plakát seriálu

Casual

(Casual)

Názory uživatelů

zajímavé vtipné drama

jak popis seriálu naznačuje, seriál zobrazuje život "zajímavé" rodiny... rozvádějící se matka žije se svou 16-letou dcerou "dočasně" v domě jejího mladšího bratra, se kterým si vzájemně velmi dobře rozumí. Ani jednomu (ze tří) se nedaří najít svou lásku. Prvních pár dílů relativně nezáživných, všichni randí, střídají partnery, žádné neočekávané dějové zvraty. Změna nastane, když postupně všichni najdou svou spřízněnou duši (nebo si to aspoň myslí), přidávají se jejich rodiče a děj a vztahy se pěkně zamotávají.
Rozhodně bych seriál nenazval rodinnou komedií, ale spíše rodinným dramatem. Vtípky jsou často hodně suché někdy až morbidní (což mně třeba vyhovuje), nečekejte, že se budete od začátku do konce popadat za břicho, vtipy spíše odlehčují nelehkou situaci všech aktérů, kteří marně hledají ve svém životě tu pravou lásku.
Baví mě víceméně všechny postavy (nemůžu si pomoci, ale Alex(Tommy Dewey) mi strašně připomíná Van Der Beeka :-D ) nikdo není nesympatický nebo nepříjemný, i "záporné" postavy jsou celkem milé a vtipné.
Uvidíme, jak bude pokračovat další série.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Casual

Po genericky šroubovaných amerických seriálech příjemná změna co se týče přirozenosti jak herců, tak situací, ve kterých se vyskytují. Příběh působí důvěryhodně, vyvíjí se realisticky, postavy nejsou černobílé a jsou to "prostě jen lidi". Dějová linie s druhou sérií trochu upadá a místy ztrácí humor z první série, ale pořád si drží solidní standard. Poznámka pod čarou na závěr - seriál mi občas zpracováním i vyzněním silně připomíná Transparent.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk