Plakát

Gumídci

(The Gummi Bears)

Děj Gumídků se odehrává ve středověké Anglii, za dob rytířů. Gumídci (humanoidní medvídci, jak tvrdí Wikipedie), žijí v lese, straní se lidí, protože lidé už nevěří, že existují a mají je za pouhou legendu. O jejich existenci ví jen královská dcera Klára a Kryštof - královské páže.... [více]

1985–1991 | USA | 22 minut | NBC | Fantasy / Animovaný / Rodinný | 67 epizod | status: ukončeno v roce 1991
Poslední odvysílaná

6×20 – The Rite Stuff

(premiéra Kdysi dávno)

Gumídci – O čem to je

Děj Gumídků se odehrává ve středověké Anglii, za dob rytířů. Gumídci (humanoidní medvídci, jak tvrdí Wikipedie), žijí v lese, straní se lidí, protože lidé už nevěří, že existují a mají je za pouhou legendu. O jejich existenci ví jen královská dcera Klára a Kryštof - královské páže.

Hlavním nepřítelem Gumídků je kníže Ignor, který žije na hradě Lotrník společně s obry (tupouny). Hlavním cílem Ignora je získat pro sebe hrad Strdín, který patří dobrému králi Kristiánovi. Ignorovi se zatím jeho sen nesplnil a na tom mají také velkou zásluhu Gumídci, kteří po vypití "hopsinkové šťávy" získají schopnost rychle hopsat, kdežto lidé po vypití této šťávy získávají nadpřirozenou sílu a tak se Ignor mimo jiné snaží sehnat tajný recept na její přípravu.

Kníže Ignor
Tlupa Tupounů
Rytíř Randál
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

NBC

Délka

22 minut

Žánr

Fantasy
Animovaný
Rodinný
Dětský

Země původu

USA

Roky vysílání

1985–1991

První vysílání

14. září 1985

Ukončení seriálu

22. února 1991

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)

Související