Pajky

on
JménoPavel Lepič
Věk32 let (Vodnář)
BydlištěPetersfield * UK
Twitter@Pajky3
Facebook
Poznámka
Názory uživatele Pajky
plakát
Hra z Anglie
2. dubna 2020
další názory k seriálu

Z historie FA Cupu

Fotbal mám rád a budu o něm sledovat v podstatě cokoliv, ale kouknout se na dobové britské drama, které je částečně založené na skutečném příběhu. To mě vážně lákalo víc než obvykle. I proto mě mrzí v podstatě nulová propagace od Netflixu, obzvlášť v době, kdy se žádný skutečný sport nemůže konat.

Seriál pochází od tvůrce Downton Abbey a i když jsem ho nikdy nesledoval, tak je pravda, že mi to vytvořilo očekávání, alespoň co se týče toho, že vystihnout dobovou Anglii, se podaří. A taky tomu tak bylo. Střet dělnické třídy s gentlemany se podařil na hřišti i mimo něj.

Po první epizodě jsem se bál, že se upustí od fotbalu, ale byl jsem příjemně překvapen, že fotbal zůstal v popředí a byl tím hlavním, kolem čeho se to točilo. Ano, došlo na problémy dělnické třídy, na život bohatých i romantické vztahy, ale nic z toho nerušilo. Co se týče fotbalu, tak historická fakta nejsou úplně správně. Ale to vážně nebrání v tom si sednout a užít si fotbalový seriál, který s vámi bude ráda sledovat i vaše drahá polovička.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
80 %
plakát
Zámek a klíč
23. února 2020
další názory k seriálu

Locke & Key

I když neznám původní předlohu, tak mě trailer na nový seriálu od Netflixu zaujal a já se ho rozhodl vyzkoušet. Čehož s odstupem času určitě nelituju, ale pokud je komiks ještě lepší (jak tvrdí snad každý, kdo s ním měl tu čest), tak se do něj asi budu muset pustit.

Když jsem prvně viděl ten dům, tak mě napadlo přirovnání k The Haunting of Hill House a tím, že jsou v hlavní roli děti se nabízí i přirovnání ke Stranger Things. Obě jsou ale pro seriál hodně krutá, protože je přeci jen jiný a snaží se zaujmout jiné a hlavně širší publikum.

Tohle je mnohem víc příjemná rodinná oddechovka, kde sice občas hrdinové nejednají úplně logicky, ale i tak to pořád slušně funguje a děj odsýpá. Já jsem si první řadu užil, bavilo mě zjišťovat, co se bude dít dál a jaký další klíč se objeví. Jestli bude další řada, tak se na ni s chutí podívám.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
80 %
plakát
Cizinec
17. února 2020
další názory k seriálu

Když tajemství vyplave na povrch

The Stranger přišel zničehonic a rozhodně zabodoval. Mám rád britské minisérie a tahle plní všechno, co jsem od ní očekával. Takže vůbec nepřekvapí, že je povedeně obsazená a má náboj od začátku až do konce. Několik proplétajících záhad je natolik zajímavých, že dokáží pořádně vtáhnout a vy jen čekáte, co se bude dít dál. Některé zvraty jsou překvapivé, některé o něco méně, ale daří se to hlavní - udržet diváka v napětí. Já jsem byl spokojenej i s koncem, kterému by možná slušelo o trochu lepší dotažení.
Jen jsem nepochopil, proč je český název Cizinec, když postava nazvaná "The Stranger" je žena.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
80 %
plakát
Doom Patrol
13. února 2020
další názory k seriálu

Parta podivných hrdinů

Seriál Doom Patrol vznikl jako spin-off Titans, který jsem ještě neviděl. Nicméně tady mě lákalo známé obsazení, tak jsem začal tady. Mám radost, když vidím povědomé tváře a zde jich je více než dost (i když Brendan Fraser a Matt Bomer až tak moc vidět nejsou).

Líbilo se mi uvedení do příběhu a s ním i rychlé a zajímavé představení všech hlavních postav. I tentokrát se představuje drsnější a temnější komiks, což podle mého není na škodu, protože pokud mám sledovat další komiksový seriál, tak musí něčím vybočovat s řady. A tenhle rozhodně vybočuje svou zvláštností až bizarností. Některé nápady jsou vážně ujeté a povedou třešničkou na dortu je pak uvědomělý komentář záporáka, který sérii provází a který působí tak trochu jako od Deadpoola.

Začátek šlape slušně, ale pak se v plné nahotě ukazuje že chybí větší směřování hrdinů. Záporák se sice představil slušně a sliboval dobrou podívanou, ale pak se vytratil a vrátil se až v závěru. Místo toho jsme se dočkali několika epizod, které nechaly postavy se jen tak nějak plácat na místě.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
60 %
plakát
Potvora
13. ledna 2020
další názory k seriálu

Phoebe Waller-Bridge show

Phoebe Waller-Bridge si napsala divadelní hru podle které následně vytvořila i tuhle seriálovou perlu a aby toho nebylo málo, tak si navrch ještě střihla i hlavní roli.

Seriál má dvě řady, první se víceméně soustředí na hlavní postavu a vztah s její rodinou. Macechu hraje Olivia Colman, která je skvělá a její postavu je strašně jednoduché nenávidět. Druhá řada se točí kolem nadcházející svatby a nové postavy kněze, kterého si zahrál Andrew Scott. A mě osobně přišla druhá řada lepší, bavila mě víc a u mě to vytáhla k téměř perfektnímu hodnocení. Především pak závěr na autobusové zastávce byl dokonalý.

Kontroverzní hláška či scéna není nikdy daleko a vážně se mi líbí, jak Fleabag boří čtvrtou stěnu a komunikuje s divákem. O level výše to ve druhé řadě posouvá kněz, který na to reaguje. Hlavní hrdinka je svérázný živel, který nebude každému po chuti, ale pokud vám sedne, tak si sledování užijete.

Upřímně řečeno, chvilku mi trvalo než jsem si na seriál zvykl. Láska na první pohled to nebyla, ale nyní po dokoukání obou sérii nezbývá než nic jiného než doporučit. Fleabag vážně stojí za objevení.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
90 %
plakát
Jeho temné esence
11. ledna 2020
další názory k seriálu

Temná pohádka

Knihy ani původní film jsem neviděl, ale seriál mě zaujal už svým trailerem. Obsazení je slušné, v hlavní roli Dafne Keen, známa z Logana a kolem ní se pohybují skvělá Ruth Wilson či nepříliš využitý James McAvoy.

Některé věci pro mě byly matoucí a přišly mi nedostatečně vysvětlené, takže třeba linka s vytřesenou matkou a synem mi přišla podivná. Naopak svět ve kterém se pohybovala Lyra a její deamon, byl zajímavý a hodně mě bavil, i když i tam jsem si musel počkat na některá vysvětlení. Efekty jsou fajn, temnější vyznění se podařilo, občas mě ale štvalo, že Lyra moc nepřemýšlela a některá rozhodnutí přišla jakoby z ničeho nic.

Určitě si počkám na druhou řadu a dost možná i sáhnu po knize, abych si rozšířil obzory a nepřišel si tolik zmatený. Temné fantasy pohádky, jako je tahle se mi zamlouvají.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
80 %
plakát
The Mandalorian
9. ledna 2020
další názory k seriálu

Mandalorian

Dlouho očekávané spuštění kanálu Disney + přišlo i s prvním hraným seriálem ze světa Star Wars a určitě věrné fanoušky nezklamalo. Já mám Star Wars sice rád, ale sám se nemohu počítat mezi zapálené fanoušky, kteří znají každý příběh, co se v předaleké galaxii odehrál. I tak jsem si Mandaloriana ale mohl v klidu užít a to je dobře.

Hned od úvodní scény poznáte, v jakém světě se nacházíte a sledování lovce odměn zní skvěle. A vážně je to slušná zábava sledovat, i když je pravda, že některé epizody jsou prostě lepší než druhé. Na druhou stranu je dobře, že všechno graduje v opravdu povedeném finále.

Osudová hudba fungovala, příběh Mandolariana také a navíc udělali i zajímavé závěrečné titulky. Takže se mi to líbilo a s chutí se podívám na další pokračování. A to i přesto, že se mi pravděpodobně vyhne nákupní horečka po hračce Baby Yody a nebudu o tom tvrdit, že je to nejlepší seriál, co jsem viděl. Ale určitě chápu fanoušky Star Wars, kteří jsou z toho nadšeni ještě o stupeň více.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
70 %
plakát
Na tenkém ledě
5. ledna 2020
další názory k seriálu

Když nejde jen o sport...

Když jsem zjistil, že Netflix připravuje sportovní seriál, tak jsem věděl, že se na něj dřív nebo později podívám. Tak nějak jsem čekal, že to bude další z řady sportovních počinů, který správně nadávkuje všechna ta klišé a bude dobře bavit, i když nepřinese nic objevného. Ale pletl jsem se, začal jsem kvůli sportu, ale zůstal kvůli tomu okolo.

Krasobruslení není zrovna můj sport, ale myslím, že ho zvládli ukázat skvěle a zajímavě. Slabší to bylo s lyžováním, ale o to tam vlastně nešlo a spíš se o něm jen mluvilo. Sportovní linka byla vlastně vcelku předvídatelná, ale ani to nevadí, protože je to vynahrazeno dostatečně zajímavým příběhem postav. Postavy jako Kat a Carol jsem ještě asi jinde neviděl.

Já toho moc o bipolární poruše nevím, takže nedokážu říct, jak moc dobře je to tady zobrazeno. Ale díky tomu mi to rozhodně dalo víc než jsem čekal. Problémy s duševním zdravím jsou určitě něco, co si zaslouží větší pozornost. A jako bonus mě bavilo se sledovat Kayu Scodelario, která si po Effy ze Skins připisuje další zajímavou postavu.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
80 %
plakát
Dobrá znamení
2. ledna 2020
další názory k seriálu

Anděl, démon a konec světa

K předloze jsem se nikdy nedostal, i když Gaimanova tvorba mě vcelku baví, takže jsem uvítal seriálové zpracování. Začnu obsazením, které je skvělé. Milovaný Doctor David Tennant ve spolupráci se stejně skvělým Michaelem Sheenem jsou ve svých rolích naprosto skvělí a hlavně se perfektně doplňují. Navíc vedlejší role pro známé tváře jako Hamm, Offerman nebo Whitehall také potěší. Hudba je také trefně vybraná, ale ono se těžko dá něco zkazit s Queen. A velký palec nahoru jde i za intro, které připomíná hravé klipy od Of Monsters and Men.

Příběh o apokalypse byl možná ze začátku trochu rozvláčný, ale postupně vtáhl a hrozně bavil díky chemii hlavní dvojice. I když finále jako takové nebylo tak epické, jak by si jeden představoval. Britský humor z toho šplouchá po vlnách a pokud vás baví, tak si to užijete. Moje dva nejoblíbenější okamžiky - první je dokonalý průřez dějinami ve třetí epizodě a druhý je při neotřesitelné víře v milované auto. Bonus navíc je, že jde o minisérii, která se nebude zbytečně natahovat.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
90 %
plakát
Zaklínač
1. ledna 2020
další názory k seriálu

Zaklínač

Předně musím říct, že nejsem nečetl knihy a ani nehrál hry ze světa Zaklínače, ale i tak jsem se na něj těšil. Vím, že v mém okolí ho dost lidí mělo rádo a vždy na něj jen pělo chválu.

Ze začátku to byl možná trochu chaos, protože se odehrávalo několik dějových linek v různých časech a bez vysvětlení, takže to došlo až při sledování dalších dílů. Víc mě určitě bavily epizody, kdy byl Geralt (a jeho výpravy) hlavní postavou a ne pouze někým, kdo se zrovna nachází ve stejném světe. I proto mě třeba závěrečná bitva tolik nenadchla.

S Cavillem a jeho obsazením nemám vůbec problém a jako Witcher mi seděl úplně v pohodě. To mi přijde mnohem nešťastnější rozhodnutí obarvit slovanské příběhy na černo a snažit se mě přesvědčit, že Danek byl zamýšlenej jako stokilovej černoch. Ale chápu, že je třeba zavděčit se dnešní, politicky korektní době.

Kromě toho jsem vlastně spokojenej a docela se těším na další řady. Obzvlášť, když jsem slyšel, že předloha je ještě zajímavější. Navíc první série se ukázala jako slušný hit, takže věřím, že na tu další Netflix přisype ještě nějaké mince navíc.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
80 %
1/32
1234567 ... 32