E-Ring

E-Ring (E-Ring)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Izolace

Pentagon připravuje misi na zabití mexického drogového bosse, který spolupracuje s teroristy z Al Kajdy. Akce však zkrachuje kvůli prozrazení...

Dvacet pět mil severně od americko-mexické hranice došlo k masakru. Policie tu objevila dodávku, policejní auto a několik mrtvých, včetně policistů. O život přišlo celkem 9 lidí. Po následné identifikaci mrtvých se přijde na to, že mezi nimi bylo i několik hledaných teroristů z Al Kajdy. Někdo se snaží pašovat tyto teroristy spolu s mexickými přistěhovalci do země.

Je zjištěno, že Al Kajda udržuje kontakty s mexickým drogovým podsvětím. Drogový boss Nestor Sanchez řídil pašování osob do USA. Pentagon oficiálně rozhodne, že Sanchez musí být zabit. Neoficiálně však celou akci doprovází série lehce protizákonných odposlouchávání telefonických hovorů občanů USA u nichž je nepotvrzené riziko, že spolupracují s teroristy. Plukovník McNulty připraví pro Sonny seznam osob, které je nutné odposlouchávat. Problém je v tom, že jich je něco přes 500. Sonny je na pochybách, ale plukovník ji přesvědčí o nutnosti takto rozsáhlé sledovací kampaně.

McNultyho lidé analyzují odposlechy a Jim má za úkol sestavit tým a připravit plán pro misi na likvidaci Sancheze. Členy Jimova týmu jsou Bobby, Mike "Dědek" Shawn, Wolf, Maya, expert přes komunikaci Mark Jones a další tři agenti, kteří ovládají španělštinu. Tým je v izolaci. Mezitím se z nemocnice vrátí Charlie a chce se též zúčastnit, protože je již v pořádku. Jim je proti, ale navrhne mu, aby všem dělal spojku v Pentagonu a spolu s ním řídil přípravu.

McNulty zjistí, že za 6 dní bude Sanchez na setkání bossů mexického podsvětí v městečku poblíž mexických hranic. Do akce zbývá tedy 6 dní. Jimův tým zkouší různé varianty útoku i případné náhradní plány. Nečekanou komplikací je zranění Bobbyho manželky. Jim nejprve zatají Bobbymu co se stalo, aby nebyl ovlivněn na misi, ale její stav se zhoršuje a tak nakonec musí Jim pustit Bobbyho z izolace a nahradit ho někým jiným. Jediným v úvahu přicházejícím je Charlie.

Nová stážistka Pentagonu Natalie pracující u Sonny se dostane k tajným materiálům týkajících se odposlouchávání. Předá kopie materiálů asistentovi kongresmana Rosenblatta s dobrými úmysly, že s tím kongresman něco diskrétně udělá.

Mezitím telefonuje McNulty Jimovi, že mise musí začít dříve, protože Sanchez změnil plány. Jimův tým sice není dostatečně připraven, ale není mu to nic platné. Vše probíhá podle plánu, členové týmu jsou inkognito rozestavěni poblíž místa, kde se má objevit Sanchez. Nečekaně však situaci dost zkomplikuje fakt, že kongresman Rosenblatt využije tajných materiálu ke svému prospěchu a veřejně v televizi informuje o protistátním odposlouchávání a misi v Mexiku. Pentagon je vzhůru nohama, hlavně McNulty je velmi rozčílen. Natalie je v šoku. Nechtěla, aby situace došla tak daleko, že jsou ohroženy životy 9 agentů. Sanchez se samozřejmě dozví o Rosenblattově prohlášení a setkání ruší. Jim dostává informaci, že se má spolu se svým týmem stáhnout. Je však pozdě. Na místo přijíždí policie.

Jim stojí na silnici s rukama nad hlavou před dvěma policisty mířícími na něj zbraněmi a musí se rozhodnout. Ostřelovači mu do sluchátek hlásí, že mají policisty zaměřeny a čekají na rozkaz ke střelbě...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon