Plakát

Dotek anděla

(Touched by an Angel)

Zázraky se dějí, jen se jich nebát! Americký seriál, který na počátku devadesátých let patřil v Americe k nejsledovanějším a trochu tak pozměnil tehdejší představu o tom, jak má vypadat divácký seriál. Namísto násilí, krve a akčních scén zde vystupují dva andělé, přesněji řečeno... [více]

1994–2003 | USA | 45 minut | CBS | Drama / Rodinný / Fantasy | 213 epizod | status: ukončeno v roce 2003
Poslední odvysílaná

3×30 – Delicate Balance, A

(premiéra 18. 5. 1997 – před 27 lety)
závěr série

Dotek anděla – O čem to je

Zázraky se dějí, jen se jich nebát!

Americký seriál, který na počátku devadesátých let patřil v Americe k nejsledovanějším a trochu tak pozměnil tehdejší představu o tom, jak má vypadat divácký seriál. Namísto násilí, krve a akčních scén zde vystupují dva andělé, přesněji řečeno andělky v lidské podobě, které na Zemi plní své úkoly všude tam, kde je právě třeba. Nenápadně vstupují do lidských osudů, které nemohou sice změnit, ale mohou lidem otevřít oči, aby oni sami si našli tu nejlepší cestu.

První z nich je půvabná dívka Monika, která se teprve zaučuje službě na Zemi a často dělá chyby téměř lidské. Naštěstí má nad sebou dohled v podobě temperamentní, zkušené a všudypřítomné Tess.

Postupně se k ústřední dvojici připojuje ještě docela pohledný mladík, který se objevuje všude tam, kde lidský život už opravdu končí. Naši hrdinové zažívají příběhy veselé i napínavé, jsou svědky řady šťastných shledání, poznají nejrůznější povolání. Mají také své slabosti v podobě dobrého jídla, voňavé kávy či hezkých šatů. Zkrátka andělé, jak je ještě neznáme.

Andrew
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

CBS

Délka

45 minut

Žánr

Drama
Rodinný
Fantasy
Nadpřirozený

Země původu

USA

Roky vysílání

1994–2003

První vysílání

21. září 1994

Ukončení seriálu

27. dubna 2003

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Na CZ obrazovkách

ČT1 (2010)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

má spinoff

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky

Související