Doktor Martin

Doktor Martin (Doc Martin)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
corine

6. ledna 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

I ITV umí

Do přímořské vesnice Portwennu přijíždí bývalý londýnský chirurg na místo obvodního lékaře. Na první pohled jde o námět pro průměrné lékařské drama z venkovského prostředí.

Jenže doktor Ellingham trpí fóbií z krve a navíc má velice přesnou představu o tom, jak by to v takové ordinaci mělo vypadat. Což je jistě chvályhodné, ovšem místní mají také svoji ustálenou představu o chodu ordinace, která zahrnuje čaj, sušenky zdrama a možnost si během ordinačních hodiny přijít jen tak popovídat. A navíc mu víceméně přidělili recepční. Tyhle jejich zvyky a neustálé snaha si nového doktora "převychovat" u Ellinghama tvrdě naráží, což je zrojem bezpočtu vtipných situací. A Ellingham brzy po svém příjezdu zjišťuje, že poštvat si proti sobě celou vesnici není zdaleka tak těžké, jak si myslel.

Situaci mu ztěžuje i to, že navzdoru tomu, jak se snaží tvářit, mu na lidech vlastně záleží a záleží mu i na tom, co si o něm myslí. Naštěstí pro něj žije za vesnicí na farmě jeho teta, která mu dokáže poradit.

V celém seriálu je naprosto dokonalý humor a vtipnými situacemi je doslova prodchnutý. Ty se střídají s vážnými náměty dílů a s Ellinghamovými snahami prosadit u místních svoji autoritu. To je pro něho docela problém, protože místní Ellinghamovy rady často poslouchají jen tak přiměřeně.

Avatar uživatele
proobacz

22. května 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Doktor Martin

Po přečtení názoru od Corine, jsem tento seriál chtěla zkusit, třebaže s jistými pochybami. Neumím se tolik rozepisovat, ale během jednoho dne jsem shlédla sedm dílů a jsem okouzlena. Postava doktora Martina je jiná, těžko pochopitelná, díky čemuž dochází k úsměvným situacím. Sice ne ve stylu aspergera z Big bang theory, ten humor není tolik vyhrocený, ale celkově působí svěže a příjemně. Rozhodně mne láká sledovat další díly, zatím dávám 70 procent, ale je možné, že hodnocení zvýším.
Po shlédnutí dílů, jež byly dosažitelné, hodnocení zvedám, 80 procent. Je mi líto, že další série nejsou ani s titulky.