plakát seriálu

Childrens Hospital

(Childrens Hospital)

Názory uživatelů

Childrens hospital

Seriál Childrens hospital je úžasná směsice černého humoru a parodování všech úspěšných seriálů z lékařského prostředí jako je ER, Grey's Anatomy, House M.D. a Scrubs. Filmoví fanoušci tu najdou i ironické narážky např. na Matrix, Star Trek a Pátek třináctého.
Každá epizoda trvá přibližně 12 minut a začíná obvyklým "v předchozím díle jste viděli...", kde ale přidává události, které se vůbec nestaly. Moje nejoblíbenější "v předchozím díle jste viděli..." je ze 4. dílu, kde se dr. Cat Black postupně rozchází s hromadou lékařů a sester, s některými i opakovaně:-)
V každém dílu se z tlampačů ozývá hlášení v podání Michaela Cery. Jedná se o hlášky typu: "Attention staff - Fish is my favourite dish." nebo "Attention staff – there must be more to life than this." Odkaz na Grey's Anatomy a Scrubs je vidět hlavně v tom, že každý díl je vyprávěn z pohledu ženské hrdinky – nejdříve dr. Cat Black, později dr. Valerie Flame. Dr. Owen Maestro si často a rád hraje na dr. House – za tím zabodnutým nožem v břiše přece musí být něco víc:-) A navíc je tu Dr. Blake Down s namalovaným obličejem klauna, který vypadá jako, kdyby utekl z hororu Stephena Kinga. Celkově je lékařský personál z Childrens hospital takový hodně zvrhlý.
V první sérii se navíc objevují fiktivní reklamy na naprosto nezbytné léky proti depresi a trailer na nový seriál National Terrorism Strike Force: San Diego: Sport Utility Vehicle, zkráceně NTSF:SD:SUV :-)
Seriál Vám také dá odpověď na otázky, co se skutečně stalo 11. září 2001, jak působí léčivá síla smíchu nebo jak se co nejlépe rozejít s přítelem. Ukáže vám, že předstírání vlastní smrti je nejlepší způsob, jak nemuset odpovídat na e-maily.
Seriál Childrens hospital balancuje na samé hraně korektnosti a hodně často ji i překročí, a proto si myslím, že to není seriál pro každého. Některé díly jsou naprosto vynikající, ale jsou i díly, které může člověk považovat za hraničící s trapností. Mně osobně se hodně líbil díl vyprávěný z pohledu portorikánského trpaslíka a díl vysílaný naživo. Já si prostě nemůžu pomoci, ale tu zvrhlou bandu lékařského personálu jsem si hodně oblíbila a už se těším na 3. sérii.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk