Plakát

Godzilla

Jedná se o společný projekt Hanna-Barbera Productions a společnosti Toho. Součástí hodinového vysílání byly dva samostané seriály - Godzilla a Jana of the Jungle. Seriál Godzilla popisuje dobrodružství týmu vědců na vědecké lodi jmnénem Calico, které "šéfuje" kapitán Carl Majors.... [více]

1978–1979 | USA | 30 minut | NBC | Kreslený / Rodinný / Dobrodružný | 0 epizod | status: ukončeno v roce 1979

Godzilla – O čem to je

Jedná se o společný projekt Hanna-Barbera Productions a společnosti Toho. Součástí hodinového vysílání byly dva samostané seriály - Godzilla a Jana of the Jungle.

Seriál Godzilla popisuje dobrodružství týmu vědců na vědecké lodi jmnénem Calico, které "šéfuje" kapitán Carl Majors. Zbytek posádky tvoří např. Dr. Quinn Darienová (vědecká pracovnice), Brock (její černošský asistent a Carlův přítel) a její synovec Pete. Zvláštním členem týmu je Godzooky, což je synovec Godzilly a nejlepším přítel Peta. Za pomoci malých křídel je schopen létat (narozdíl od jeho strýce Godzilly). Kdykoliv se pokusí dštít oheň, vyjde z něj jen kouř a narozdíl od strýce také nikdy nedokáže z očí pálit laserem.

Skupina často v nouzi volá na pomoc právě Godzillu (např. když jsou napadeni jiným monstrem a podobně), k čemuž slouží speciální komunikační zařízení. Pokud jej nemají u sebe, strýčka může zavolat i Godzooky.

Godzilla
kapitán Carl Majors
Godzooky
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

Godzilla - The animated series

Info box
Stanice

NBC

Délka

30 minut

Žánr

Kreslený
Rodinný
Dobrodružný

Země původu

USA

Roky vysílání

1978–1979

První vysílání

9. září 1978

Ukončení seriálu

8. prosince 1979

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
TV.com

Související