plakát seriálu

Červený trpaslík

(Red Dwarf)

Epizoda 3×01 – Pozpátku (Backwards)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Řady posádky Červeného trpaslíka rozmnoží robot Kryton - a hned jeho první akce je dokladem toho, že na tuhle loď patří: při procvičování kosmických dopravních předpisů se mu totiž podaří proletět časovou dírou, takže se i s instruktorem Rimmerem ocitnou na Zemi. Je to ovšem poněkud jiná Země, než jakou známe - i když se píše rok 1993. Neboť tady všechno funguje jaksi obráceně, pozpátku...

Narážky na další seriályvložit další narážku

Flintstoneovi

Lister a Kocour vedou debatu o Wilmě a Betty. Oba se shodnou že "Wilma Flinstounová je nejrajcovnější kost jaká kdy žila."
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Rimmer: Ve které jsme době?
Holly: No... To se dá určit dost těžko, ale z dostupných dat usuzuju že se nacházíme někde v době kolem... Oběda. Možná že už bude půl jedné!
Rimmer: Jaká je to historická doba ty slepice? Vyřítí se ne nás Čingischán a jeho barbarské hordy támhle z poza kopce? Nebo masožraví dinosauři jako vystřižení ze Spielberga? Který je rok?
Holly: No... nato abych ho určila přesně bych potřebovala víc údajů.
Rimmer: Třeba?
Holly: Hodil by se letošní kalendář.
Kocour: Je to to, co myslím?
Lister: Co myslíš, že to je?
Kocour: Oranžový kolotoč ve vesmíru!
Kocour: Nikdy je nenajdem. Jsou fuč, brácho. Ber to z té lepší stránky... Jsou fuč, brácho!
Holly: Tři miliony let v budoucnosti Dave Lister, poslední žijící člověk, otěhotní po románku se svým ženským já z paralelního vesmíru. Porodí dva chlapce. Protože však dvojčata byla počata v paralelním vesmíru s odlišnými fyzikálními zákony, trpí extrémně zrychleným růstem. Oba dosáhnou osmnácti let tři dny po svém narození. Aby jim zachránil život, vrátí je Lister do vesmíru jejich původu, kde mohou žít normální život. Tedy pokud je normální, když je váš otec žena a vaše matka muž a když je vám osmnáct let tři dny po narození.
Hlavní postavy
Dave Lister
Arnold 'Jidáš' Rimmer
Vedlejší postavy
zákazník v kavárně
manažer baru
uvaděč
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPozpátku
Původní názevBackwards
Rok natočení1989
Premiéra14. listopadu 1989
Česká premiéra1. dubna 2001
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka27 minut
Autoři profilu epizody