plakát seriálu

Gunslinger Girl: II Teatrino

(Gansuringâ gâru: Iru teatorîno )

Názory uživatelů

Nejdřív ne a potom ano

Bez ohledu na rozdílnost vizuální stránky i pojetí je celý příběh gunslinger girls a jejich instruktorů mou srdeční záležitostí. Je pravdou, že změny mne, jako asi každého, nejprve velice zaskočily a to hned u značně odfláknutého openingu v podobě jakýchsi rozplizlých reálných scén, který byl naštěstí v polovině série nahrazen klasickou animací.

Po přivyknutí specifikům na druhé sérii oceňuji, že se vydává vlastní cestou a namísto rozvíjení bezútěšnosti se spíše soustředí na běžný život Sekce 2, přičemž děvčata už nejsou pojímány čistě jako oběti situace a účelu. Velmi zajímavé jsou pro mne flashbacky z minulosti, rozvíjející některé scény z první série a tvořící tak nový obsah, anebo alespoň úhel pohledu. Více než jednička je dvojka zaměřena na instruktory a velký prostor věnuje i druhé straně v zosobnění několika zástupců Frakce pěti republik. S tímto aspektem mají někteří moralisté problém, protože jsou přesvědčeni, že téma terorismu a násilí nelze objektivizovat. Jsem opačného názoru a pravdou je, že zlo je ve většině japonských příbězích pojímano realisticky objektivně jako důsledek jiného zla a nikoliv jen jako nějaký samoúčelný blesk z čistého nebe. Smyslem vyjádření tak není povrchní odsudek, ale hlubší pochopení.

Z celé druhé série jsem si oblíbil zejména meditativní a hodně pocitový osmý díl, dějově velmi silnou desítku (je ta zneužitá dívka Triela? Odkaz na Amsterodam v první sérii by tomu napovídal, stejně jako Mariovy zmínky a zaangažovanost Hartmanna - Hirschera) a strhující akční závěr.

Vzato celkově, prvopočáteční rozpaky bohatě vyvážily následující dojmy, postupně se zlepšila i vizuální stránka a na celou řadu se lze dívat opakovaně a vždy nalézt něco nového.

P.S.: Kromě toho vyšly 2 OVA (video filmy v délce seriálových dílů), které pro Serialzone specifikaci seriálu nesplňují, takže pro titulky k OVA běžte na Animeblog (www.animeblog.cz) .

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí