Plakát

Fargo

Noah Hawley přichází se seriálem na motivy stejnojmenného nezávislého filmu od bratrů Coenových. 1. série: Lester Nygaard je šikanovaný a nešťastně ženatý pojišťovák z malého městečka Bemidji kdesi v Minnesotě. Jeho život se změní ještě k horšímu ve chvíli, kdy do města přijede... [více]

2014–???? | USA | 48 minut | FX | Drama / Krimi / Thriller | 51 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná v ČR

5×10 – Bisquik

(premiéra 29. 4. 2024 – před 52 dny)
závěr série
Poslední odvysílaná

5×10 – Bisquik

(premiéra 16. 1. 2024 – před 156 dny)
závěr série

Fargo – O čem to je

Noah Hawley přichází se seriálem na motivy stejnojmenného nezávislého filmu od bratrů Coenových.

1. série: Lester Nygaard je šikanovaný a nešťastně ženatý pojišťovák z malého městečka Bemidji kdesi v Minnesotě. Jeho život se změní ještě k horšímu ve chvíli, kdy do města přijede záhadný cizinec Lorne Malvo a nabídne mu řešení jeho dlouholetého problému. Chudák Lester netuší, že se nevinný nemocniční rozhovor zvrtne v takovou melu. Během 24 hodin dochází k trojnásobně vraždě a sérii zdánlivě nesouvisejících situací, které dávají smysl jen pár osobám. Do boje za odhalení pravdy se vehementně pouští ambiciózní policistka Molly Solversonová, které pomáhá policista ze sousedního města Gus Grimly.

Martin Freeman (Lester Nygaard), Billy Bob Thornton (Lorne Malvo), Allison Tolman (zástupce šerifa Molly Solversonová) a Colin Hanks (strážník Gus Grimly).

Příběh je pravdivý. Události zobrazené v seriálu se odehrály v Minnesotě v roce 2006. Na žádost pozůstalých byla všechna jména změněna. Z úcty k zesnulým byl zbytek odvyprávěn tak, jak se stal.


2. série: Lou Solverson, otec Molly z první řady, který se zrovna vrátil z Vietnamu, stojí před nejtěžším případem své kariéry. Společně s šerifem Hankem Larsonnem coby místním šerifem a dědečkem Molly musí vyřešit zapeklitý případ ohledně vraždy v místním bistru a zmizelého člena rodiny Gerhardtových, která je vyhlášená svou krutostí, lstí a napojením na mafii. Případ se odehrává v Sioux Falls a hlavní roli v něm hrají manželé Peggy a Ed Blomquistovi. Ona nerozvážná kadeřnice hledající smysl vlastního života, on ambiciózní a rozumný řezník. Náhodné připletení k bistru v tu nejhorší možnou dobu jim změní jak budoucí plány, tak vůbec celý život.

Patrick Wilson (strážník Lou Solverson), Ted Danson (šerif Hank Larsson), Cristin Milioti (Betsy Solversonová), Jean Smart (Floyd Gerhardt), Kirsten Dunst (Peggy Blomquist) a Jesse Plemons (Ed Blomquist).

Příběh je pravdivý. Události zobrazené v seriálu se odehrály v Minnesotě v roce 1979. Na žádost pozůstalých byla všechna jména změněna. Z úcty k zesnulým byl zbytek odvyprávěn tak, jak se stal.


3. série: Píše se rok 2010, nacházíme se v St. Cloud v Minnesotě a probační úředník Ray Stussy si chce vzít svou přítelkyni a podmínečně propuštěnou Nikki Swangovou. Požádá svého bratra Emmita, aby zaplatil za snubní prsten, jenže ten odmítá, protože se oba už delší dobu hádají kvůli dědictví od zesnulého otce. Tento malicherný spor postupně eskaluje v něco mnohem složitějšího.

Ewan McGregor (Emmit Stussy / Ray Stussy), Carrie Coon (Gloria Burgle), Mary Elizabeth Winstead (Nikki Swango), Goran Bogdan (Yuri Gurka) a David Thewlis (V.M. Varga).

Příběh je pravdivý. Události zobrazené v seriálu se odehrály v Minnesotě v roce 2010. Na žádost pozůstalých byla všechna jména změněna. Z úcty k zesnulým byl zbytek odvyprávěn tak, jak se stal.

Seriál ve vašich statusechvšechny zmínky

Víte, že...: ... dnes začínající minisérie A Gentleman in Moscow je již třetím projektem, ve kterém se v hlavních rolích potkávají Ewan McGregor a Mary Elizabeth Winstead? Těmi předchozími byla třetí série seriálu Fargo a poté film Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn). před 11 týdny

Kolombo: Fargo S05 je zatím neskutečná. Dneska odpoledne jsem slupnul všech 7 zatím vyšlých dílů a je to herecká krasojízda. Zatím moje druhá nejoblíbenější série po první. před 24 týdny

Indira Olmstead
Gator Tillman
Loy Cannon
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

FX

Délka

48 minut

Žánr

Drama
Krimi
Thriller
Antologie
Retro
Komedie

Země původu

USA

Roky vysílání

2014–????

První vysílání

15. dubna 2014

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz
SK: existuje – detaily na DabingForum.sk

Na CZ obrazovkách

ČT2 (2023)
HBO2 (2021)
HBO3 (2021)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

podle filmu, vysíláno v čr, vražda, antologie

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Facebook
HBO Max

Související