plakát seriálu

Doktorka podsvětí

(The Mob Doctor)

Epizoda 1×01 – Pilot
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Grace balancuje mezi dvěma životy - je doktorkou v chicagské nemocnici a zároveň potají pracuje pro mafii. Grace musí čelit morálnímu dilematu, když jí mafián Moretti nařídí při operaci zabít pacienta.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Grace popisuje zážitek, kdy jako dítě poprvé viděla mrtvolu.

Grace vytahuje z hlavy šroubovák podomnímu zlodějíčkovi. Následně musí do nemocnice k případu osmiletého chlapce, kterého postřelili. Grace ho zachrání navzdory chybě jejího nadřízeného doktora Flanigana. Mezitím do nemocnice přivezou Graceinu sousedku, 14-letou Suzie. Ukáže se, že je dívka těhotná, i když je ještě panna.

Dalším pacientem je Ralph Sevarino, který po infarktu upadl do komatu. Jako korunní svědek v případu proti mafiánskému bossovi Morettimu byl přes rok pod ochranou svědků. Jeho operace byla ale mohla vést ke ztrátě paměti a tak Grace navrhne novou metodu, která se v chicagské nemocnici ještě neprováděla.

Grace dostane balonky s kartičkou: "Zabij ho." Naštvaně se přiřítí k Morettimu a ten jí připomene, že má u něj dluh za to, že nechal jejího bratra naživu.

Když se vrátí do nemocnice, doktor Flanigan jí oznámí, že jejího pacienta má teď na starosti Olivia. Kvůli chybě doktora Flanigana chlapec umírá a Grace to nahlásí nadřízenému, doktoru Whiteovi. Suzie se strachuje, že se o jejím těhotenství dozví otec a přijde o stipendium. Grace jejímu otci zatají charakter operace a popudí tím svého přítele Bretta, který je zároveň Suziin ošetřující lékař.

Noc před operací Ralpha Sevarina má Grace zlé sny. Na sále se nakonec ale rozhodne, že ho nezabije a operace proběhne úspěšně. Moretti se jí ale chce pomstít a zajme její matku. Grace odláká Morettiho pozornost tím, že mu nabourá auto a snaží se mu ujet. Zachrání ji až bývalý mafiánský boss Constantine, nedávno podmínečně propuštěný z vazby. Přijede k němu domů a on Morettiho zastřelí. Nařídí Grace, ať zmizí i s rodinou z města, ale ta chce zůstat v Chicagu. Constantine souhlasí, že ji ochrání pod podmínkou, že její dluh k Morettimu přechází na něj.
Mrtvola ze začátku dílu se ukáže být její otec.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Constantine: Moc kazí a absolutní moc...
Grace: Kazí absolutně.
Hlavní postavy
Dr. Brett Robinson
Grace Devlin
Maria Devlin
Dr. Olivia Watson
Vedlejší postavy
Nurse Rosa 'Ro' Quintero
Constantine's Henchman
Kevin Williams
Dr. Stafford White
Constantine's Henchman
Med Tech
Hand Double for Grace Devlin
Dr. Frank DiMassa
Constantine Alexander
News Anchor
Betty Williams
Doctor Intern
Ralph Severino
Agent York
News Reporter
Dr. Ian Flanigan
ER Heart Patient
Mr. Devlin
Susie Demarco
Cardiologist
Paul Moretti
Young Constantine's Wife
6 Year Old Grace
Nate Devlin
Constantine's Son
Mike Anes
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot (neoficiální název)
Původní názevPilot
Rok natočení2012
Premiéra16. září 2012
Česká premiéra20. května 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Sledovanost premiéry5 110 000 diváků
Autoři profilu epizody