Darker than black: Kuro no keiyakusha

Darker than black: Kuro no keiyakusha (Darker than black: Kuro no keiyakusha)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
HellSchock

27. září 2015

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Temnota

Naprosto úžasný seriál, díky kterému jsem se více zahloubal před lety do anime. Skvělý postavy, skvělý zvraty.... prostě nevím co víc napsat. Nejvíc jsem si oblíbil Yin a Heie, což s emi u hlavních postav moc často nestává. Jediný co je mi líto je, to že vlastně šlo o epizoidní seriál.

Avatar uživatele
Skogen

18. dubna 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Temně světlé okamžiky

Po nějaké době opět cosi silnějšího. O to větší a milejší překvapení, když seriál užívá právě těch atributů, které na anime nemám rád. Protože později budu už jen chválit, mrkněme na ně i s vysvětlením, proč mi zrovna tady nevadí...

Superschopnosti - známe všechny ty batmany a supermany, z nichž jeden se dokáže skvěle dloubat v nose, druhý si umí přes hlavu přetáhnout oční víčko a třetí v podřepu tlačí bomby jak na běžícím pásu. Prostě každý umí něco, čímž je míněno něco jiného, a to ovšem umí víc než skvěle a jde jen o to, zda vytlačená bomba překoná vydloubaného holuba. Tady jsou superschopnosti rovněž. Ale velmi nápaditě zaobalené do mystického hávu a při nutnosti vykoupení protislužbou i jevící se značně zajímavě.

Roztomilé zvířátko - v jedenácti anime do tuctu se vyskytuje cosi malého a směšně roztomilého, něco jako R2D2 rozverně nacpaný místo do konzervy do heboučkého kožíšku. Tady máme obligátního kocoura. Jenže to s ním není jen tak, ono je to řádně složitější a roztomilá existence je pak spíše formální, tudíž i snesitelná, ba dokonce potěší. Mimochodem je to zatím nejzdařileji naanimovaná kočka, jakou jsem kdy viděl.

Harémovka - Japonci mají velice rádi, když po komplikovaném a tak trochu tragickém hlavním hrdinovi ženy a dívky jedou jak galuska po asfaltu. Holkám se to líbí, protože udolat žádoucího samečka není marné a kluci jsou taky v pohodě, protože se jim prostě líbí koukat na holky. Čím víc, tím líp. Po pár dílech i zde člověka bací do hlavy zjištění, že o harémovku jde. Nicméně umírněnou a v mezích příběhu sympaticky podružnou.

(Rádoby)komické postavy s praštěným humorem - jo, mávají rukama, dělají divné pohyby a vůbec se chovají zvláštně. Kupodivu se po prvních, značně temných, dílech i zde vynoří komediální dvojka, které jsem se z obavy před sabotáží celkového dojmu upřímně zděsil. Což o to, ulítlí jsou dost, ale světe div se, nakonec jsem si je oblíbil. Oba dva jsou totiž značně sví a přitom nejen prdlí, ale nesou i kladné hodnoty, což se ve vážnějších chvilkách projeví.

Podivuhodným způsobem se zmíněné podařilo smíchat do jednoho celku způsobem, který dává vyniknout tomu nejlepšímu, kvůli čemu vůbec podobné abstrakce vznikají a tvrdošíjně se nejenom v anime drží.

Pak je tady atmosféra, postupné odhalování pozadí příběhu a vůbec příběhové logiky a nakonec zdařile vylíčená vztahovost, protože každá z důležitějších postav dostane příležitost projevit se a dát najevo, proč je zrovna takovou, jakou je. Epizodičnost dějové linie někomu vadit může, mně nevadila ani trochu, naopak dodává celé pětadvaceti dílné sérii velkou pestrost.

A úplně na závěr si neodpustím říct, že Darker than Black: Kuro no keiyakusha (čili „černý kontraktor“) je ideální ukázkou, jak anime dokáže spatlat všechny klasické žánry dohromady a přitom se na to dá koukat víc než dobře.

Titulky máte na www.animeblog.cz, protože nevím, co je zač release, na který jsem je dělal, takže to řeším jinak. Dewa mata.