plakát seriálu

Courage the Cowardly Dog

(Courage the Cowardly Dog)

Názory uživatelů

Psí pohľad na život

Túto rozprávku si pamätám z Cartoon Network. Bola docela zábavná, sem tam strašidelná :)
Nedávno som o tomto seriály čítala zaujímavú teóriu. Vznikla z pera fanúšika tohoto animáku. Jedná sa v nej o to, že ten pes bol vlastne úplne normálny pes a neprežíval žiadne nadprirodzené a podivné zážitky, ale videl všetko svojimi psími očami - niečo ako uhol pohľadu jedného malého psa.
Napríklad nikdy nebýval uprostred Ničoho, ale len jeho majitelia už boli príliš starý a unavený, aby ho vzali na prechádzku a z jeho psieho pohľadu sa mu zdalo, že naokolo nič nie je a nikdo tam nebýva. Preto jeho páničkovia pôsobia tak, akoby žiadne nebezpečenstvo, ktoré sa v každom diely odohráva neexistovalo a to preto, že v skutočnosti naozaj neexistuje. Príšera môže byť v skutočnosti vysavač, alebo pošťák, alebo rodinná návšteva. Všetky tie neznáme zvuky, pachy a pod. musia takého psa trochu vydesiť a v jeho očiach sú to príšery, mimozemšťania, obrie vtáky a pod. Odporúčam pozrieť si aspoň jeden diel :)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Chce to kuráž

Seriál si pamatuji z mého dětství, tenkrát běžel na Cartoon network. Po letech jsem si ho pustil a tentokrát jsem k tomu přizval své děti. Pro mé překvapení je seriál pořád nabušený.
Základní premisa spočívá v tom, že v každém díle růžový připosraný pejsek se svými starými majiteli zažívá děsuplná dobrodružství u sebe doma. Jedná se předevŠím o dětské hororové příběhy, které jsou zabalené ve vtipu.
Škoda, že tento seriál nebyl nikdy uveden do České republiky na nějaké místní stanici s dabingem (asi je moc drahý?). Myslím, že to by na děti zapůsobilo.
Nám nezbývá než jen sledovat v originále. Osobně mi to nevadí, děti aspoň trochu pochytí jazyk. Je to vtipné, zábavné, hezky animované a trošku strašidelné :-). Po letech se k němu rád vracím.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí