plakát seriálu

Father Ted

(Father Ted)

Názory uživatelů

a tak mám zase období večerů s otcem Tedem

a protože vím, jak málo lidí ho zná, přidám názor, třeba si někdo všimne a přibude další nadšenec :-)

já jsem se k Otci Tedovi dostala sama, když jsem zjistila, že tvůrci ajťáků mají na svědomí více seriálů a tak mi v mé TOPce uvízli Ted a Black Books

3 kněží na ostrově, člověk by čekal hodně záběrů z kostela a že půlka seriálu budou mše, no není tam ani 1 a kostel jsem tam nikdy neviděla :-)

když se chci opravdu zasmát, pustím si díl, kdy pořádali podvodnou loterii, a kouknu se, jak Ted vyklepal kladívkem malou prohlubeň na kapotě auta, které bylo jako hlavní cena v té loterii ( prohlubeň vznikla sražením chodce, ale to nic, hned vstal a šel dál :-)) )

...Dougal: O těch sektách už jsem slyšel. Všichni chodí v černém a tvrdí, že jejich pán se zase vrátí
Otec Ted: Neé..NE, Dougale, to jsme my, to je katolicizmus, to o čem mluvíš
Dougal: Jo tak, aha...

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

výborný seriál

opravdu výborný seriál,člověk by řekl, kněží to nemůže nikoho bavit ale doporučuju shlédnout a uvidíte že se zasmějete.Paní Doylová je neodolatelně otravná ženská, která dokáže ke svému čaji přemluvit i mrvolu,otec Jack vypije vše co teče a nejvíc mu chutná když to obsahuje alespon procento lihu,otec Ted,kdyby dostal prachy a příležitost, zmizel by nejraději do Las Vegas a přitroublý naivní Dougal perlí každou svou dětinskou větou. Seriál se hemží výbornými a přehnanými karikaturními návštěvami tak je o zábavu postaráno.
K seriálu mám blízko, protože se podílím na amatérském dabingu skupiny perla group
kompletní dabing naleznete ke stažení na dabingforum.cz

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Father Ted

Docela dlouho mi trvalo, než jsem si našla cestu k britcomu Father Ted, možná kvůli tomu, že je staršího data, možná kvůli prostředí, kde se odehrává, ale teď už se řadí mezi moje nejoblíbenější. Father Ted si britským způsobem dělá srandu nejen z katolické církve, ale v podstatě snad ze všeho.

Všichni obyvatelé zapadlé fary na Craggy Island stojí za to: otec Ted, který by se vůbec nebránil světským radovánkám, otec Jack, starý ochlasta, který dokáže vypít snad cokoliv, prostoduchý otec Dougal, který nevěří v organizované náboženství, a nakonec paní Doylová, která by šálek čaje nebo sendvič narvala snad i mrtvole. Církev odklidila tuhle trojici farářů do největší díry světa, kde podle názoru Vatikánu nemůžou nic pokazit, jenže Vatikán se šeredně zmýlil.

Z postav u mě na plné čáře vyhrává otec Dougal. Jeho moudrost přesahuje jeho věk:-) Jeho hlášky mě vždycky zaručeně rozesmějí:"Takže, Bůh, opravdu existuje? Kdo ví? Já ne. Já osobně nevěřím v organizované náboženství." Na druhou stranu otec Jack nemusel být vizuálně tak moc odpudivý. Dokážu si představit, že u někoho může spouštět dávivý reflex:-)

Ostatní postavy jsou taky svým způsobem nějak nenormální, ať už další kněží nebo jeptišky nebo obyvatelé Craggy Island. Vtipné scény jsou často spojeny s otcem Larry Duffem, kterému Ted volá vždycky v ten nejnevhodnější okamžik.

Seriál má nezapomenutelné hlášky a humor, který mi sedl. První série je podle mého názoru o něco slabší než zbylé dvě. Některé díly jsou naprosto vynikající, ale bohužel seriál má i plno trapných míst. To ovšem nic nemění na faktu, že jsem se dobře bavila. Některé scény si prostě můžu pouštět stále dokola a smát se u nich budu pořád. Docela se divím, že My lovely horse nezbořilo britskou hitparádu a že nevyhrálo Eurovision Song Contest 1996:-)

"Dougale, obecně vzato, kněží mívají tendenci silně věřit v posmrtný život." "Kéž bych měl tvou víru, Tede." Jeden z prvních projektů Grahama Linehana není vůbec špatný a Father Ted tak pro mě v ničem nezaostává za Black Books ani IT Crowd.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I Shot JR

Tak za tento seriál musím poďakovať môjmu kamarátovi Bošovi, inak by som o ňom dlhšie nevedel. Najprv boli titulky iba na prvé dve séria a až potom na ďalšie. Celkovo sa to dá opísať ako dosť bezúčelová uchyláčina, čiže totálna pecka podľa môjho gusta.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Toto dokážu snáď len Briti...

Ďalší seriál, ktorý mi potvrdzuje, kto vo svete sitcomov velí... áno, je to Veľká Británia. Čo postava, to karikatúra človeka, na ktorej sa zasmejete a v duchu ďakujete Bohu, že takých ľudí nepoznáte. Je to síce prvoplánové a bez hlbšieho zmyslu, ale toto mám na komédiách rada, takže všetky štyri palce hore :).

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Otec Ted

Tak to je absolutní mega pecka. Neskutečně drzé a zábavné dílo, která si dělá srandu nejen z víry a věřících. Malý irský ostrov s pár obyvateli a jednou farou. Na faře spolu žijí: otec Ted, asi nejnormálnější, ale ohromně vtipný a zábavný, s plno hláškami na skladě a skvěle zahraný Dermotem Morganem. Otec Dougal je mnohem vtipnější a hloupější než Ted a ty fórky okolo něj jsou jiskřivé a nezapomenutelné. Nejlepší postavou seriálu ale je jednoznačně otec Jack, nerudnej a sprostwj dědek, kterej říká jen pár slov - feck off, chlast, ženský - ale to jeho ožralecký chování a to, jak pronáší svý hlášky, to je absolutně odrovnávací mega nářez. Nesmíme zapomenout na paní Doylovou, která je také pěkně ostrá... Father Ted patří k tomu lepšímu, co Britové natočili, pokud se to tedy vůbec dá odlišit. Tvůrce IT Crowd stvořil originální sitcom s neokoukanými postavami, zápletkami a prostředím. Hlášky jsou ukrutně vtipné, chování postav vtipně neskutečné, dialogy praštěné a šílené a ceý seriál je vypracován k naprosté dokonalosti. Hlášky feck off a další kydy otce Jacka nebo dialog Teda a Dougala na téma tři přání (viz lebowski) patří k tomu nejlepšímu, co seriál nabídl. Absurdní situace, ujeté postavy (chlapík s trikem Postřelil jsem J.R.) a celý seriál jsem si absolutně zamiloval a dost jsem se do něj zažral. Jednu vadu ovšem má - britové mají hodně, hodně moc lepších a mnou oblíbenějších sitcomů, ale i tak je to jednička žánru a méně než pět hvězd si to nezaslouží, víc ovšem ano.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk