Čtyři z tanku a pes

Čtyři z tanku a pes (Czterej pancerni i pies)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Pevnost Olgierd

Posádka "Rudého" při odposlouchávání německého hlášení odhalí hrozbu brzkého vylodění německých vojáků.

Posádka tanku Rudý se usídlila v pevnosti Olgierd, kde odposlouchávají německá hlášení. Jediné, co se dozvědí, je opakování německého jména, ale nemohou přijít na to, jaký to má význam. Gustík si vzpomene, že jedna jeho tetička se jmenovala stejně a že třináctého měla svátek, což má být právě druhý den. Své zjištění řekne plukovníkovi, který za nimi přijel do pevnosti, a domlouvají se, že by to mohlo znamenat vylodění německých vojáků z moře. Začnou u moře hlídkovat již v noci, a jejich domněnka se potvrdí.

Janek pošle po Šarikovi vzkaz do pevnosti plukovníkovi a ten odvysílá pokyny ostatním vojákům. Za Jankem přijela do pevnosti Marusja, o čemž Janek nemá ponětí a věnuje se svému bojovému úkolu. Oddíl již pár Němců zajal, ale kam zmizeli ostatní, to nikdo neví. Janek si vzpomene na slova hajného, že od statku, kde zajali Němce, vedou podzemní chodby. Janek, Tomek, Gustík i pes Šaryk jdou prozkoumat podzemní chodby, Grigorij zůstal v tanku a hlídá únikovou cestu.

Tankisté procházejí chodby, Tomek se Šarikem hlídají jednu z chodeb a Gustlik s Jankem narazí v další chodbě na Němce. Strhne se přestřelka a následně se část chodby, v níž jsou Gustík s Jankem, uzavře a zřítí výbuchem…
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon