Plakát

Gogol

Seriál je nevšední směsí mnoha žánrů. V tajemném thrilleru nechybí akce, drama, detektivní pátrání, černý humor, nahota ani hororové prvky. Vše se prolíná v podivném fantastickém příběhu volně založeném na biografii jednoho z nejznámějších ruských literárních klasiků, Nikolaje... [více]

50 %
2017–???? | Rusko | 50 minut | ТВ3 | Drama / Historický / Mysteriózní | 0 epizod | status: právě se nevysílá

Gogol – O čem to je

Seriál je nevšední směsí mnoha žánrů. V tajemném thrilleru nechybí akce, drama, detektivní pátrání, černý humor, nahota ani hororové prvky. Vše se prolíná v podivném fantastickém příběhu volně založeném na biografii jednoho z nejznámějších ruských literárních klasiků, Nikolaje Vasiljeviče Gogola.

Píše se rok 1829. Mladý Nikolaj Vasiljevič Gogol se snaží stát úspěšným spisovatelem, ale jeho knihy nejsou příliš oblíbené u čtenářů ani u kritiků. Trpí také silnými záchvaty, během kterých má zvláštní děsivé vize. Vyšetřovatel Jakov Guro však jeho vidiny nebere na lehkou váhu a uvědomuje si, že spisovatelovy vize obsahují stopy a indicie, které by mohly pomoci při řešení skutečných zločinů. Gogol a Guro se společně začnou zabývat zvláštním případem, který je zavede do malé vesnice Dikanka. Ve vesnici a okolí jsou tajemným jezdcem vražděny mladé dívky. Obyvatelé vesnice navíc nejsou z přítomnosti petrohradských vyšetřovatelů příliš nadšeni, protože skoro každý má v této zapadlé vesničce co skrývat.

Nikolai Vasilyevich Gogol
Jakov Petrovich Guro
Info box
Stanice

ТВ3

Délka

50 minut

Žánr

Drama
Historický
Mysteriózní

Země původu

Rusko

Roky vysílání

2017–????

První vysílání

31. srpna 2017

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)

Související