Plakát

Dnes v jednom domě

Panelákový propletenec lidských osudů a vztahů. Děj seriálu nás zavádí mezi hlavní hrdiny, kteří žijí na sídlišti Sojčí vrch v nájemním domě č. 78. Sledujeme jejich osudy po dobu jednoho roku. Lidé se postupně zabydlují, potkávají se a seznamují. Na domovních schůzích řeší, proč nejede... [více]

1979 | Československo | 85 minut | Komedie / Drama | 9 epizod | status: očekávaný konec v roce 1979
Poslední odvysílaná v ČR

1×09 – Domov jménem Praha

(premiéra v roce 1979)
Poslední odvysílaná

1×09 – Domov jménem Praha

(premiéra Kdysi dávno)

Dnes v jednom domě – O čem to je

Panelákový propletenec lidských osudů a vztahů.

Děj seriálu nás zavádí mezi hlavní hrdiny, kteří žijí na sídlišti Sojčí vrch v nájemním domě č. 78. Sledujeme jejich osudy po dobu jednoho roku. Lidé se postupně zabydlují, potkávají se a seznamují. Na domovních schůzích řeší, proč nejede výtah nebo proč do něho nesmí děti bez doprovodu rodičů. Jsou to však i jiné běžné denní problémy života v "králíkárně". Mezi ně patří jak hokej, tak třeba i lásky a rozchody spolubydlících.

Co psal dobový tisk o seriálu:
"Je-li publicistika, zpravodajství a dokument, tedy ten bohatý obraz života kolem nás, chlebem televize, je hraný seriál jeho solí. Seriály Československé televize už zachytily zemědělství včetně kombajnérů, činnost Bezpečnosti, školu, práci poslance i politického funkcionáře, otázky řízení průmyslu, zdravotnictví, obchod, a chystá se rozsáhlý pohled na život inženýrů a na zahraniční obchod. Seriálová tvorba se rozmáchla do širokých oblastí. Bylo toho hodně a právě oba domy - Byl jednou jeden dům a Dnes v jednom domě stojí na počátku a zatím na konci zobrazení našich novodobých dějin...."

Petrboková
Slávek Kefurt
Info box
Délka

85 minut

Žánr

Komedie
Drama

Země původu

Československo

Roky vysílání

1979

První vysílání

v roce 1979

Ukončení seriálu

v roce 1979

Na CZ streamech

iVysílání 💬
Něco nesedí? Dejte nám vědět!

Na CZ obrazovkách

Nova (2014)
Rok udává poslední vysílání.

Odkazy

IMDb.com