Noční směna

Noční směna (Night Shift, The) — 2. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Kahlan

22. července 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The day ends. The battle begins

Night shift. Seriál, ktorému asi málokto dával šancu. Pilot vypustený skôr, len 8 častí, vysielaných až koncom mája. Lekárskych drám je síce v dnešnej dobe veľa, no Night shift sa aj keď len čiastočne medzi ne zaradil. Ukázal správnu kombináciu lekárskej drámy a vzťahov postáv.

Seriálov zameraných na doktorov, drámu odohrávajúcu sa na pracovisku a k tomu prepletenosť osudov postáv, nie je málo. Vytvoriť seriál s touto tematikou a pritom priniesť niečo nové je ťažké. NS sa to podarilo asi tak na polovicu. Nie je to nič nového či nevideného, ale človeka si to vie aj napriek tomu získať. Zápletky sú skôr epizódne a za jednu časť je vyrozprávaných viacero prípadov, k tomu sa sem tam pripletú nejaké tie osobné príbehy postáv. Dej plynie rýchlo a plynulo, nejaké veľké zádrhely alebo hluché miesta nehrozia.

Postavy sú také ako všade. Hlavný hrdina, ktorý to ma ťažké, ale všetci ho majú radi. Nováčikovia, ambiciózna doktorka, zlý šéf nemocnice. No nejako dokáže táto zmes ľudí dokáže spolu vychádzať a pracovať po celý čas. Postavy sú sympatické a svojím spôsobom si vás za ten čas aj získajú. Prvá séria má len osem častí tak nejaký veľký posun a vývin v charakteroch nehrozí, aj keď malý tam možno je prítomný.

No aj napriek počiatočným predsudkom dokázal zabojovať a získať tak miesto medzi lekárskymi drámami. Aj keď nie hneď vrchné priečky, ale kto povedal, že sa to nedá zmeniť (veď na to môže byť druhá séria). Night Shift treba aj napriek všetkému dať šancu. Ničím neurazí, len zaujme. Je to svižné, postavy sú sympatické a z NS je perfektná odychovka, ktorá sa dá zhliadnuť veľmi rýchlo.

Avatar uživatele
danielosbourne

19. července 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Night Shift

Seriál, který byl od začátku odsouzen všemi k záhubě (včetně mě) a přes to se mi zalíbil.

Nejprve mě uhranul plakát. Všechno na něm působí sice tak uměle a hlavní postava na plakátu vypadá jak vystřižená z reklamy na šampon nebo na džíny, ale něčím mě zaujal. Po prvním díle jsem věděl, že tohle bude asi moje nové Guilty Pleasure. A skutečně se tak stalo.

Na rozdíl od Chirurgů, kteří jsou v této oblasti seriálů již kultem, se v The Night Shift setkáváme v každém díle s nějakou příšernou katastrofou. Chirurgové se snaží zaměřovat na postavy, na vztahy mezi nimi a The Night Shift se v první řadě snaží šokovat. V mém případě se to tomuto seriálu podařilo.

Avatar uživatele
Valesion

28. června 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Doktoři na léto

Další doktorská partička. S touhle však budeme bavit jen vždy v létě. Osobně mně to absolutně nevadí a alespoň má divák i přes léto nějaký ten kvalitní lékařský seriál. Rovnou píšu, že na Chirurgy to nemá, ale potenciál to má určitě. Lékařské záhady jsou mnohdy zajímavé až si kolikrát člověk vlastně říká, kolik nemocí může chytnout a co vše se mu vlastně může stát. Oceňuji i to, že v seriálu hodně lékaři pracují i v terénu, takže to není jen takové to staré známé nemocniční prostředí. Postavy jsou vesměs sympatické a celkově tvoří velice dobrou a sympatickou partu a celkově fungují většinou jako dobře namazaný stroj. A právě ta pohoda a ta semknutost této party na vás jednoznačně dobře působí. I lékaři, sestry atd jsou jen lidé a tak mají své problémy. Některé zaujmou víc a některé samozřejmě méně, ale v konečném důsledku mnohdy zajímavě zamotají děj a rozhodně nejsou na škodu.

Seriál je prostě kvalitní letní podívaná.

Avatar uživatele
Nerya

5. září 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Night Shift..

Nie je nič lepšie na nočnej v nemocnici, ako sledovať iných ľudí. Aj keď táto nočná smena sa s tou mojou rozhodne nedá porovnať.

Seriál som chcela začať sledovať už keď ho vypustili na svetlo sveta, ale akosi ma odradila už úvodná scéna z bojového prostredia a tak nejako som na neho zabudla. Objavila som ho presne pred pár dňami a sledujem ho rýchlosťou svetla.

Postavy sú celkom sympatické a zatiaľ som nenašla nikoho, kto by mi bol vyslovene protivný. Dokonca aj vrchný dozorca Ragosa, ktorý je kvázi zápornou postavou je v konečnom dôsledku celkom sympaťák. Rovnako Drew, ktorého keď som videla, skoro som sa uslintala od radosti, pretože som sa do neho zamilovala už keď hral v Kostiach Boothovho brata.

Príbeh samotný mi príde trochu ako v GA, ale tam už mi to prišlo príliš tragické a tu je konečne taký kľud, nikto pol série neprežíva tragický rozchod s tým druhým, skôr mám pocit, že sa tam tie medziľudské vzťahy berú tak akosi normálnejšie a moc sa nad nimi nikto nepozastavuje. Na druhej strane objavujú sa tam celkom zaujímavé prípady a na vrchole toho všetkého a čerešničkou na torte sú vtipy, ktoré si robia kolegovia jeden z druhého.

V konečnom dôsledku mám z celej partie na nočnej smene taký voľáky neidentifikovateľný dobrý pocit a už pri pozeraní jednotlivých častí sa cítim tak akosi "domácky". Len mi potom začala trochu chýbať tá ich odpočíváreň, ktorú mali na streche a ktorá bola podľa mňa dosť luxusná. Aj keď sa mi nechce veriť, že by niekto u nás v reálnom živote chodil do práce skôr a odchádzal neskôr len kvôli niečomu takému :D

Avatar uživatele
Kath Kleinová

5. prosince 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Příjemná oddechovka

Na tenhle seriál jsem narazila zcela náhodně a vzhledem k tomu, že je z lékařského prostředí to pro mne byla hned jasná volba ke sledování a nakonec jsem si z toho udělala takovou příjemnou oddechovku. U toho to ale u mě končí.

Nečekala jsem od toho, že to bude něco extra a bohužel z mého pohledu to opravdu extra není. Ty případy, které tam někdy řeší jsou opravdu šílené, ale to je asi vše co mě na tom zajímá.

Přišla jsem o několik oblíbených postav, protože v jedné sérii jsou a v druhé nakonec nic. A tím u mě seriál klesl. Musíte uznat sami, že se těšíte na díl víc, když víte že uvidíte svého oblíbence. To u mě skončilo u třetí série a čtvrtá bude zas o jednu úžasnou postavu míň. Je pravda, že teď se sice na čtvrtou sérií těším, protože konec třetí byl docela šokující. Ale jednoho dne příjde můj očekávaný první díl a pak zas seriálem propluji s čajem v ruce a balení cigárek. Není to žádný propadák, ale jsou mnohem lepší lékařské seriály.

Za mě tedy 60%

Avatar uživatele
blackdarkness

13. září 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Love it

Samozřejmě že mě další doktorské drama zaujalo, a i po 3. Sérii stále drží mou pozornost a přímo žeru každý díl. Škoda jen že série má tak málo dílů. Od začátku jsem si říkala, že se Night Shift vyrovná kvalitě ER (alespoň 1. Cca 8 sérií), teď už jsem ale došla k názoru, že alespoň za mě už ER předčila a teď je v mém žebříčku na 1. místě

Avatar uživatele
Essie

22. června 2014

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Moje Guilty Pleasure

Osobně se mi to hrozně zalíbilo. Příběh je asi trochu okoukaný ale má to něco do sebe. je tam všechno: vtipné scénky, "válka" mezi šéfem a hlavním "hrdinou", romantický trojůhelník a nechybí ani doktorské případy. Nevím jestli se to chytne ale já sem tomu absolutně propadla :D.

Avatar uživatele
Soren

8. června 2014

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Volné pokračování MASHe

Seriál je docela zajímavý, jen mi stále připadá, že je to takový menší pokračování MASHe zasazený v dnešní době. Vždycky když The night shift vidím, tak mi příjde TC jako Hawkey. Oba byli doktoři ve válce (TC to měl teda horší než Hawkey, ale i tak), oba jsou trošku alkoholici, ale stále dobří doktoři, pacienti jsou pro ně to hlavní, oba mají problémy s autoritami a je toho i víc... A týhle asociaci se nemohu ubránit.

Avatar uživatele
bohdanakralova4

14. května 2017

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Night Shift

Keď som si pozrela prvý diel, moc šancí som tomuto seriálu nedávala. Myslela som si, že to bude nejaký ďalší doktorský seriál, ktorý vydrží maximálne dve série. Po zhliadnutí prvej série ma príbeh seriálu celkom zaujal a bola som zvedavá čo sa bude diať ďalej. Tvorcovia seriálu dali dokopy celkom slušnú partiu postáv. Hlavná postava je dobre prepracovaná a páči sa mi ako sa tento seriál snaží poukázať na problematiku lekárov vo vojnových oblastiach a následne ich začlenenie do spoločnosti.

Avatar uživatele
L_u.C_a

15. března 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dle mého gusta

Příjemné překvapení a to jsem tomu nedávala moc šancí. Ale... velmi pěkné obsazení, na které se dobře kouká. Hlavní postavy, které mají pochroumanou psychiku díky obětovaní se vlasti... no kdo by na tom neujížděl a ještě k tomu zachraňování životů v nemocničním prostředí. Mno, už se těším na další díly...

Avatar uživatele
Thomkl

8. července 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

V mezi čase Greys Anatomy

NOooo tak je to milé, zajimavé postavy, hezcí chlapy i sem tam zajimavý příběh. Na GA to určitě nemá. Ale zatím jsem neobjevila lekařský seriál, který by se GA vyrovnal. V mezi čase je to je to určitě dobré a ráda se podívám, protože o žádném podobné seriálu který běži v midlle season nevím... Ale řekla bych že například Off the Map, bylo lepší.. Zatím 80% Tak uvidíme

Avatar uživatele
Vojťas

22. prosince 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Neurazí, nenadchne

Doktorské drama s nepostradatelným chirurgem noční šichty, který se vrátil z Afgánistánu. Neurazí, nenadchne. 60%