plakát seriálu

Dobrodružství Sarah Jane

(The Sarah Jane Adventures)

Názory uživatelů

Good-bye, my Sarah Jane...

Spin-off známého Doctora Who směřovaný tentokrát na mladší obecenstvo, což je na některých dílech dost znát, některé epizody ale naopak těm doctorovským mohou směle konkurovat. Přiznávám se, že na začátku jsem v The Sarah Jane Adventures příliš důvěry zrovna neměla, obávala jsem se právě té orientace na děti, ale v tu dobu jsem měla rozkoukaného klasického Doctora a zrovna to byly rekonstrukce, které se zkrátka nedají zhltnout najednou. SJA tedy ze začátku bylo zpestřením a nakonec se to stalo zpestřením vítaným.
Přestože kvalitově některé díly pokulhávají trochu více, nakonec jsem se zvládla dobře bavit a sledování u mě dokázalo vyvolat pozitivní emoce. Co se mi dost líbilo, to bylo objevení desátého a jedenáctého Doctora, stejně jako jedné z dalších bývalých společnic, Jo Grantové. A přestože jsem tenkrát Jo Grantovou ještě bohužel neznala ze starších dílů, stejně mě to potěšilo, podobně jako zmínka o dalších společnících, například o Ianovi s Barbarou, kteří dělali společnost úplně prvnímu Doctorovi. :)
Některé věci ze seriálu bohužel zůstaly nevysvětlené, když byl kvůli skonu Elizabeth Sladen ukončen, což mě velmi mrzí, protože když se to tak vezme, Dobrodružství Sarah Jane Smith jsou velmi milé na podívání a s klidným srdcem mohu doporučit dál.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

My Sarah Jane...

SJA rozhodne nie je Doctor Who. To od tohto seriálu ani nie je nutné čakať. Predsa však stojí za to vidieť ho. Hlavne ak máte radi Sarah Jane Smith, tak ako ja. Nepatrím síce do cieľovej skupiny, pre ktorú tento seriál vznikol a plne si uvedomujem, že vznikol hlavne pre deti, avšak predsa je to v mnohých ohľadoch skvelá oddychovka na dlhé večery a najmä medzi prestávkami Doctora Who, kedy sa čokoľvek z toho istého univerza šikne. Elisabeth Sladen bola skvelá herečka (až ma mrzí, že už musím použiť minulý čas :/) a netreba si klamať, tento seriál tiahla najmä ona. Akokoľvek boli totiž tie deti okolo nej otravné, ona to pre mňa vždy zachránila. Mal som ju rád v Doctorovi a tu hneď v hlavnej úlohe? Čo viac si človek môže priať?

Niektoré epizódy sú horšie, no nájdu sa aj také, ktoré sú takmer na úrovni DW, a to je už čo povedať. A ako čerešnička na torte v priebehu seriálu aj účasť hneď dvoch Doktorov. Zábava zaručená!

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Sarah Jane!!!!

Na prahu dospělosti jsem začal sledovat seriál pro děti... a vlastně proč ne? - tohle je pro všechny! SJA je spin-offem Doctora Who a nutno říct, že velmi kvalitním - doufám v přísun nových malých fanoušků!!! K věci - co se týče společnosti, tak kromě Amy a Clary mám nejradši právě Sarah Jane a Elizabeth Sladen v té roli zbožňuju (RIP) a je moc dobře, že právě ona se dočkala prostoru, který má jen pro sebe... A nutno říct, že prostoru velmi kvalitního, který zaujme i nějaká ta odrostlejší stvoření - zatím mám za sebou první sérii a k nespokojenosti velmi, velmi daleko. Elizabeth skvěle přihrávají !kvalitní! dětští herci, zejména pak Yasmin Paige, má to sympatickou půlhodinovou stopáž a dvojdíly tomu perfektně sednou - za některé by se nemusel stydět ani samotný Doctor - třeba vynikající (dvoj)epizoda Co se stalo Sarah Jane? (velice luxusní záležitost) by se tam vyjímala parádně. Je tam spoustu Slitheenů i nových monster a ta skvělá Russel T. Daviesovost z toho parádně čiší...Tohle je seriál prostě pro všechny a já ho začínám zbožňovat. Těším se na Doktory. "Goodbye, my Sarah Jane" - sbohem, Elizabeth Sladen. Zatím 90%.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Netřeba to rozebírat

Doctor Who má tři spin-offy. K9 je pro děti. Torchwood zase není pro děti. A Sarah Jane baví všechny. Je to kvalitní podívaná, která doplňuje Doctora a jeho příběhy.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé