plakát seriálu

Cuffs

(Cuffs)

Názory uživatelů

Cuffs

Anglický policejní seriál o nováčkovi, který nastupuje k běžné zásahovce. Trochu mi to připomíná Rookie Blue - není to sice taková vztahovka, ale podobně se tu řeší každodení případy pochůzkářů i detektivů, kteří řeší závažnější zločiny. To by nebyla špatná šablona, ale silně mi na tom vadí mnoho věcí:
- Většina postav (snad kromě veterána zaučujícího toho nováčka) je nesympatická, nudná, zakomplexovaná, nebo úplně divná.
- Hlavní postava nováčka by mohla být docela sympatická, ale v duchu moderní vlny to musí být gay (Takže když se začne vocucávat s tím slizounem advokátem, je mi z toho trochu blivno. Nechápu proč to teď cpou úplně do všech seriálů. Navíc jediná další pochůzkářka je taky lesba, asi aby byly trumfnuty ty ostatní seriály...)
- Naprostá neschopnost těch policajtů. Například 2 policajti jedou v autě doprovázejícím vězeňský transport (dodávku). Přijede maník na motorce, k tý dodávce zezadu přilípne výbušninu, dodávka zastaví, vyskočí vězeň, odjede s tím druhým na motorce. Celou dobu na to ty poliši v autě jen čuměj. Pak je začnou tedy pronásledovat. Šéf nesežene vrtulník, tak jim pro jistotu pronásledování zakáže, že by to bylo nebezpečné. WTF?
Když se jim něco povede, tak to je většinou náhodou...
- Chybí nějaká dramatická linka, která by pojila jednotlivé díly, takhle jsou to jen epizody, člověk se nemá na co těšit.
- Pokaždý, když je záběr z auta, mám paniku, že nabouraj, protože jedou v prostisměru :)

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

World of Cuffs

Tohle je pro mě jedna z nejlepších novinek sezóny a k mému 'štěstí' bohužel zrušená. Ale z mého pohledu ovšem nezaslouženě.

Cuffs je trochu klubko osudů, zaměřující se na policejní jednotku a detektivy, kteří spolupracují na jednotlivých případech.

Opravdu jsem si tento seriál užila, hlavně obsazení, které pro mě bylo neznámé, ale tím pádem i velké plus.

Během celé série se zde odkrývaly osobní problémy jednotlivých strážníků a detektivů. Rodinné problémy, vztahy, i pracovní přešlapy a jak se v jednotlivých životech tyto věci propojují.

Cuffs si nehrál na hrdinné policejní drama s nablýskanými postavami a typickými klišé. Vytvořil si vlastní svět a podal ho tak, že to nádherně fungovalo.

Po jeho shlédnutí ve mě zůstává kapka nostalgie a pocit, že si svoje zrušení po první sérii rozhodně nezasloužil. Tady dávám plné hodnocení.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk