Plakát

Faktický odborník

(The F Word)

Seriálem nazvaným Faktický odborník diváky provází světoznámý kuchař, s kterým už měli tu čest se setkat i u nás stálí příznivci stanice TV Paprika a který se jmenuje Gordon Ramsay. Spolu s gastronomickým kritikem Gilesem Corenem nám v prostředí živě pulsjícího a... [více]

2005–2010 | Velká Británie | 44 minut | Channel 4 | RealityTV / Kulinářský | 52 epizod | status: ukončeno v roce 2010
Poslední odvysílaná

5×12 – Episode #5.12

(premiéra 7. 1. 2010 – před 14 lety)
závěr seriálu

Faktický odborník – O čem to je

Seriálem nazvaným Faktický odborník diváky provází světoznámý kuchař, s kterým už měli tu čest se setkat i u nás stálí příznivci stanice TV Paprika a který se jmenuje Gordon Ramsay.

Spolu s gastronomickým kritikem Gilesem Corenem nám v prostředí živě pulsjícího a hlučného ultramoderního restaurantu předvede, jak to má podle dnešních trendů správně chodit ve světě kulinářských radostí.

Každý díl také divákům nabízí vynikající recepty a doporučuje prvotřídní suroviny – samozřejmě v poněkud prostořekém stylu, jehož se „enfant terrible” velkokuchyňského světa nehodlá jen tak vzdát. Získáme také spoustu užitečných informací, dozvíme se, kde se vaří dobře (a kde hůře), jak je to ve skutečnosti s určitými typy diet a odtučňovacích kúr, nebo jakými podivínskými zvyky na sebe upozorňují některé celebrity. Mimo to pak budeme podrobněji informováni jednak o některých hnutích, jednak o chorobách, spojených rovněž s oblastí gastronomie.

Gordon Ramsay koncipuje svůj nový pořad jako skutečně originální kuchařskou show, která kromě toho, že nabízí zábavnou a pestrou podívanou, je zároveň informativní, poučná – a v neposlední řadě i odvážná a nekompromisní, což a priori vyplývá z moderátorovy osobnosti.

Himself - Presenter
Himself - Food Critic
Info box
Stanice

Channel 4

Délka

44 minut

Žánr

RealityTV
Kulinářský

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2005–2010

První vysílání

27. října 2005

Ukončení seriálu

7. ledna 2010

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky

Související