plakát seriálu

Grand Star

(Grand Star)

Názory uživatelů

ZA TAKOVÉTO ZPRACOVÁNÍ BY MĚL BÝT KRIMINÁL!

Musím se úvodem věnovat předloze: Četl jsem všechny "Ledovky", které dosud vyšly (31 dílů "ofigo" a další překlady viz http://ledova-spolecnost.blogspot.cz/2007/10/dly-ke-staen.html)

Jedná se o rozsáhlou Sci-fi ságu, která vypadá z počátku poněkud nepovedeně (na první pohled nepochopitelné - nelogické přemístění civilisace na zamrzlé zemi do věčně se pohybujících vlaků, jako by to nešlo jinak), ale s každým dalším dílem se děj zesložiťuje a současně se čtenáři odhaluje, proč to tak muselo být - do všech detailů a bez logických chyb. Okolo 35. dílu již jde o regulérní hard Sci-Fi, která svým rozsahem a kvalitou dostihuje (ne-li převyšuje) světoznámé ságy typu Nadace, nebo Duny.

Zjevně nízkorozpočtový seriál se bohužel kvalitou zpracování i obsahem značně vzdálil od literární předlohy, technicko-ekonomicko-sociální aspekty ságy byly opomenuty na úkor primitivní epiky, vytržené z kontextu. Seriál toho kromě prostředí a základního motivu prvního dílu ságy nemá mnoho společného s předlohou.

Velmi důrazně NEdoporučuji sledovat. Na druhou stranu - pokud jste čtenář(ka) a milujete Sci-Fi, tak neváhejte ani sekundu. V takovém případě si udělejte čas a čtěte - budete číst jedním dechem až do posledního přeloženého dílu.

30 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí