plakát seriálu

Helix

(Helix)

Názory uživatelů

HLOUPOUČKÁ VYKRÁDAČKA

Vykazuji deviaci - celý život mě přitahuje Sci-Fi, a proto jsem schopný z oblasti tohoto žánru snést na screenu ledasco.

Proto jsem přetrpěl se značnou dávkou sebezapření i Helix.

Reálie seriálu jsou velmi nadějné, ale způsob, jakým s nimi zatočil scénárista a režisér je na udělení nějaké (velmi negativní) ceny. Směs klišé, polodementních "vatoidních" dialogů, postupné odkrývání rodinných vztahů hodné soap opery, nelogické jednání protagonistů, quasivědecké postupy a tisíckrát obehraná "zombie-stupidárna" - to vše vytvořilo smrtelný mix. Podobně zpracované seriály bývají někdy tak hloupoučké, že se (v protikladu se záměrem tvůrců) promění ve sledovatelnou komedii - ale ani to se nezdařilo.

Jednou věcí mě ale seriál dostal. Na vykrádačky jsem si zvykl, ale (POZOR, SPOILER) v jednom z posledních dílů je nucen otec dvou dospělých dětí k tomu, aby si vybral které z nich bude žít a které bude usmrceno. 100% opraný nejsilnější motiv ze Sophiiny volby, zprasený (jak jinak) a vtěsnaný do několika minut jednoho z posledních dílů. Z toho jsem šel do kolen, je to jednoznačně literární zločin a ostudná prasárna. William Styron se obrací v hrobu...

40 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

ani tvůrci nevěděli copak chtěli

1. série
Seriál začínal tajuplně, opředený záhadami a různorodými charaktery. Hororové sklony a vážnost první půlky se změní ve slet událostí 'kdo koho bodne do zad' aneb každá postava musí udělat něco crazy a nečekaného. Prostředí je z počátku zajímavé, vojenské laboratoře jsou opravdu výživné, ale jelikož se vesměs nepodíváme jinam, a příběh je celkem překombinovaný, tak ji v druhé půlce začne docházet dech.
2. série
Odehrává se po událostech z 1. série, ale po pár měsících. Původní skupinka je rozdělena, ale přesto spolu. Každý se snaží vypořádat se svými novými démony, máme novou infekci a celé se to odehrává v novém prostředí. Původní atmosféra se vypařila, ale místo ní přišla nová komiksovo-hororová. Za mě příjemné překvapení, ale opět překombinovanost děje s pokusu o WOW zrady a změny postav sérii zabila, ačkoliv pro mě byla druhá série stravitelnější.
celkové shrnutí
Mám rád sci-fi, horror, komiksovky, akční, drama,nadpřirozeno, mystery, okultismus a krimi, ale tento mix není to nejlepší, ovšem kolik je ve skutečnosti těchto seriálů? Nelituji toho, že jsem to viděl a hlavně to má uzavřený konec.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Černější True Blood

Helix jsem sledovala už od prvního dílu poctivě až do konce, ale o konečném hodnocení ještě nejsem jistojistě přesvědčená. Možná ho v budoucnu změním/zmírním, až budu mít více s čím srovnávat.

Hlavními přednostmi obou sérií pro mě byla volba hereckého obsazení - na neokoukané tváře, které podávaly s výkyvy slušné výkony, se dívalo snadno - a také v rámci poměrně nízkého rozpočtu skvělá výprava a (často velmi vtipná) interakce celkové atmosféry scény s dějem. Vyzdvihuji tím především kombinaci akce a opravdu pečlivě volené hudby (tak nějak jako u oblíbených Tarantinovek, doporučuji projít si soundtrack a zjistit si něco o jednotlivých písních, nebo aspoň text), střihu, vhodně užité shaky-cam nebo úplné absurdity výjevu. Včetně vyloženě nechutných scén to pro mě byla pastva pro oči - vzhledem k výše zmíněnému rozpočtu je pochopitelné, že digitální triky už na takové úrovni nebyly (osobně bych se bez nich úplně obešla). Získalo si mě i kreativní intro a promoční materiály.

Hlavní zápletka o Ilarii má výborný potenciál, stejně tak okolnosti spjaté s virem, Arctic Biosystems a záhadným Hitakim. Co mě zamrzelo a má na svědomí prozatímních -40%, je takové plácání se scénáristů v rozlehlosti příběhu a nešťastnou volbu otázek, na které se rozhodli odpovídat. Myslím, že z velké části je ta volba přizpůsobena zaoceánskému publiku a snaze neudělat seriál až příliš "komplikovaný", neuchopitelný >> tedy nepopulární. Preferovala bych ryzejší science fiction a soustředění příběhu na dění okolo viru, CDC, vyvrácení nějakých těch historických dogmat, spřádání konspiračních teorií i rozvíjení nečekaných a neviděných důsledků problému. Načrtnutá kostra nabízí přehršel možností a pocit, že jsem o mnoho přišla přetrvával u obou sérií rovnou měrou.

První série je celá točena v interiérech, skoro snad v jedné chodbě s pěti místnostmi, i tak udržuje linku napětí a než sama sebe překombinuje, udrží vás bdělé, občas hezky postraší. Postavy jsou všechny něčím zajímavé.

Série druhá se opět odehrává ve skvělém, izolovaném prostředí, pro změnu už s nějakým lesíkem. Pěkné je i prolínání děje v několika časových rovinách. Nové postavy snad až na hlavního záporáka a nového člena týmu (se Sarah za mě asi tahoun) jsou tak nějak bezcílné, bezduché a tak trochu zbytečné. Primární záhada je námětově skvělá, ale nedostává příliš prostoru. Chytré začlenění severské mytologie do vědeckého prostoru se nakonec ukázalo spíše zbožným přáním fanoušků a nedá se přisoudit genialitě scénáře. Znovuobsazení několika vedlejších postav a Hitakiho z první série bylo úplně nadbytečné, asi malé poděkování fanouškům, ale pro děj s nulovým dopadem. Rozuzlení tajemství kultu už nebylo zdaleka tak kvalitní, jako teorie diváků. Nehledě na už neomluvitelně nelogická rozhodnutí či naopak nečinnost všech postav.

Sečteno a podtrženo, zaplacená stopáž měla hodně co nabídnout. Kdyby byl seriál ochuzen o osobní i rodinné drama většiny zúčastněných, jeden pseudo-milostný troj-až-čtyř-úhelník, zůstalo by minut a minut, které se daly využít smysluplněji. Pořád se ale jedná na současné scéně o slušného zástupce žánru a snad na jeho klady něco uctivě naváže.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Prvni nebo Druha?

1. SERIE

Velmi dobre zvolene prostredi upostred bileho a mraziveho pekla. Do toho prichazeji na vedeckou stanici specialisti ze CDC. Jejich privitani je take velmi ledove a jsou tu vnimani jako neznami vetrelci.
Patrani po viru ma docela dobry spad. Nektere postavy ale zacinaji prichazet na to, ze je treba menit strany stejne casto jako spodky.

I tak je cela prvni serie docela dobre ohranicena a uzival jsem si ji. Celkove to vidim nekde lehce pod 80%

2. SERIE

I zde je velmi dobre zvolene prostredi, kde se cela serie odehrava. Ostrov s dzungli a tajemnou osadou nekde uprostred sireho more. Pribeh se rozjizdi.

Bohuzel si postavy zacinaji uvedomovat, ze spodky je nutne menit vice nez jednou denne a podle toho meni strany. Coz na me vazne nepusobilo moc verohodne.

Druha serie tim padem za me dostava nejakych 60%.

Zaverem musim rict, ze me to docela bavilo. Je jen skoda, ze si SCI-FI kanal neuvedomuje, ze mene je nekdy vice. Pokud by setril se vsemoznymi sci-fi motivy a nahlymi zmenami celkovy dojem by byl daleko silnejsi.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Play God, pay the price

Helix svojím popisom zaujal, pretože to bolo niečo nového a iného ako zvyknem pozerávať. Išla som s tým do toho, že nič nečakám, no asi som čakala. Bo po prvotnom nadchnutí prišlo vytriezvenie.

Helix ponúkal zaujímavý námet (nový vírus, ktorý je nebezpečný), zaujímavé prostredie (výskumná stanica a v jej okolí nič len sneh) a zmes rôznorodých charakterov. Spočiatku to spolu funguje na výbornú, neviete komu veriť, kto je na akej strane, prečo sa to vlastne deje. A funguje to tak asi do polovice série. Kedy veci a situácie, ktorým sú postavy vystavované začínajú uberať na logike. Čo bolo asi na hlavu a tvorcovia si asi dačo dali, bola veselá hudba v scénach, v ktorých pôsobila ako päsť na oko.

Postupne, najprv po troške skryto a neskôr už naplno sa tam vkrádajú prvky rodinných záležitostí, vzťahov, ktoré si postupne pre seba ukrajujú čoraz väčšiu časť z celkovej zápletky. Tej ostáva potom menej a menej priestoru na jej plné rozvinutie. Keby to bolo naopak a tvorcovia sa viacej venovali pozadiu vírusu, prenášačom a viacej rozvíjali túto zápletku, tak mohlo všetko dopadnúť úplne inak. To čo vyzeralo na solídnu zápletku, s tajomnou až trošku hororovou atmosférou sa zmenilo na niečo úplne iné. Vďaka tomu, že sa tvorcovia venovali všetkému inému ako hlavnej zápletke na jej vyriešenie im akoby neostávalo moc priestoru, preto to na konci pôsobilo ako niečo rýchlo vymyslené a zlepené, ako „riešime to tu už dlho, tak by sa patrilo to nejako vyriešiť“. No to ako to bolo vyriešené ma nedostalo, čakala som všetko len toto nie a neviem či je to najlepšie riešenie. Určite sa z toho dalo vytlačiť a vymyslieť niečo iné, odlišné len sa tak žiaľ nestalo.

Postavy, to je samotná kapitola seriálu. Na začiatku pôsobili sympaticky, každá z nich iná, nevedeli ste čo stojí za ich konaním. No postupne ako sa odkrývalo ich konanie, konali čoraz menej logicky a bez rozmyslenia (kopa veci by sa dala riešiť inak) a oni striedali strany a názory ako na bežiacom pásme. Raz zastávali jeden názor, no o pár minút neskôr tvrdili už niečo iného. Jediné dve z nich, ktoré to celé ako tak ústali boli Hatake a Julia, pričom Hatake by to všetko kludne utiahol aj sám.

Posledná časť bola akoby poskladaná z viacerých zápletok, ktoré mali vyústiť do jedného veľkého a šokujúceho finále. No toho čo sme sa dočkali bol asi len slabý odvar z toho. Čo mi ani nevadilo, bo asi od polovice mi bolo jedno ako to dopadne, už som nič nečakala. Seriál z počiatočného námetu a mrazivého prostredia mohol vyťažiť určite oveľa viacej ako ťažil. Polovica vecí bola vysvetlená povrchne a až vtipne, na tu druhú akoby sa v závere zabudlo (však stačí ak to pár krát spomenieme v priebehu série a na konci to vysvetliť netreba). Helix mal dobrý a slušný rozbeh, no v polovici prišlo pribrzdenie a zmena smeru, ktorá mu z časti možno pomohla a z časti uškodila.
To,že dostal druhú sériu bolo po tom všetkom prekvapením, tak snáď v nej napraví chyby z tej prvej a vyberie sa tým správnym smerom.

70 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Po dvou dílech...

Docela očekávaná novinka, možná kdyby nebyla očekávání tak velká, seriálu by to prospělo. Mě osobně dvoudílný pilot nenadchl, ale ani neurazil. Vykrádačka Věci, Fakulty a kdo ví, čeho ještě a spíš než sci-fi mi to přijde jako drama, navíc nefunfují lekačky, napětí O.
Chtělo by to víc syrovosti, lidských vnitřností pěkně zblízka, takhle je to sterilní. Herci se celkem povedli, Hiroyuki to utáhne sám, úplně ho vidím, jak tajně vyznává bušidó a nezná prohru :) Billy taky není k zahození, víc mě ale baví Doreeen a nejvíc sci-fi na seriálu mi přišla informace o Sarah - nejenže má ve svých 26 pěkný 2 magisteráky, ale už i praxi, potřebnou pro vyslání do takovéhle akce. Takový Threshold s Peterem Dinklagem mě bavil mnohem víc - snad se tvůrci nechají inspirovat a seriál bude jednosezonní jednohubka. Spíš to ale vidím na styl: "Skupinkujme se, hádejme se každý s každým, na důvodu nezáleží (pokud dojdou, jsou tu ještě v záloze dvedlejší postavy), v pracovní době klidně debatujme o ničem - jen aby se nemuselo poodhalit víc z hlavní zápletky a nevyšlo najevo, že za vším je nadnárodní korporace, případně vláda, která si zaplatila vývoj nové zbraně pod rukou. Nakonec se ukáže, že virus zabije jednoduše zima nebo kulka - ať se mýlím!
EDIT: Drujhá část 1S už ztrácí, finále už nedám a snižuju

40 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Po 1. sérii

Začátek dobrý, mix Lostu a Resident Evilu vypadal slibně... Postupně se to ale dostalo tam, kam většina věcí od Sci-Fi kanálu = rodinné drama, soap opera, béčkové nesmyslné scény, nulová atmosféra a cliffhanger na konci, který nutí sledovat další sezónu, i když vlastně ani nevím proč... Herci slabí, ale na úroveň sáfájčenlu lehčí nadprůměr, za to efekty se plně drží klasické úrovně sájfáj ;)
Kdyby se to nesnažili mermomocí tlačit do sci-fi žánru, katastrofického thrilleru a konspirací, mohl z toho být celkem pěkný horůrek (teda pokud by našli rejžu, který by nezařezával napínavé scény jako většina ňoumasů, co na tomhle dělali)
Uvidíme dál, ale velké šance tomu nedávám...

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tohle není Věc

Co bych lhal, když jsem se o seriálu prvně dozvěděl, tak mě to vážně zaujalo. Sníh a virus, to je přeci jak z mého oblíbeného hororu... Bohužel, tohle není Věc.

Úvodní dvojepizoda ještě docela dobře funguje a dokonce má i poměrně dobrou atmosféru. Herce neznám, ale to by ani nevadilo, protože to v tomto druhu seriálu znamená, že může umřít každej, což je plus. Obsazení je navíc i docela sympatický, jen to sýpání hlavního hrdiny mě trochu štvalo. Nejvíc mi na úvodu vadí ty digitriky (opice a myši), přesto jsem doufal, že to nakonec přehlédnu a budu spokojen.

Nestalo se tak a s přibývajícími epizodami také přibývalo opravdu idiotské chování postav, z nichž některé měnili stranu asi tak rychle jako mince při hodu panna/orel. Nejhorší však bylo, že se v závěru série ze seriálu stala opravdu neskutečná telenovela (mami, tati, synu, dcero), která mě řádně odradila od sledování další série. V podstatě mi bylo jedno, jak to dopadne, hlavně, že to skončí...

60 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nebezpečný Helix

Pro mě je Helix nejočekávanější novinka tohoto roku. Pokut tedy nepočítám Last Ship. Takže má očekávání jsou veliká. Dokázal pilot zvednout mě ze židle? Bohužel ne. Dokonce jsem trochu usínal. Děj v některých místech ztrácí pozornost diváka a postupné odkrývání tajemství základny a záhadného viru vás nepřinutí k pozornosti. Tedy pokut nepočítám posledních 5 minut života tehlete novinky. Ty vás zaručeně přinutí se podívat i příště. Zajmavé scény tady přesto najdeme, zvlášť opičí sněhuláci se povedly. Taky honička nakažených ve stylu vetřelce není špatná, i když jsem měl pocit, že jsem už to několikrát viděl. A to je vcelku ten problém. Pokut se seriál snaží diváka vystrašit originální zrovna není a vždy vás na vybafnutí upozorní. Z traileru jsem čekal víc dramatičnosti i hororovosti. Holt očekávání je někdy svině. Herecké výkony jsou skvělé a postavy jsou díky tomu uvěřitelné a dokonce i sympatické. Tvůrci v pilotu představují jejich charaktery a snaží se přiblížit je více k divákovi. Vcelku povedené, přestože tady napětí seriál ztrácí nejvíce. Hudební stránka se vice méně povedla. Při úvodu vás naladí, potrhlá výtahová písnička. Tvůrci sní, však poměrně plivají a ke konci nepůsobí tak prima ulítle jako na začátku. Kamera je některých místech podařená a dojde i na reálné scény z pohledu očí. Nechybí ani celková celistvost příběhu. Co dodat? Jak jsem psal výše, čekal jsem více. I tak zatím nejpovedenější novinka roku.

80 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Helix...

Krátká třináctidílná série má slabší i silnější díly. Ve většině však dominuje můj nejoblíbenější "japončík" Hiroyuki Sanada jako doktor Hiroshi Hataki.
Ze začátku slabší, postupně lepší a lepší, finálový cliffhanger slabší.
Hudbu k seriálů vybíral genius, protože to se opravdu povedlo. Nejšílenější a nejskvělejší moment je, když ze sprinklerů stříká vir (snad to není spoiler) a k tomu hraje písnička (It´s raining in my heart) :D :D To se fakt povedlo.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Virus tady, virus tam ...

Autoři seriál začali propagovat prakticky rok před jeho uvedením na televizní obrazovky, takže zvědavost se dostavila. Navíc byl jako autor scénáře uváděný Ronald D. Moore a "jeho" Battlestar G. je můj oblíbený seriál.
Tohle dílko je takový "koktejl". Od A (Alien(a) až po Z (Záhada hlavolamu ne, spíš RNA), ale narážka na Vetřelce byla dobrá, ne?
Herci odvádí maximum, Sanada (Hatake) je asi nejlepší na place. Rád jsem po delší době viděl Jeri Ryan, sice jí "nadělili" jenom dvě epizody, ale i tak.. Trošku mě dostala hudba, úvodní znělka v kombinaci s prostředím a dějem je zvláštní, ale faktem je, že jsem si zvykl.
Samozřejmě, že by se dalo něco "najít", ale KDE se nenajde, že? Takže dávám 80%, ať mě nesežere Ebola..

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Helix

Hodnotím po třech dílech, a zatím to nevypadá špatně. Seriál kombinuje akci, napětí, sci-fi a hororové prvky, na druhou stranu zatím nepřišel s žádnou novinkou. Děj utíká poměrně svižně až na pár výjimek. Kladně hodnotím výběr herců, kteří se svých rolí zhostili velmi dobře, postavy působí věrohodně a zároveň je většina z nich obestřená nějakým tím tajemstvím. Potenciál seriál má, záleží na tvůrcích, jak s ním naloží a zda nesklouznou do vyjetých kolejí.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Helix

První série: Bylo to celkem zajímavý, nápaditý, dobrá atmosféra a děj. Postupem dílů mi ale začalo vadit chování některých postav a odhalení otec/dcera mi tam prostě vadilo. Nějak mi přišlo, že z ředitele prostě klidně mohli nechat záporáka, který by to tam komplikoval ( objev léků, útěk z karantény).. Když se to začalo moc máchat v rodinných poutech, tak seriál trochu ztratil náboj. Postavy začaly střídat strany, změnily názory i chování. Jinak ale první série bavila. 80%

Druhá série: odklon od toho co fungovalo v té první a přechod do nemastného a neslaného. Atmosféra v osadě divná.
Škoda druhé série. 60%

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Po 1 sérii

Spíše tady budu kritizovat takže se nedivte vysokému hodnocení. Takže radši začnu z klady tohoto seriálu. Nejsilnější na něm jeto, že vás udržuje v neustálém napětí co bude dál také má výbornou atmosféru. Tak a teď k záporům předem říkám, že je to strašné béčko. Nelogické chování postav je jen začátek protože takhle přehrávající herce uvidíte snad jen na stanici SYFY a mám dojem že nějak úzce spolupracuje s Asylumem :D. Navíc děj je neuvěřitelně překombinovaný a je v něm spousta děr. Tolik dějových zvratů snad není ani v sérii Saw.

P.S. Ti herci jsou kolikrát hrozní ale oproti hercům v Dominion by si zasloužili Oscara.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

SyFy jede

Veliké překvapení - SyFy se zase vytáhlo. Nápaditě a poměrně napínavě i akčně pojatá nákaza šířící se na základně na polárním kruhu. Rozjetá sci-fi linie sahající až do mysteriózních zákoutí nutí diváka dumat o dalším vývoji děje i postav. Finále velmi povedené. 80% [2. série BUDE]

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Překvapení

Pro mě jedno z největších překvapení letošního roku. Skvělý děj, herecké výkony a dobře zvolené obsazení. Seriál vtáhne do děje a nepustí. Rozhodně můžu doporučit. Úžasně zvolený soundtrack. Helix každým dílem roste, těším se na další řadu.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí
rony
17. července 2014

Opäť divné sci-fi

Produkcia -divných- sci-fi, ktoré sú v tomto žánri omylom je veľká. Tak tu máme mix vzťahovej pomády plnej cukru medzi postavami, našťastie to za každú cenu nepreháňajú, no v niektorých scénach sa cukor sype z obrazovky po kilách.

Seriál je v skutočnosti horror v klasickom uzavretom priestore, kde sa opäť raz ľudia menia obratom na krvilačné zombie.

Neušla mu bohužiaľ snaha vyumelkovať postavy - takže sú všetci perfektní, účesy, mejkapy, rovno tam stačí poslať voskové figuríny.

Po piatich dieloch čakám ešte či sa niekde nenájde akcelerácia v scenároch ale nedávam tomu toľko, aby som prorokoval seriálu akúkoľvek budúcnosť.

40 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Helix

Tento seriál doporučuji jen těm, co mají silný žaludek.
Některé záběry jsou opravdu drastické až nechutné.
Když jsem si pročítala různé názory představovala jsem si, jaké to bude. 1. díl mě překvapil, myslela jsem si, že to bude opět jedna z tzv. hovadin, ale opak byl pravdou.
Vše je založeno na napínavém ději. Který se odehrává na arktické výzkumné stanici. Ale kde se vir vzal? To si jistě klademe všichni.
Dokáží se postižení virem a zdraví lidé nějak podpořit a vir porazit? Doufejme že ano.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Hloupa nuda

Co k tomu rict? Clovek se tesi, hned pilot ho zklame a dalsi dily prvni dojem jen potvrdi. Herci mi nejsou sympaticti (hlavne ty jejich smutny ksichty bych nejradsi nakopla:)). Postavy se chovaji neuveritelne hloupe. Jejich osudy mi jsou ukradeny. Nachapu, proc se do toho vseho micha tolik pribuzenskych vztahu.

Nejake klady? Ta zvlastne se nehodici hudba, obcasne zajimave zabery a celkem hezky udelany nakazeni skorozombici:)

1. serii dokoukam a budu doufat, ze nebude dalsi, abych na ni nemusela kukat:)

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Co to tam je......

První série mě moc nebrala ale po vstupu komanda se to velice zajímavě rozjelo.Experimenty pro zdravý a dlouhověkost na odlehlém místě kde není kontrolní dohled a každý si hraje na svém písečku jsou dobře předvedené.V druhé sérii zajímavé prostupy teď a během chvíle budoucnost mě občas dávají dost zabrat abych se neztratil v ději.Půjde-li to v takovém spádu dál bude to ještě velmi zajímavé.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Season 1

Helix přišel na obrazovky s velkým potenciálem a pro mě dobře znějící premisou. Úvodní epizody nepostrádaly správný drive. Tvůrci vybudovali okolo celého dění na Arktidě nervydrásající atmosféru s virem, který se vymkl kontrole a ti nejlepší ze CDC tomu měli nějak zabránit. Pak se vše začalo více a více komplikovat a celá struktura šla k šípku. Nabalovali se další a další tajemství, osobní nicneříkající souboje a otravné monology spolu s občas až příliš okatě postrádající logikou konaní některých postav. Helix začal stravovat sám sebe díky snaze tvůrců diváky čím dál více překvapovat a bohužel se to někdy hrubě nepovedlo. Přesto jde o solidní „zombie“ počin, kde dokážete fandit hrdinům a pohrdat padouchy. Seriálu by prospěl menší počet epizod, kde by se děj držel hlavní linky příběhu. Snad si toto ponaučení vezmou tvůrci do druhé sezóny, protože stále věřím, že Helix má divákovi scifi seriálů stále co nabídnout.
PS: opravdu nevím, co si mám myslet o hudebním doprovodu. Ty rádoby vtipné melodie, které se nehodí k jednotlivým scénám, bych snesl, kdyby se seriál po celou dobu nesl v lehce satirickém duchu. Bohužel je tady ale vše bráno vážně a hudba mě tedy spíše rušila než aby mi vyčarovala úsměv na mém obličeji, tak jak se to nejspíš zamýšlelo. Zkrátka toto u mě rozhodně nepochodilo.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Žádná sláva

Když jsem se o seriálu dozvěděl, konečně hororový seriál, těšil jsem se jak malý kluk.
Po shlédnutí prvního dvou-dílu přišlo zklamání. Tam kde jsem se měl nejspíš bát, mi to přišlo buď nechutný (viz. scéna s Peterem a Julii ve sprše)anebo vtipný (viz. zmrzlé opičky nebo Peterův ksicht který dělá na všechny co vidí).
Co se týče herců nemám nic proti. Sarah mě očarovala hned jak se usmála :). Tajemný Dr. Hiroshi a jeho pokerface taky super. Jediná kdo mi tam moc nesedí je Julia, neptejte se proč sám nevím.
Abych to shrnul, tak tento seriál není moc pro mě pokud se vám líbí nemám nic proti. Pro mě je to celkem zklamání.
S pozdravem
Cvok

50 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Dobrý rozjezd, ale...

Jako seriál bude Helix určitě patřit k těm lepším, ale na prvních dvou epizodách mi opravdu vadily 2 věci:

1. Epizody obsahují až moc "hluchých míst", nebo lépe řečeno vycpávek času, aby byla splněna standardní délka epizody. Chápu, že mají navodit dramatickou atmosféru a trochu toho napětí, ale ve většině takových scén by stačila polovina času. Neříkám, že jsou to špatné scény, ale nutkání mačkat FF se odolávalo jen velice těžko.

2. Nelogické chování "profesionálů" - rozepisovat to nebudu, bez spoilerů by to nešlo. Horší je jen nelogické lidské chování ve stylu béčkových hororů.

Druhá epizoda představila pár zajímavých momentů, které v mém případě přehouply ručičku na vahách směrem ke "sledovat", tak snad zbylé epizody v Syfy nezvorali (a že to usvých seriálů dělají nehezky často).

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí