Plakát

Den D

Den, který může změnit Váš život. Den, kdy ambiciózní podnikatele, majitele menších i větších firem a inovátory pozveme na skryté místo a dáme jim šanci získat finance na realizaci svých snů. O svých podnikatelských plánech budou muset přesvědčit pět úspěšných a zkušených investorů – a... [více]

2008–2010 | Česká republika | 43 minut | Česká televize | RealityTV | 55 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná v ČR

4×13 – Díl 13

(premiéra 1. 8. 2012 – před 11 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

4×13 – Díl 13

(premiéra 1. 8. 2012 – před 11 lety)
závěr seriálu

Den D – O čem to je

Den, který může změnit Váš život. Den, kdy ambiciózní podnikatele, majitele menších i větších firem a inovátory pozveme na skryté místo a dáme jim šanci získat finance na realizaci svých snů. O svých podnikatelských plánech budou muset přesvědčit pět úspěšných a zkušených investorů – a nabídnout jim podíl ve svém podnikání. Pokud se jim to v Den D podaří, získají potřebné peníze, kontakty a zkušenosti, se kterými mohou být ve svém podnikání mnohem úspěšnější.

Základní pravidla pro Den D jsou jednoduchá. Každý podnikatel představí investorům svůj obchodní plán a řekne, kolik peněz v rozmezí 200 000 až 3 milionů (3. a 4. řada, 1. a 2 řada – 200 tis. až 1,5 milionu Kč) Kč na něj potřebuje. Investoři pak do plánu mohou – ale nemusí investovat.

Investoři investují vlastní peníze (Česká televize žádným způsobem do investic nezasahuje a nepodílí se na nich), a to znamená jediné – budou investovat jenom do projektů, které je osloví. Budou se ptát, aby zjistili, zda jim takový risk stojí za to. A budou se ptát tak dlouho, dokud nedostanou všechny potřebné odpovědi.

Úkolem podnikatele je získat všechny peníze, které potřebuje. Pokud požaduje například 500 000 Kč, ale investor chce investovat jen 250 000 Kč, odchází podnikatel bez peněz – pokud ovšem nepřesvědčí dalšího investora, aby mu poskytl zbývající částku.

Investoři jsou zkušení a často dohlédnou dál než soutěžící. Chtějí investovat, ale své finance nezískali snadno a neradi je pouští, pokud si projektem nejsou jistí. Finance přitom nejsou to hlavní. Investice pro ně představuje i osobní angažování se v projektu v následujících měsících. A čas, jak známo, je někdy k nezaplacení. V mnoha směrech tak na soutěžící čeká úkol hodný skutečných gladiátorů – odůvodnit, přesvědčit a prosadit svůj sen před pěti zkušenými investory.

průvodce pořadem
sám sebe - investor
sám sebe - investor
sama sebe - investorka
sám sebe - investor
sama sebe - investorka
sám sebe - investor
sama sebe - investorka
sama sebe - investorka
sám sebe - investor
Info box
Stanice

Česká televize

Délka

43 minut

Žánr

RealityTV

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

2008–2010

Související