Epizody

Epizody (Episodes) — 2. série
sledovat na
HBO GO
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
villain

23. února 2011

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

USA + UK = Episodes

1.serie - 90%
Episodes jsou přesně tím kouskem, který byl v televizi výrazně potřeba. V době, kdy jednoznačně probíhá válka mezi USA a UK seriály jsou Episodes to pravé ořechové. Ukazují právě ten obrovský rozdíl mezi Spojenými Státy a Británií, v jejich myšlení co se seriálů týče, bere si na paškál všechny ty odlišnosti (v počtu epizod seriálů, přízvuku, atd.) a dělá to velice vtipně, protože po nějakých 2 epizodách se děj skvěle rozjede a člověk se prostě musí smát a jen kývat souhlasně hlavou, jak události v seriálu odrážejí skutečnost, jak to panuje v současné TV tvorbě (i když je to samozřejmě bráno s velkým a typicky praštěným americkým nadhledem) a my tak opradvu můžeme vidět, jaké jsou mezi dvěma hlavními konkurenty vývozců seriálů rozdíly.
Jen škoda toho, že není jisté pokračování seriálu, protože konec se, stejně jako celý seriál, ukázal být opravdovým spojením USA a UK tvorby v jeden celek, jelikož malý počet epizod (UK faktor) vyvážil neuzavřený konec, a se seriálem se tak ještě může pracovat klidně dalších 5 sezón (i když to je velice nepravděpodobné), a to je zase typický znak US seriálů.
Pokud pokračování bude, tak já se na to rozhodně rád podívám, protože seriál zpracovává dnešní téma souboje mezi Státy a Británií o seriálový trůn vtipně, svižně, a hlavně s obrovskou nadsázkou.

Avatar uživatele
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

epizody Epizod jsou fajn

Epizody jsou velmi zajímavým seriálem. Skoro celá první řada byla poměrně rozpačitá, ale atraktivní prostředí a zajímavé postavy stály za to, abych to s tím seriálem zkusil dál. A ono se to postupně zlepšovalo, je to fakt strašně dobrý. Matt LeBlanc je perfektní, skvěle ukázané tu jsou i rozdíly mezi americkou a britskou tvorbou, humorem, stylem života a skvěle to šlape. Já si užívám každou epizodu, skutečně skvěle se na ten seriál dívá a je to fajn oddechovka. Navíc je tam spoustu narážek na Přátele a vkus amerických diváků (ehm, mluvící pes). Jistě, Epizody zcela bez debat nejsou ani žádné zázračné veledílo, ale ten nápad a námět fungují skvěle. A navíc je to sakra z televizního prostředí, že jo. Po necelých třech sériích jsem skutečně spokojen, o to víc, že jsem se ke zhlédnutí dopracovával celá léta. 75%.

Avatar uživatele
Carljack

1. dubna 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pro mě skutečně tragédie...

Seriál Episodes jsem začal sledovat s vědomí, že díky Mattu LeBlancovi se bude jednat o zábavný seriál, který krásně ukazuje, jak dopadá…když USA kupuje od Britů oblíbený seriál, aby ho mohli zremakovat. Ano, skvělý nápad a seriál i ze začátku krásně ukazuje, jaké jsou rozdíly mezi produkcemi a to i včetně počtu epizod. Ale jinak nemá seriál co nabídnout, není nijak vtipný, nemá žádnou atmosféru, žádné vztahy či emoce, žádné napětí ale, zato má naprosto nesympatické herecké obsazení. Pro mě skutečně tragédie, vypnul jsem během čtvrtého dílu… 30% za nápad.

Avatar uživatele
Pay-Track

11. prosince 2011

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Správná komedie

Je to takový sitcom o sitcomu... Britský akcent tvůrců show a americká střeštěnost všech ostatních se spojují na natáčení seriálu, který má býti remakem britského. Avšak tým americké televize a hlavní hvězda seriálu - Matt LeBlanc si to vysvětlují po svém a tak show stále "zdokonalují", čímž vzniká jak na place tak i mimo něj spoustu humorných momentů. Tento seriál mě nadchnul a už se těším na druhou sérii...

Avatar uživatele
Calderon

12. března 2011

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

První sezóna? Průměrná sezóna!

Episodes a Matt LeBlanc opět na scéně a ne jako Joey z Přátel nebo ze stejnojmenného seriálu Joey. Nyní v nové roli již vyzrálého herce, hrajícího sám sebe. Mnoho lidí si ho ani nijak neumí představit než jako vtipného Joeyho a tak pořád hledají srovnání. Tamsin Greig a Stephen Mangan do příběhu zapadají naprosto přesně. Seriál není nijak převratný, ale rozhodně má v sobě skrytý nevyužitý potenciál. V Episodes jde hlavně o střet dvou kultur, amerického a anglického humoru. Uvidíme, co předvede druhá série....