Plakát

Cvoci v akci

(Crash Test Dummies)

Steve, Dan a testovací figurína jménem Jake ničí nezničitelné a poráží neporazitelné. V ospalém městečku Dummysville se dva chlapíci v oranžových kombinézách chystají shodit z útesu dvoupatrový autobus, zabalený do bublinkové fólie... Vítejte ve světě komiků Dana Wrighta a Steva... [více]

2007–???? | Velká Británie | 30 minut | Sky | Komedie | 0 epizod | status: právě se nevysílá

Cvoci v akci – O čem to je

Steve, Dan a testovací figurína jménem Jake ničí nezničitelné a poráží neporazitelné.

V ospalém městečku Dummysville se dva chlapíci v oranžových kombinézách chystají shodit z útesu dvoupatrový autobus, zabalený do bublinkové fólie...

Vítejte ve světě komiků Dana Wrighta a Steva Marshe, kteří si plní sen - stali se živými figurínami na testování nárazů. Jejich misí je zničit nezničitelné, porazit neporazitelné a roztrhat instrukční manuály. Zjistit, co se stane, když se brzdy odbrzdí.

Každá epizoda zaznamenává týden v životě Dana a Steva, dvojky podivně fascinované bublinkovou fólií. V městečku s nimi nežijí žádní další lidé, jen testovací figuríny. Jednou z nich je i Jake, jejich nebohý kolega a obětní beránek.

Trio provádí nejrůznější kousky. Například zkoumá, jak zapůsobí dělostřelecký granát na neprůstřelnou vestu. Nebo efekt pádu zmrzlinářského vozu na trampolínu. Dokáže vodotěsný stan přežít v suchu čisticí proces v automyčce? Je vůči kulkám odolnější Shakespearovo, nebo Dickensovo literární dílo? Co se stane, když zavěsíte tunovou dodávku na lano o průměru 4 milimetry? Dá se slanit budova za pomoci izolepy? To vše divákům naši hrdinové předvedou s notnou dávkou zábavného chaosu.

A když se objeví technické detaily, kterým figuríny prostě nerozumí, shůry zazní hlas Briana Blesseda - vypravěče a potřebné informace doplní.

Cvoci v akci přinášejí zcela nový pohled na svět techniky a bezpečnosti. Dalo by se říci, že kombinují prvky seriálů Brainiac: šílená věda a Malá Velká Británie.

Vypravěč
Info box
Stanice

Sky

Délka

30 minut

Žánr

Komedie

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2007–????

První vysílání

v roce 2007

Odkazy

IMDb.com
TV.com