ragelly

off
JménoEva
Věk31 let — narozeniny slaví za 162 dní (Střelec)
BydlištěJeseník
Twitter@ragellyCZ
Facebook
Poznámka
Názory uživatelky ragelly
plakát
The Looming Tower
7. března 2021
další názory k seriálu

Tragické selhání

Silná minisérie se silným tématem, poslední díl je hodně těžké sledovat. Bohužel srážím procenta na celkových 60 kvůli extrémně pomalému tempu, které mi tady vůbec nesedlo. Epizody se nesledují s lehkostí, naopak to u mě hodně dřelo, musela jsem často zastavovat a dávat si pauzy, když jsem např. dělala něco jiného atd.

Je zajímavé sledovat Jeffa Danielse v této roli, když si vzpomenu, jak v The Newsroom informoval jako moderátor zpravodajství o úspěšném zabití Bin Ladina. Samozřejmě jsem si dohledala skutečné osudy zde vyobrazených postav, především O'Neilla a jeho mladého kolegy. Hodně velký sympaťák, parádně zahraný, v posledním díle u výslechu předvedl špičkový výkon.

Jinak se mi moc líbilo, jak se v minisérii prolínaly hrané momenty se skutečnými archivními záběry. Např. v jedné epizodě jsme viděli flashforward do roku 2004, kdy probíhaly výslechy ohledně selhání CIA a FBI, a hned na začátku dalšího dílu jsme viděli tu totožnou scénu ve skutečnosti, jak byla v daném roce nahraná a promítaná v televizi.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
60 %
plakát
Čtyři svatby a jeden pohřeb
4. března 2021
další názory k seriálu

Čtyři svatby nestačí, drahoušku

Rozhodně nejlepší (mini)série, kterou jsem letos viděla. Seriál se mi dokonale trefuje do vkusu. Nabízí hodně postav, ale není absolutně žádný problém se v nich zorientovat. A co víc (a že se mi tohle asi NIKDY nestává), nikdo z hrdinů mě neštval! Všichni mi přišli sympatičtí, někteří možná trošku jednodušší, ale všechny jsem si zamilovala. Jako jasně, Maya a Kash byli dost klišé, pochybuju, že by se takhle něčí život vyvíjel ve skutečnosti. Ale i tak se mi líbili opravdu úplně všichni.

Samostatnou kapitolou je hudba. Tu v seriálech v podstatě skoro nikdy nevnímám, ale tady ji nešlo přeslechnout. Ti, co ji vybírali, si zaslouží velkou pochvalu, protože tento seriál má jeden z nejlepších hudebních výběrů, jaké jsem u seriálů kdy slyšela (samozřejmě pokud nepočítám vyloženě hudební seriály). Každá skladba perfektně dodá dané scéně atmosféru a aniž si to uvědomíte, tak si s ní buď zpíváte, nebo se vlníte v rytmu.

Hrozně moc oceňuju, že i když se jedná o romantickou komedii, není tu kladen důraz jen a pouze na milostné vztahy. Stejně silně v popředí stojí i přátelství mezi hrdiny. Nejvíc se mi líbilo, jaký vztah mají Maya a Ainsley. Ty chvíle, kdy byly holky na ostří nože, mi lámaly srdíčko skoro víc, než když byly rozhádané skutečné páry :) Každopádně jo, čekejte od toho romantickou slaďárnu, ale taky krásné zobrazení dlouholetého a pevného ryzího přátelství ❤

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
90 %
plakát
Ničemové
27. února 2021
další názory k seriálu

Až moc rozvleklé zábavné téma

První díl byl parádní, druhý taky ještě super, ale pak se v tom začali hodně plácat, komplikovat to a natahovat. Jak psal v názoru fruiko, asi by bylo lepší, kdyby bylo méně epizod a příběh by byl uhlazenější. Takhle mi to přišlo hrozně překombinované, jakože kolik ještě neštěstí může tyhle čtyři chudáky potkat.

Každopádně zábava to byla, hodnotím nadprůměrem 60 %. Herecké obsazení potěšilo - jaká náhoda, že jsem Steva Zahna viděla před pár dny v The Crossing :) Kluci si sedli, přátelství jsem jim věřila. Prostředí luxus, tedy především v prvních dvou dílech, ale i dál bylo fajn vidět trošku z reálného života v Belize.

Jen jsem doufala, že si i další díly udrží tu míru zábavnosti a zařazení šokujících momentů, které tak parádně fungovaly v pilotu. Pár se jich sice našlo, ale kombinace hodně epizod s dlouhou délkou tu atmosféru docela ničila. Ani se nedivím, že byl seriál po první řadě zrušen, i když prostor pro pokračování by tu určitě byl.

Britskou verzi neznám, ale když koukám na to, že mají série čtyři díly, myslím, že by mi asi sedla více.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
60 %
plakát
Flaked
4. února 2021
další názory k seriálu

Hmm... ne

Ani nevím, kde vlastně začít. Pokud hledáte seriál, ve kterém se nic neděje a všechny postavy budete z celé duše nesnášet, jste na správném místě.

Rada - nesnažte se hrát drinking game na hlášku "hey dude", protože byste to zaručeně nepřežili, otrava alkoholem je hodně nebezpečná věc. Tak plytké dialogy, co se tu pronášely, za ty by se styděly i teen seriály od CWčka. A takoví lůzři, kteří se tady sešli, ty byste nenašli ani na lavičkách před Hlavákem.

Nějaká pracovní morálka? To se tady nevede. Na co otevřít obchod nebo mít jakékoliv další povinnosti, když můžete jen "hej-důdovat" ostatní bezďáky, které řadíte mezi své kámoše, snažit se si vrznout nebo se prostě beze smyslu poflakovat po městě. Ani se nedá spočítat, kolikrát třeba jen London vedla konverzaci s někým ve stylu "Ty nejsi v práci?" "Ne, vyvlíkla jsem se z toho, necítila jsem se na to." Jo, kdyby to tak fungovalo...

Každý je tu totálně psychicky na dně. Nevím, kdo seriál zařadil do žánru komedie, ale byl to pořádný krok vedle, vtipné na něm není opravdu vůbec nic. Místo toho ve vás vyvolá pocit deprese. Jako by divákům stále dokola bodal ostrým nožem do těla, kdykoliv nějaká z postav řekne něco stupidního nebo lež. Protože pravda se tady nevede. Sice všichni víme, že jednou vyjde najevo, ale postavy než by káply božskou, tak raději jedna druhou podporují, ať tu lež táhnou tak dlouho, jak jen to je možné.

Jediné plusové body dávám za prostředí, kalifornské Benátky (Venice) vypadá opravdu na kouzelné prosluněné místo, ze kterého čiší klid, pohoda a radost. O to víc mě zaráží, že v takovém místě mohly přebývat tyhle postavy.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
20 %
plakát
Noční směna
30. ledna 2021
další názory k seriálu

Night falls, duty calls

Na seriál se koukalo dobře. Spousta zábavné akce, mnoho nechutných scén (na to vylezlé oko asi nikdy nezapomenu), epizody opravdu dokázaly zaujmout a udržet si mou pozornost. I když jsem seriál měla převážně jako podkres, dobře jsem se v něm orientovala a celou dobu jsem věděla, co se na obrazovce odehrává, což je velké plus.

Nejkladněji asi hodnotím samotné postavy. Tvůrci dokázali napsat charaktery, které mě opravdu bavily. A k mému největšímu překvapení to dokázali nejen na začátku, ale rok co rok. Kdokoliv nový zde přibyl, ten mi padl do noty, což se mi nestává. Většinou si oblíbím původní partu z první řady a pak jen těžce snáším změny, když někdo odchází a někdo nový přichází. Tady se mi ale nové postavy opravdu vždy líbily, ať už šlo o záchranářku Gwen z druhé série, novou rezidentku Shannon ze třetí série nebo doktora Caina ze čtvrté řady.

I tak mě ale mrzely odchody těch, na které jsem byla zvyklá a měla jsem je ráda. Seriál nějakým záhadným způsobem dokázal ignorovat tyto změny v obsazení a jen málokdy absenci postavy vysvětlil. Škoda, protože třeba Landry z první série byla podle mě perfektním doplňkem příběhu, kdy nešlo pouze o řezání těl a zavádění dýchací trubice, ale příběh se soustředil i na psychické rozpoložení, což seriálu v mých očích dodávalo lidskost. Stejně beze slova zmizel třeba i Ragosa po druhé sérii a už jsem se bála, že i Topher, ale toho nakonec vysvětlili. Nadějná byla i sociální pracovnice, která měla na starost Briannu (taky perfektní postava, btw., na to, že je to malá holka!), ale ta se taky na konci třetí řady úplně vypařila. A taky mě hodně dostalo, že absolutně ignorovali osud Annie, viděli jsme, co se stalo, ale absolutně nikdo to tam neřešil, to byl hodně nevyužitý potenciál.

To bych se stokrát raději obešla bez samotného TCho, který podle mě do příběhu nepřinášel absolutně nic. Celkově kdyby se seriál odehrával jen v nemocnici, tak mu dám tak 90 %, ale válečné dějové linky mě vůbec nebavily a přišly mi tam spíše rušivé, takže nakonec celkové hodnocení snižuju na 70 %.

Co se týče samotných sérií, bavily mě asi všechny, ale jak říkám, stačily by mi případy v San Antonio Hospital. Plus kladně hodnotím taky to, že i když se tu vztahy docela měnily a střídaly, nebylo kolem nich žádné velké drama, jak to známe z jiných seriálů. Pozornost se soustředila především na pacienty, a tak to prostě má u lékařských seriálů být.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
70 %
plakát
Pátý
21. ledna 2021
další názory k seriálu

The past never disappears

Za mě asi nejslabší Cobenův seriál - i když v té době mi to jméno ani nic neříkalo a možná to tak mělo i více diváků :) Poslední dvě epizody byly parádní, především tedy ta závěrečná, která přinesla odpovědi a celkové propojení všech dějových linek, ta by se dala bez problému ohodnotit plným počtem bodů. Bohužel převážnou část seriálu však tvoří až překombinované zápletky, kterých je zbytečně moc. Jasně, sice se na konci propojí, ale to rozhodně neznamená, že jsou nutnou součástí příběhu a bez nich by se to celé zhroutilo, tak to rozhodně není.

Na postavy jsem si časem zvykla, jen se mi moc nelíbil návrat citů dvou hrdinů, kteří spolu chodili v dětství. Přece jen po dvaceti letech už holka měla vlastní rodinu, kterou na konci očividně neměla problém opustit, když to mezi ní a hlavním hrdinou zase začalo jiskřit (alespoň podle jejich chování, protože z pohledu diváka jsem mezi nimi žádnou chemii neviděla ani necítila).

Kdyby bylo o dva díly a tři vedlejší zápletky méně, seriál by byl přehlednější a užila bych si ho mnohem více. I tak ale získává velkou pochvalu za poslední díl.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
70 %
plakát
Mrs. America
19. ledna 2021
další názory k seriálu

Feminismus × konzervatismus

Užila jsem si to, upřímně se v této problematice vůbec neorientuju, takže pro mě všechna jména i události byly novinkou. Ale zopakuju to, co jsem už řekla - podobné typy seriálů, které se poměrně věrně drží skutečnosti, můžou být perfektním zdrojem pro současné mladé publikum, které se zábavnou formou dozví mnohem více o své historii. Když si vzpomenu, že my jsme na gymplu v dějepise za těch pár let snad 4× začínali v pravěku, kde jsme se zdrželi snad půl roku, a na 20. století už v podstatě mimo světové války nezbyl vůbec žádný čas, tak mě to trošku mrzí. Alespoň se i teď po třicítce můžou pomocí seriálů občas i něčemu přiučit.

Je fajn vidět, že jsem se v názoru v článku trefila - zrovna dneska byly zveřejněny nominace na Critics Choice Awards, kde seriál v kategorii minisérie dominuje. Opravdu jde o herecký koncert, tolik slavných herců a hereček v jednom projektu se tak často nevidí. Musím uznat, že Cate byla v hlavní roli dokonalá. I když obecně zastávám spíše demokratické názory, hlavní postava byla zahrána tak dobře, že jsem se vlastně po celou dobu sledování nemohla rozhodnout, které straně fandím. Obě dvě totiž měly hodně zajímavé a trefné argumenty a opět dokázaly, že nic není černobílé, i když to tak mnohým jedincům často přijde, protože se nedokážou vcítit do kůže druhých a neoblomně si stojí za svým (většinou dost okleštěným) názorem.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
70 %
plakát
Interrogation
18. ledna 2021
další názory k seriálu

Justice is a matter of perspective

Dokoukáno. Inovativní nápad sledování dílů v libovolném pořadí zní možná na papíře dobře, ale ve výsledku je to naprostý nesmysl. Tak za prvé... kdo by si dával tu práci s tím, že by přehazovat v přehrávači díly jen proto, aby byly pomíchané? A je úplně jedno, jestli to sledujete v USA na streamu, nebo to máte stažené v Česku a pouštíte si to přes VLC. S tím by se mi rozhodně párat nechtělo, jen abych "zažila ten zážitek".

Druhá věc je pak ta, že samotní tvůrci nebo stanice ty díly zamíchala asi nahodile. I když jsem je tedy jela v pořadí 1-10, tak příběhově to skákalo tam a zpátky. To by obecně vadit nemuselo, přece jen k tomu samotná stanice nabádá. Zásadní problém ale byl v tom, že to nefungovalo. Za mě tedy není jedno, v jakém pořadí to sledujete. Tím, že příběh v rámci 25 let lítá pořád dopředu a dozadu, působí to neskutečně zmateně a rušivě. V jednom díle je odsouzený hrdina ve vězení, v dalším se dostane na svobodu, v dalších dvou je zase ve vězení... prostě by seriálu mnohem více slušelo, kdyby vyprávěl vyšetřovaní chronologicky.

Příběh je to totiž rozhodně zajímavý a poutavý, bavil mě a byla jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet, a to navzdory tomu, že hned na začátku jsme se v informačních titulcích dočetli, že do dnešního dne nebyl případ vyřešen. Ale tady těmi nesmyslnými skoky dopředu/dozadu do padesáti různých časových období jsem si to sledování prostě nedokázala vychutnat. Škoda.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
60 %
plakát
Dietland
15. ledna 2021
další názory k seriálu

Join the revolution!

Velké zklamání. Prostřední část série se mi líbila docela dost, říkala jsem si, že ta nízká hodnocení asi trošku spravím. Poslední asi tři díly to ale všechno šlo do kopru, takhle zničit zajímavě rozjetý seriál, to se opravdu jen tak nevidí.

Bluma je hrozně pitomá nána, jinak se to opravdu říct nedá. Ze začátku jsem s ní sympatizovala, přece jen její starosti a strasti zažívají asi všechny velké holky na světě. Ale to neomlouvá její chování, které v 99 % postrádalo jakoukoliv logiku. V podstatě se dá říct, že měla kolem sebe solidní zázemí (milující matka, nej kamarád) a všechno vyhodila z okna kvůli nějaké extrémistické feministické skupině, která si tady náhodně losuje z klobouku, kterého chlapa zavraždí jako dalšího, protože očividně všichni někdy udělali něco, za co si tu smrt zaslouží, tak je to jedno, k do bude další...

Hlavní hrdinka to absolutně nemá v hlavě srovnané. V první polovině série je posedlá hezkým tělem, chce zapadnout, jít na operaci. Pak najedou obrátí o 180°, začne se tam přede všemi natřásat, žrát jak o život a nakonec se diví, že ostatní členky organizace mají trošku obavy o to, jak holka případně zvládne v nějaké vyhrocenější akci utéct policii, když se zadýchá už po dvou krocích. Hnedka se mi vybavila diskuze ohledně Čvančarové v Medúze, která to pronásledování pachatele zvládala ještě s přehledem dokonale.

Kdyby se seriál ubíral dál tak, jak jsme to viděli zhruba do šesté epizody, tak bych si možná nad zrušením trošku posteskla. Ale za ty poslední díly a propastný úpadek kvality i zábavnosti si zrušení rozhodně zaslouží.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
30 %
plakát
The Guest Book
8. ledna 2021
další názory k seriálu

If these walls could talk...

Dobrá komedie, některé díly lepší, jiné horší, ale celkově jsem se dobře bavila. Ne ve stylu haha, ale spíš se mi líbily nápady a celková atmoška. Ten koncept a la Room 104 se mi líbí, přináší to velký potenciál, který zde byl dobře naplněný, i když se příběhy (na rozdíl od Pokoje 104) drží pouze v jedné žánrové - komediální rovině.

Druhá série mě překvapila, nevěděla jsem, že se seriál přestěhuje na jinou lokaci. Líbilo se mi, že tam došlo k tomu propojení skrze dvě postavy a občas jsme se setkali i s hostováním lidí z první řady. Vivian byla parádní, hodně mě bavila, taková záporačka, které prostě musíte fandit :))

Plus co stojí za zmínku a ocenění, to je vždy koncert na konci každého dílu s tematickými písničkami o tom, co jsme viděli, vždycky mě tak ty rytmické songy pozitivně naladily na další díl :D A taky se mi líbilo ve druhé sérii, jak v každém díle ukázali škorpiona, který se volně pohyboval po pronajímaném domě. Někdy si ho lidé všimli, jindy ne, nebyl absolutně součástí příběhu, ale vždycky, když ho kamera ukázala, tak pobavil :D

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
70 %
1/30
1234567 ... 30