Plakát

Branson

Šestnáct dní před plánovaným historickým letem Richarda Bransona, který se v červenci 2021 jako první cestující dostane do vesmíru ve vlastní kosmické lodi, si tento miliardář a podnikatel povídá s uznávaným filmařem Chrisem Smithem o riziku, které na něj čeká. Smith nás nakonec... [více]

2022 | USA | 71 minut | HBO | Dokument / Životopisný / Minisérie | 4 epizody | status: ukončeno v roce 2022
Poslední odvysílaná

1×04 – Space

(premiéra 18. 12. 2022 – před 18 měsíci)
závěr seriálu

Branson – O čem to je

Šestnáct dní před plánovaným historickým letem Richarda Bransona, který se v červenci 2021 jako první cestující dostane do vesmíru ve vlastní kosmické lodi, si tento miliardář a podnikatel povídá s uznávaným filmařem Chrisem Smithem o riziku, které na něj čeká.

Smith nás nakonec vezme na rozsáhlou a intimní sedmdesátiletou cestu, od Bransonovy výchovy jako syna temperamentní, tvrdě milující matky v Británii, až po jeho extrémní, osobní odvahu, která slouží jak k rozvoji značek jeho firem, tak k ukojení jeho neukojitelné, celoživotní touhy po dobrodružství s vysokými sázkami.

Dokument díky informací od rodinných příslušníků, obchodních partnerů a novinářů a ilustrovanými desetiletími archivních a domácích videozáznamů, odhaluje vzestupy a pády muže, kterého pohání riskování v podnikání i v osobním životě, a zamýšlí se nad náklady a odměnami jeho celoživotního, neutuchajícího optimismu a posouvání hranic.

Poté, co Branson opustil školu, kde bojoval s dyslexií, zahájil svou podnikatelskou kariéru jako patnáctiletý vydavatel studentského časopisu a ve 22 letech se stal milionářem díky prudkému úspěchu nahrávací společnosti Virgin Records. Brzy poté založil leteckou společnost Virgin Atlantic a nesčetné množství dalších podniků pod značkou Virgin s různou mírou úspěchu, což vyvrcholilo v roce 2004 založením společnosti Virgin Galactic, která se zabývá komerčními lety do vesmíru. Branson lámal rekordy, překonával oceánské lodě a balóny a nyní se snaží dostat zákazníky do vesmíru, přičemž značka Virgin je v popředí zájmu. Branson zůstává složitou osobností, která se věnuje jak filantropickým iniciativám, tak svým vlastním ziskům.

Trailer
Info box
Stanice

HBO

Délka

71 minut

Žánr

Dokument
Životopisný
Minisérie

Země původu

USA

Roky vysílání

2022

První vysílání

1. prosince 2022

Ukončení seriálu

18. prosince 2022

Odkazy

IMDb.com
Oficiální stránka