Plakát

Gunslinger Girl

V životě měly velkou smůlu. Co by obětem nehody či zločinu, jim v osamění a se zraněními neslučitelnými se životem nemělo být dáno přežít. Vyhlédla si je však "Agentura pro péči o sociálně slabé", navenek dobročinná státní organizace, ve skutečnosti utajovaná sekce zvláštního... [více]

2003–2004 | Japonsko | 23 minut | Animax | Anime / Akční / Drama | 13 epizod | status: ukončeno v roce 2004
Poslední odvysílaná

1×13 – Stella Cadente

(premiéra 18. 2. 2004 – před 20 lety)

Gunslinger Girl – O čem to je

V životě měly velkou smůlu. Co by obětem nehody či zločinu, jim v osamění a se zraněními neslučitelnými se životem nemělo být dáno přežít. Vyhlédla si je však "Agentura pro péči o sociálně slabé", navenek dobročinná státní organizace, ve skutečnosti utajovaná sekce zvláštního určení, vykonávající "špinavou práci" pro vládu. Vybaveny bionickými tkáněmi a protetickými implantáty, po náročném výcviku, na pohled však k nerozeznání od nevinných dospívajících dívek, jsou pod vedením dospělého instruktora nasazovány do akcí proti terorismu, aby nevybíravými prostředky hájily, co nelze obhájit v mezích zákona. Poslušnost k příkazům Agentury je zajištěna "psychickým kondiciováním", které zároveň stojí na počátku silného citového vztahu k instruktorovi a natolik se prolíná se skutečným prožíváním, až samy nevědí, nakolik jde o skutečnou lásku a nakolik o pouhou manipulaci. Získaly dny životů navíc, zázemí Agentury a osobní vztah k instruktorovi. Ztratily přirozenost, svobodu a víru v perspektivu, neboť s každým dnem získaným navíc stále zřetelněji vystupuje do popředí tušení tragédie.

Třináctidílný, lehce fantastický japonský anime seriál odehrávající se v současné Itálii, zmítané separatistickými snahami o odtržení bohatého severu od chudého jihu, velmi obratně využívá skutečných reálií k vyprávění příběhu plného morálních konfliktů, se zřetelnými prvky dramatu a jedinečnou nostalgickou atmosférou.

Henrietta
Info box
Stanice

Animax

Délka

23 minut

Žánr

Anime
Akční
Drama
Psychologický
SciFi

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

2003–2004

První vysílání

9. října 2003

Ukončení seriálu

19. února 2004

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)

Související