plakát seriálu

Čas na dobrodružství

(Adventure Time)

Názory uživatelů

Tajemná země Ooo

K tomuto seriálu jsem se dostala vlastně náhodou - sledováním The Bravest Warriors a tamními odkazy na Adventure Time. Získal si mě okamžitě a můj vztah se prohloubil s vrstvením zápletky a postupným odkrýváním historie hlavních postav i samotné Země.
Není to jen tak, že má AT ve skrze vysoce pozitivní kritiku a především v Americe (sev. i jižní) rozsáhlou základnu fanoušků. Je to opravdu geniální seriál, který úmyslně klame tělem (právě to z něj pravděpodobně dělá takový skvost) - kupodivu plní veškeré požadavky, které byste na animák pro děti měli, rozvíjí jejich fantazii a přitom nedýchá mainstreamem. Pokud jej tedy sledují děti.
Ve skutečnosti pro ně ale vlastně vůbec není vhodný, když opomenu, jak často hrdinové hrubě (byť v kabátku) nadávají, je to hlavně děsivý a extrémně depresivní příběh, který mi nedává po nocích spát. Až s časem je odhaleno(byť náznaky jsou všudypřítomné), že děj se ve skutečnosti odehrává na Zemi, tisíce let po nukleární válce, která kus Země "utrhla" a lidstvo téměř vyhladila. Zábavný a vtipný děj každého kousku je tak v kontrastu se zdecimovanými městy, pozůstatky civilizace, hromadami kostí i mrtvol, zmutovanými ostatky, toxickými radioaktivními odpady a tíhou důsledků všudypřítomné tragédie. Odkloníte-li zrak od katastrofální minulosti a ukonejšíte se cukrovým prostředím plným kouzel, ve které je Zem přetransformována, tvůrci stejně svorně pokračují v předhazování ne tak docela černobílých historek se šťastným koncem, v kolik byste doufali. Většina hlavních i vedlejších postav totiž skoro nikdy není taková, jak na první pohled vypadá a i ty nejkladnější mají občas zvrácený smysl pro morálku, čest i obecné vnímání jejich reality.
V jádru je valná část odhalených příběhů spíše velmi smutná, dojemná nebo šokující, vyvolávající otázky z oblasti výchovy, politiky, společnosti, vědy, etiky nebo náboženství. A tohle mám na Adventure Time ráda, působivě, vtipně a s dokonalým hudebním doprovodem dovedou vyložit stinné stránky života a bourat představy o pohádkách, aniž by je jakkoliv znehodnocovali.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

What time is it?

Ač tenhle seriál může působit na první pohled jako infantilní pohádka pro děti, nenechte se zmást, jde hodně do hloubky a určitě ho ocení i dospělí, kterém připomene jejich dětská léta.
V čem je vlastně Adventure time jiné? A proč je tak populání? Za prvé animace, která je prostě kouzelná a nelze si ji nezamilovat. Za druhé postavy, které mají vlastní minulost (flashbackové díly jsou nejlepší!) a příběh. Za třetí: v tomhle seriálu je možné všechno, takže vás vždy mile překvapí další bláznivinou. A nesmím zapomenout vychválit soundtrack, I´m just your problem je jedna z mých nejoblíbenějších seriálových písniček. Pokud ale zrovna nefandíte pohádkám a máte radši spíš drama ze skutečného života, tento seriál nejspíš nebude nic pro vás ;) Vy ostatní se na něj ale určitě koukněte, stojí to za zkoušku!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé