Plakát

Derren Brown: Magie a manipulace mysli

(Derren Brown: Trick of the Mind)

Show Derrena Browna, která se objevuje na britském kanálu Channel 4, vždy měla a má v Británii velký úspěch. Brownův pořad není totožný s okázalými vystoupeními Davida Copperfielda - divák tu najde většinou situace, s jakými se může setkat v běžném životě. Brown mu předvede,... [více]

2004–2006 | Velká Británie | 30 minut | E4 | Mysteriózní | 18 epizod | status: ukončeno v roce 2006
Poslední odvysílaná

3×06 – Episode #3.6

(premiéra 30. 4. 2006 – před 17 lety)
závěr seriálu

Derren Brown: Magie a manipulace mysli – O čem to je

Show Derrena Browna, která se objevuje na britském kanálu Channel 4, vždy měla a má v Británii velký úspěch. Brownův pořad není totožný s okázalými vystoupeními Davida Copperfielda - divák tu najde většinou situace, s jakými se může setkat v běžném životě. Brown mu předvede, jak je možné shrábnout výhru na psích závodech na tiket, který prohrál, anebo jak je možné v kasinu vyhrávat opakovaně v kartách a rozbít tak bank.

Na začátku každé epizody čeká na diváka test. Například v prvním dílu předvádí Brown scénu s černou plentou, jejímiž otvory prostrčí ruce a náhodní figuranti mají na druhé straně dát svoji ruku nad jednu z jeho rukou. Brown na ně nevidí, ale díky logice uvažování, stereotypům, dokáže z deseti pokusů devět určit správně.

sám sebe
Info box
Stanice

E4

Délka

30 minut

Žánr

Mysteriózní

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2004–2006

První vysílání

23. dubna 2004

Ukončení seriálu

30. dubna 2006

Na CZ obrazovkách

ČT2 (2016)
Rok udává poslední vysílání.

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)

Související