plakát seriálu

Helix

(Helix)

Epizoda 2×05 – Hladomorna (Oubliette)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Díky Sarah se dozvíme Michaelovo tajemství, ale nezůstane bez oběti. Julia a Caleb se znovu setkávají, ne však na dlouho. Peter a Alan jsou si nuceni promluvit o samotě.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Den 5
Kyle a Peter jsou nuceni nechat Agnes pomoci Sarah. Peter se rozhodne říct Michaelovi o svém bratru Alanovi. Oba Michael hodí do jámy, aby si se sebou vyřídili svoje problémy. Michael ztrácí pomalu nervy a chová se násilně k sestře Anne před její dcerou sestrou Amy. Kylea napadnou v sadu lidé z kostela. Mezitím si bratři Farragutovi vyřizují svoje účty a snaží se dostat z jámy. Sestra Agnes zjišťuje pravdu o Sarah. Alan za pomoci Petera vylézá z jámy, ale svého bratra nechává tam. Sestra Amy pomocí ženské moci přesvědčuje Landryho, že musí zmizet z ostrova. Alan má v laborce potyčku s Kylem, ten ho obratně připoutá k posteli. Agnes konfrontuje Michaela o jeho nesmrtelnosti a nesmrtelnosti Sarah, je jí to však osudné.


Den 10 955O, 30 let později
Julia se probouzí u potoku, kde ji nalézá Caleb. Odvede ji k jeskyni, kde ji pomůže zašít ránu. Při rozhovoru je trochu šokovaný, že na ostrově byl Juliin otec a prohlídne si zvědavě Hatakovu katanu. Později, když se Julia probouzí je Caleb i z Hatakeho mečem pryč.

Hlavní postavy
Dr. Alan Farragut
Dr. Julia Walkerová
Dr. Sarah Jordanová
Dr. Peter Farragut
Dr. Kyle Sommer
Vedlejší postavy
ředitel
sestra Amy
stoupenenkyně
sestra Agnes
sestra Anne
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHladomorna
Původní názevOubliette
Rok natočení2015
Premiéra13. února 2015
Česká premiéra6. března 2017
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry440 000 diváků (0,10 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody