plakát seriálu

Doktorka podsvětí

(The Mob Doctor)

Názory uživatelů

Be careful who you owe

Ani poriadne neviem ako som sa k milej doktorke dostla. No lepšie by bolo keby som sa k nej radšej ani nedostala. Tento seriál zlyháva na plnej čiare vo všetkom.

Seriál sa snaží rozohrať zápletku na dvoch frontoch. Na tom lekárskom a na tom mafiánskom. Snaží sa aby obe jeho scény nijak neovplyvňovali,aby ani jedná nevyčíňala nad tou druhou, aby každá z nich bola dokonale uveriteľná. No žiaľ to nefunguje ani u jednej,obe sú odfláknuté a viac než kritické
Zápletka je nedotiahnutá a vôbec to na nej nefunguje. Mafiánska časť si má svoje problémy, ktoré sa striedajú jeden za druhým, pričom tomu predchádzajúcemu je venovaná jedna-dve časti a je vyriešený v priebehu pár minút. Lekárska časť,viac než zbytočná a umelo natlačená do seriálu. Plus milý rezidenti sa správali akoby im to tam patrilo a šéf nemocnice by mal posledné slovo (aj to málo dôležité).

Ďalším a to veľkým zádrhom sú postavy. Na ich čele stojí dokonalá a neskutočne chytrá Grace. Už dlho som nezažila,že by nejaká postava tak pekne poriadne štvala a ja som mala chuť ju často krát prefackať. Grace si robila čo sa jej chcelo a kedy sa jej to chcelo. Nevadilo jej,že je v službe kde má pacienta, bez problémov si len tak zmizla za tým druhým. Jordana Spiro na to tlačila a prehrávala to,až to pôsobilo neprirodzene a umelo.
Potom milý Constantine,tvorcovia si asi myslia,že keď vyberú muža s tvárou záporaka,nepríjemným hlasom tak majú mafiána ako vyšitého. Nie nie moji milý,ani tento výber vám nevyšiel.
Ostatné postavy ani za zmienku nestoja, jedna kvalitnejšie napísaná ako ta druhá, každú z nich si zapamätáte, najme keď sa striedajú ako na bežiacom páse-jedna odíde,druhá príde.V priebehu seriálu sa pristihnete,že vám je jedno čo s nimi bude.

Celých 13 častí sa nedialo nič,čo by s vami nejak výrazne pomohlo alebo čo by stalo za zmienku. Nečakané odhalenie bolo predvídateľné už pár častí dopredu a nijak neprekvapilo. Veľké odhaľovanie a zvraty sa začali diať až v poslednej časti,ale to už to bolo človeku jedno.
Záber nebol prekvapivý ani ničím výnimočný.Pár vecí bolo síce vysvetlených a seriál kvázi ukončený,no ani tie nestačilo na záchranu celkového dojmu seriálu.

30 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Doktorka u mafiánů

Abych pravdu řekl, tak tomuhle seriálu mě přivedl Zach Gilford, potom co jsem si ho oblíbil ve Friday Night Light. Zpětně si říkám, že jsem možná měl odolat, o nic bych totiž nepřišel.
Seriál opravdu není nikterak skvělá záležitost a jedním z stěžejních důvodů je hlavní postava. Doktorka Devlinová neboli Jordana Spiro je postava, která se chová naprosto idiotsky a svým chováním musí každýho rozumně uvažujícího vytáčet. Žádná další postava není zapamatování hodná. Navíc mi přijde divný, jak si tady rezidenti vyskakujou a šéf nemocnice působí jako by tomu nerozuměl. To už mi po té spoustě lékařských seriálů přijde naprosto neuvěřitelný.
A závěr? Nepřináší sice nic extra objevného, ale alespoň se něco děje a dočká se to jakéhosi ukončení.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Be careful who you owe.

Další hlavní postava, která by si zasloužila ránu pěstí. To, jak se tahle doktorka chová, prostě vůbec nedává žádný smysl. Jako už na podzim po pilotu mi bylo jasné, že tohle nebude nový hit, ale jak seriál pokračoval, šlo to s ním od desíti k pěti.

Nevím, jestli začít kritizovat postavy nebo scénář. Obojí je docela kritické. Jordanu Spiro jsem doteď nikde neviděla, ale vím, že hrála hlavní roli v My Boys a že si ji lidi docela chválili. Upřímně nechápu. Přišla mi šíleně nepřirozená a nepříjemná od pohledu. Nevěřila jsem jí ani slovo. Její chování bylo nelogické, až to bylo k pláči. V podstatě každá epizoda byla vystavena na nelogičnosti. Mafián, dobrý kamarád, který ji zachrání před zloduchem, po ní najednou požaduje ty stejné služby? Bratr se rozhodne pracovat pro mafiána, ale doktorka pořád nemá splacený dluh? A celkově její myšlení, reakce, to prostě není možné, aby se takhle někdo choval, fakt nechápu.

Kromě Grace ostatní postavy nestojí za zmínku. Nikdo se nikam nevyvíjí, nikdo výrazně nevyčnívá, každý hraje v každém díle naprosto stejnou úlohu - doktor/přítel hrdinku kryje, nejlepší přítelkyně se neptá na otázky, ale plní veškerá její přání, zlý mafiánský boss jí vydírá a zachovává si při tom chladnou hlavu. Prostě nic extra.

Vůbec nechápu, jak je možné, že doktorka ve službě může na hodinu nebo dvě jen tak zmizet a nikomu to nepřijde divné. Nebo má neustále nastavený telefon na hlasité vyzvánění, ať už je u operace nebo v pokoji u pacientů. Pravidelně jí tam taky zvoní, dokonce pekelně nahlas.

Těch momentů, kdy "už není čas, musíme operovat přímo tady", je tu jak naseto. Sama doktorka za asistence mafiánů? RU serious? A samozřejmě, že vždycky se daného člověka podaří zachránit. Prostě úplná pohádka.

Finále bylo předvídatelné. Přesně podle vzorce se v posledním díle stane kritická událost, která zasáhne všechny hlavní postavy. To ale neznamená, že to není zajímavé. Popravdě jsem byla ráda, že se konečně začalo něco dít a že se řešila spousta výše zmíněných nedostatků, které se v minulých dílech naprosto ignorovaly.

Přemýšlím, komu seriál doporučit. Hraní je opravdu, opravdu špatné. Ale pokud máte rádi mafii, tak to možná překousnete.

30 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zbabraný potenciál

Potenciál tu bol. Obrovský. Zo spojenia doktorského a mafiánskeho prostredia sa dalo vyťažiť tak veľa. To by však muselo byť všetko inak. V prvom rade hlavná hrdinka by si zaslúžila silno prefackať. Jej správanie, jej zmýšľanie je úplne na hlavu. Jej predstaviteľka je tiež desne nesympatická a absolútne jej táto úloha nesedí. Vlastne to čo predvádzajú všetci zúčastnení herci sa ani nedá nazvať serióznym hraním. Skôr je to také hranie malých detí keď sa hrajú na policajtov a doktorov. Veľmi zle napísané všetky postavy nielen tá hlavná. Zápletky sú slabé a hrozne predvídateľné. Navyše scenáristi zjavne vôbec, ale vôbec nevedia ako to funguje v nemocniciach alebo u mafie. Nečakám true story, ale prepána trošku reality by neuškodilo. Pozrela som si prvé 4 diely a potom posledné dva. Všetko bolo presne tak ako som predpokladala. Žiadne prekvapenia sa nekonali. Teda až na tú poslednú scénu pretože žiadna sestra, ktorá by takto riskovala všetko pre brata by sa nikdy nezachovala tak ako superdoktorka v úplnom závere.

30 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zklamání

Na seriál Mob doctor jsem se těšila. Očekávala jsem od něj, že bude něco víc, než jen seriál z lékařského prostředí. Tím sice je, ale ani jedna dějová linie nefunguje. Lékařské prostředí je velmi odfláklé a prostředí mafiánské je neuvěřitelné. Například postava Morettiho je naprostý fail. Představiteli této postavy to prostě nesežerete. A hlavní postava doktorky Grace je silně nepříjemná a těžko se s ní ztotožníte.
Po pár dílech si nakonec uvědomíte, že je vám naprosto ukradené, jak dopadnou osudy jednotlivých postav.
Potenciál měl seriál obrovský, ale již díky sledovanosti je jasné, že se dalšího pokračování nedočkáme. A v tomto případě si to seriál jednoznačně zaslouží.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Great men are almost always bad men...

Dosť dlho mi trvalo pokým som sa odhodlal pozrieť si tento seriál. Teraz len môžem konštatovať, že to bola veľká chyba. Seriál ma hneď upútal prvou scénou a to bol základ. Veľmi sa mi páči celé poňatie seriálu a to, že hlavná postava hrá na 2 strany a dokáže bojovať a nie byť iba stále manipulovaná niekym iným. Myslím, že výber hlavnej postavy bol správny a taktiež ma zaujal herec, ktorý hrá Constantina Alexandra. Môžem len odporučiť tento seriál všetkým, ktorý majú radi príbehy z prostredia nemocnice a nejaké to napätie navyše. :-)

Na záver dodá jeden dobrý citát, ktorý odznel v prvej časti:"Power corrupts,
and absolute power...corrupts absolutely"

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

další

doktorský seriál? Ano i ne. Doktorka pracuje v nemocnici a kvůli bratrovi i pro mafii. Je skvělá na obou frontách, jen nevím kdy stíhá svůj osobní život. Hlavní představitelka je sympatická, pár hezkých chlapů se tu taky najde. Prostě fajn seriálek.

80 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nebyť posledných 2 častí...

Seriál ma celkom bavil, obsadenie simpatické.
Ale ten záver? Tak to ma riadne naštavali. Úplne nelogický. To sa občas stáva pri seriáloch kt. musia narýchlo po jednej sérii ukončiť, že v poslednej časti poprú všetko čo bolo dovtedy. Naštvaný som, tak ako po poslednej časti Life on Mars.
PROSÍM VÁS: ak máte seriál radi, skončite po 11. časti.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Mala si na výber..

Tak práve som to dopozeral teda aspoň pilot.

Seriál sa mi zatiaľ páči odporúčam pozrieť min. prvý pilotný diel kde je to trošku zamiešané ale na konci je všetko jasne je doktorka ako aj pre nemocnicu tak aj pre mafiánov.

Mala na výber odísť z mesta alebo splatiť bratov dlh,.. a vybrala si

Dávam zatiaľ 80% kto má rád seriály ako House, Bones,.. nevynechať a sledovať ;)

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tehdy jsem byla nadšená, dnes nevím z čeho

Od seriálu jsem si slibovala hodně a to byl možná kámen úrazu. I když se mi tehdy líbil, s odstupem času jsem si uvědomila, že jsem si na něj za ty roky ani nevzpomněla. Typický příklad seriálu, u kterého je lepší s názorem počkat na odstup.
Velký problém seriálu byl, že se rozhodli točit o mafiánech, ale zachovali si strašně černobílý morální kodex. Sami jednou krásně shrnuli Constantinovo panování, že sice to byl mafián se vším všudy, ale svoje obchody si držel uvnitř, ulice byly čisté a na jeho území si nikdo nedovolil prodat drogy dítěti. Když to tak krásně uměli říct, proč se toho nedrželi? Proč jsme museli řešit morálku každé pitomosti, co on a ostatní postavy udělali?
Neepizodní zvraty byly sice jasné už snad od traileru, ale to by až tak nevadilo. Stejně by si to tak fanoušci nejspíš přáli, ale když už s tím byli tak očividní, tak proč se chovali, jaký to není šok?
Hodně se lidem nelíbila hlavní hrdinka, ale u té je její otravnost dána výše zmíněným. Jsou tam horší kousky. Tak hlavně bratr. Hrdinka se obětuje, aby ho nezabili, ještě odpracovává jeho dluh, a on si začne pro mafii makat zcela dobrovolně a ještě držkuje, že se jí o pomoc neprosil. Tak proč si ten dluh neplatí sám? Je to fracek na pár facek, ale nikdo nic. Zach Gilford taky nebyl nelíp vybraný. Vedle Grace vypadá jako puberťák.
Celý nemocniční personál je tam úplně nadbytečný. Tvůrci nedokázali stanovit hranici mezi lékařským a mafiánským seriálem, ale protože Grace pořád běhá po pochůzkách své druhé práce, zbytek týmu musí řešit medicínské zápletky. Jenže víte co? Kdyby tam ty nebyly, tak to většinou epizodu nijak neovlivní.
Ale abych nezněla jen negativně, konec jim chválím. Sice mám dojem, že si tehdy úplně odstřelili šance na 2. řadu, i když tehdy oficiální rozhodnutí ještě nepadlo, ale možná to sami tušili. Těžko říct, kam by se chtěli v teoretické 2. sérii vrátit. Nicméně konečně hodili ty moralistické kecy za hlavu a závěr se jim fakt povedl. Kdyby takový byl celý seriál, mohlo to dopadnout úplně jinak.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk