plakát seriálu

The Fades

(The Fades)

Názory uživatelů

PŘÍJEMNÉ PODZIMNÍ PŘEKVAPENÍ

Jsou temata, která byla tolikrát zpracována, že se při jejich recyklaci na televisních obrazovkách nedá čekat nic nového. V tomto případě by to ale byla chyba. Tvůrcům seriálu se podařilo vnést nové prvky, které opepřili britským humorem a zakomponovali do dynamické dějové linie, plné nečekaných momentů. Podařilo se jim vyvarovat samoúčelných drastických scén (ne, že by seriál neoplýval drastickými záběry), existence nemrtvých je vysvětlena, flanďáci neprudí verbováním, ale mají své nezastupitelné místo. Zkrátka myslícího diváka (pokud se oprostí od averze na tento typ seriálů) nic neodpuzuje - naopak - setká se s napětím (slabší nátury s dotekem hrůzy).

Žádné zbytečné dialogy a rodinné sladkobolné kecy, žádná vysloveně hluchá a nudná místa - zkrátka po dlouhé době něco svěžího a nenáročného, co vtáhne do děje.

Po prvních dvou dílech považuji The Fades za nejlepší seriálový počin tohoto podzimu.

70 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

The Fades

U The Fades mě zaujala už úvodní titulková sekvence.
Námět seriálu není sice příliš originální, co ho ale odlišuje od ostatních, je jeho provedení. Na první pohled je obtížné rozeznat, kdo je dobrý a kdo je zlý, protože je tu plno šedých míst, a to mě na tomhle seriálu hodně baví. Nikdy si nemůžete být ničím jisti. Díl za dílem je lepší a lepší. Celá první série je dost nepředvídatelná, napínavá, syrová, ale zároveň i britsky vtipná.
Dějová linie seriálu se zabývá bojem mezi "vyhaslými" a "andělskými". Vyhaslí objeví způsob, jak se zhmotnit, a jen Paul je může zastavit. Čím se Paul dostává hlouběji do světa vyhaslých, tím je seriál drsnější, tmavší, krvavější a slizčí. Postavy umírají, hlavní hrdina se nestane přes noc z nuly superhrdinou, který zachrání dívku, kterou miluje, a jen tak mimochodem i celý svět.
Seriál má skvělý casting. Kde ve Velké Británii na ty herce chodí? Potěšil mě hlavně Iain De Caestecker, Natalie Dormer a hlavně Joe Dempsie jako hlavní "záporák" John.
Slabší stránkou byl podle mě naprosto nevyužitý Mark, ať už šlo o jeho vztah se Sarah, nebo o nějakou větší interakci s andělskými. Jeho postava se v podstatě 6 dílů motá sem a tam.
The Fades si určitě zaslouží pokračování, protože v posledním díle se vynořilo plno otázek. Doufám, že se potenciální druhá série vydá ještě temnější cestou.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Překvapivě výborná záležitost

The Fades, Vyhaslí chcete-li, duchové, kterým se nepodařilo přejít na druhou stranu a zoufale touží po tom znovu žít... Zpočátku mi propojení humoru, fantasy a hororové atmosféry připomínalo první řady Supernatural, ale seriál si po prvních dvou epizodách jde vlastní cestou,která je nanejvýš originální. Jenomže - existují případy,kdy nenávidíte hlavního hrdinu tak, že si rvete vlasy jakmile je na scéně (tedy skoro neustále) - a tohle je jeden z nich. Herec sám o sobě špatný není, ale postava Paula je typickým příkladem komplexu méněcennosti a nepochopení, jeho asocialita zavání špatným klišé. V prvních epizodách se to dá snést, ale jakmile odmítne zabíjet Vyhaslé, je to skutečně k nevydržení. Naštěstí seriál zachraňují výborné vedlejší postavy (Lily Loveless jako protivná sestra, vtipný Mac, Vyhaslá Sarah), odkazy na filmy a jejich chyby (Šestý smysl,Stmívání..), příběh (i když ten je chvílemi skutečně přitažený za vlasy), napětí,to, že není všechno tak černobílé jako v jiných žánrovkách, dobro a zlo tu není tak snadno oddělitelné a nebo prvky, které mnozí třeba ani nezaregistrují - síla přátelství, sourozenecká rivalita, nenaslouchající psychiatr, a tak dále a tak dále. Závěr mě ale nijak nenadchl, navíc zůstaly ještě nezodpovězené otázky.Přesto jsem vděčná, že je jen šest dílů, britská roztahanost zde skutečně nechybí. Co jsem ale postrádala, byla nějaká výrazná a zajímavá hudba, kterou se obvykle v podobných seriálech Britové vyznačují. Přesto za shlédnutí stojí, jen škoda šablonovité hlavní postavy, nebýt té,jdu klidně výš...

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vyhlaslí bohužel uhasli..

Nevšední nápad na seriál a navíc s originálním provedením, nepříliš známými herci a postupně rozvíjející se skvělou atmosférou a příběhem. Závěr první série se mi zatraceně líbil, do budoucna budu doufat, že by se seriálu někdo ujal a natočil další sérii.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Fades

Ďalší z britských počinov čo zaujal.Priniesol niečo nové,zaujímavé do seriálov s námetom nadprirodzena. Seriál obsahuje aj drastické scény,na nič sa nehrá.Dá sa povedať,že má skôr temnejší charakter.Každá s postáv má svoje miesto,ktorého sa drží.Po celý čas si človek pri niektorých nemôže byť istý či sú kladná alebo záporné.Hlavný hrdina nie je nejaký obľúbenec okolia,na ktorého by leteli všetky baby,dá sa povedať,že je to outsider,ale sympatický outsider.

Posledný diel otvoril pár otázok.Žiaľ sa ale jeho pokračovania nedočkáme,čo je na škodu.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé