E-Ring

E-Ring (E-Ring)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Acceptable Losses

Pentagon se pouští do vyšetřování mise jejímž cílem byla smrt Nestora Sancheze. Zemřeli však i nevinní lidé...

Poslední díl, který bezprostředně navazuje na předchozí začíná dějově o několik hodin později oproti událostem na konci předešlého dílu. Jim se schází s částí svého týmu v jednom hotelu kdesi v USA. V retrospektivě se divák dozvídá jak dopadla závěrečná scéna předchozího dílu. Ostřelovači zastřelili oba policisty a zbytek Jimova týmu se dal na útěk. Při následné přestřelce s drogovými dealery, zemřou dva členové týmu.

Hlavním záměrem setkání Jima se zbylými členy týmu je probrat si strategii pro budoucí výslech členy kongresu. Jejich "Mexická akce" se totiž neobešla bez problémů a kongres žádá vysvětlení a nalezení viníka. Když probírají zpětně co se stalo, divák opět v retrospektivě vidí, jak pronásledovali, dopadli a zastřelili Nestora Sancheze. Nastaly však dva problémy. Nestor Sanchez byl zastřelen na Americké půdě a při zásahu byl zastřelen i agent pracující v utajení. Zastřelil ho Jim v sebeobraně v domnění, že se jedná o drogového dealera.

Mezitím v Pentagonu probíhá vyšetřování úniku informací o misi. Natalie se oprávněně obává o svou budoucnost, protože v podstatě prozradila státní tajemství. Vyšetřovací komise nad událostmi v Mexiku zjistí, kde se Jimův tým nachází a vysílá na místo tajně jednotku, aby zajistila důkazy o Jimově vině, prostřednictvím odposlechů z vedlejšího pokoje. Sonny se obává i o své místo, protože spolu s plukovníkem McNultym měla patronát nad Mexickou operaci. Když přijde na lámání chleba zachrání plukovník Sonny prohlášením, že veškerou odpovědnost a schválení mise bere na svou zodpovědnost. Tím sice zachrání Sonny od výpovědi, ale sám tuší, že to samé potká brzo jeho. Na nic nečeká a sám podává rezignaci.

Sonny se obává o Jima, přeci jenom je mezi nimi větší pouto, ale oba ví, že při svých zaměstnáních nemohou pomýšlet na dlouho trvající vztah. Když se Sonny dozví o záměru FBI zatknout Jima, vydá se noc před plánovaným zatčením za Jimem do hotelu, kde spolu se svými členy týmu řešil budoucí strategii pro výslech, aby s ním strávila poslední chvíle jeho svobody. Jim sděluje Sonny, že celou dobu věděl o odposlechu ve vedlejším pokoji a i přes její naléhání, aby si ulehčil vězení prostřednictvím ústupků (což jinými slovy znamená, aby se přiznal a ona se postará o to, aby ve vězení strávil co nejméně času), chce dokázat svoji nevinu i za cenu hrozby doživotního trestu odnětí svobody.

Druhý den ráno si pro Jima přijedou federální agenti, aby ho převezli do věznice, kde čeká na vojenský soud...

Zajímavosti

(Předčasný) konec seriálu...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Acceptable Losses (neoficiální název)
 • Acceptable Losses
 • 1. série, 22. epizoda (celkově 22. díl)
 • 2006
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt0775991/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon