Plakát

Bohové smrti

(Soul Eater)

Shinigami, bůh smrti, založil akademii Shibusen jako organizaci udržující mír, která má zabránit případnému návratu Kishina, démonického boha zla. Studenti akademie se dělí na zbraně (mají dvě podoby, lidskou a podobu zbraně) a ty, kteří mají schopnost je ovládat. Jejich úkolem je nasbírat 99... [více]

2008–2009 | Japonsko | 24 minut | TV Tokyo | Anime | 51 epizod | status: ukončeno v roce 2009
Poslední odvysílaná

1×51 – Aikotoba ha yûki!

(premiéra 30. 3. 2009 – před 15 lety)
závěr seriálu

Bohové smrti – O čem to je

Shinigami, bůh smrti, založil akademii Shibusen jako organizaci udržující mír, která má zabránit případnému návratu Kishina, démonického boha zla.
Studenti akademie se dělí na zbraně (mají dvě podoby, lidskou a podobu zbraně) a ty, kteří mají schopnost je ovládat. Jejich úkolem je nasbírat 99 duší démonů a jedné čarodějnice, aby zbraně byli Shinigamim povýšeni na úroveň Death Scythe.
Hlavními postavami jsou studenti Maka Albarn a její kosa Soul Eater, stínový bojovník Black Star s Tsubaki Nakatsukasa měnící se v japonské zbraně, a Death the Kid syn Shinigamiho s dvojicí pistolí sestrami Patty a Liz Thompsonovými, kteří se z počátku snaží lovit jednotlivé duše démonů, ale postupně musí čelit mnohem většímu nebezpečí.

(autorka obsahu: Wafe)

Maka Albarn
Soul Eater
Info box
Stanice

TV Tokyo

Délka

24 minut

Žánr

Anime

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

2008–2009

První vysílání

7. dubna 2008

Ukončení seriálu

30. března 2009

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)