Plakát

Garth Marenghi: Nemocnice na kraji světa

(Garth Marenghi's Darkplace)

Tento seriál se začal vysílat v roce 2004 a vyvolal spoustu reakcí. Počet negativních nejspíš převládl, neboť dosud bylo natočeno pouze 6 epizod. Nesmíte brát Darkplace vážně. Podprůměrné herecké výkony, trapné efekty, hrozný sestřih, divné zvuky, to všechno k seriálu patří. Jak... [více]

2004 | Velká Británie | 25 minut | Channel 4 | Horor / Lékařský / Parodie | 6 epizod | status: ukončeno v roce 2004
Poslední odvysílaná v ČR

1×06 – Plíživý brčál z pobřeží Shuggothu

(premiéra 22. 6. 2018 – před 5 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

1×06 – The Creeping Moss from the Shores of Shuggoth

(premiéra 4. 3. 2004 – před 19 lety)
závěr seriálu

Garth Marenghi: Nemocnice na kraji světa – O čem to je

Tento seriál se začal vysílat v roce 2004 a vyvolal spoustu reakcí. Počet negativních nejspíš převládl, neboť dosud bylo natočeno pouze 6 epizod. Nesmíte brát Darkplace vážně. Podprůměrné herecké výkony, trapné efekty, hrozný sestřih, divné zvuky, to všechno k seriálu patří.

Jak tvrdí dvojice autorů Garth Marenghi a Dean Learner, nízkorozpočtový hororový seriál vznikl v osmdesátých letech, bohužel tehdejší společnost nebyla připravena na tak odvážný počin. Až v roce 2004 se ozvali z Channel 4, aby Garth vytáhl ze svého archívu Darkplace a odvysílal ho. Byly tak vybrány nejlepší epizody a do jednotlivých dílů byly vsunuty dotočené rozhovory s hlavními autory a herci. S tímto tvrzením začíná každá epizoda, ale po pár minutách je hned jasné, jaká je pravda. Darkplace je parodie na seriály z osmdesátých let, hlavně na ty hororové a akční.

Celý děj se motá okolo nemocnice jménem Darkplace a doktora Ricka Daglesse, který se střetává s nadpřirozenými sílami, což je na denním pořádku. Společně se svým kolegou Dr. Lucienem Sanchezem, vedoucím nemocnice Deanem Learnerem a doktorkou Liz Asherovou vždycky najde řešení na nějakou tu záhadu, nebo dokonce zachrání svět před velkou hrozbou. Nemocnice Darkplace je zasazena do atmosféry a prostředí dánského seriálu Království, která se z neznámého důvodu ocitla někde poblíž městečka Twin Peaks.

Ano, seriál je po všech stránkách natočený špatně, ovšem jeho „špatnost“ je dovedena do naprosté dokonalosti. Všechny nedostatky vám vysvětlí sami autoři ve vsunutých rozhovorech a vy pochopíte, nebo také ne. Hlavní je příběh, realita a mezilidské vztahy, nějaké vlající náhrobky ve větru vás nemůžou obtěžovat. Seriál má i autentický hudební doprovod. Veškeré melodie byly složeny na základě melodií, které si sám autor a uznávaný spisovatel Garth Marenghi píská.

Dr. Rick Dagless
Dr. Lucien Sanchez
Dean Learner
Liz Asher
komplic zloděje
Info box
Stanice

Channel 4

Délka

25 minut

Žánr

Horor
Lékařský
Parodie

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2004

První vysílání

29. ledna 2004

Ukončení seriálu

4. března 2004

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)