Plakát

Broučkova rodina

Broučkova rodina je volné pokračování dvou předchozích řad loutkového animovaného cyklu - Broučci (na motivy knihy Jana Karafiáta) a Dobrodružství na pasece (na motivy knih J. Haise-Týneckého a J. Karafiáta) - a my se v něm opět vypravíme do malé chaloupky pod jalovcem. Žije tam rodina... [více]

2000–2001 | Česká republika | 7 minut | Česká televize | Dětský / Večerníček / Pohádka | 9 epizod | status: ukončeno v roce 2001
Poslední odvysílaná v ČR

1×06 – Svatojánek neposlouchá

(premiéra 5. 1. 2021 – před 3 lety)
Poslední odvysílaná

1×06 – Svatojánek neposlouchá

(premiéra 5. 1. 2021 – před 3 lety)

Broučkova rodina – O čem to je

Broučkova rodina je volné pokračování dvou předchozích řad loutkového animovaného cyklu - Broučci (na motivy knihy Jana Karafiáta) a Dobrodružství na pasece (na motivy knih J. Haise-Týneckého a J. Karafiáta) - a my se v něm opět vypravíme do malé chaloupky pod jalovcem.

Žije tam rodina našich známých svatojánků - Broučka a Berušky. Oba jsou již dospělí, vzali se a mají spolu spoustu dětí. Jedna z holčiček se jmenuje Janinka, na památku hodné jmenovkyně, a ačkoliv nemůže chodit a je na vozíčku, ostatní sourozenci se o ni pečlivě starají. Dva nejstarší synové - Svatojánek a Janínek - pomalu začínají každý večer létat a svítit.

Tak jako předloha Jana Karafiáta je i toto další loutkové ztvárnění hrdinů jeho knihy prodchnuté skutečnou křesťanskou láskou a kromě napínavých příhod malých svatojánků přináší dětem nenápadné poselství o skutečných hodnotách.

Info box
Stanice

Česká televize

Délka

7 minut

Žánr

Dětský
Večerníček
Pohádka
Loutkový
Krátkometrážní

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

2000–2001

První vysílání

30. prosince 2000

Ukončení seriálu

8. ledna 2001

Odkazy

Česká televize

Související