Plakát

Hulk

První kreslené seriálové zpracování příběhů profesora Bannera, jaderného vědce, který se díky nehodou vyvolané genetické mutaci při rozzlobení mění na zelené monstrum - Hulka. Profesor Banner při vývoji nové gama bomby stojí před zásadním pokusem. Při snaze odvést z testovacích prostor... [více]

1966 | Kanada / USA | 30 minut | Syndication | Kreslený / Akční / Dobrodružný | 13 epizod | status: ukončeno v roce 1966
Poslední odvysílaná

1×13 – The Man Called Boomerang; Hulk Intervenes; Less Than Monster, More Than Man

(premiéra 29. 11. 1966 – před 57 lety)
závěr seriálu

Hulk – O čem to je

První kreslené seriálové zpracování příběhů profesora Bannera, jaderného vědce, který se díky nehodou vyvolané genetické mutaci při rozzlobení mění na zelené monstrum - Hulka.

Profesor Banner při vývoji nové gama bomby stojí před zásadním pokusem. Při snaze odvést z testovacích prostor svého nového asistenta je díky zásahu ruského špiona vystaven účinkům bomby. Explozi přežije, ale ne bez následků. Nyní, kdykoliv se mu zhorší nálada a rozzlobí se, se změní v zelené monstrum jménem Hulk a disponuje neuvěřitelnou silou.

Snaží se bojovat proti "záporákům", které vede "The Leader" a navíc se musí mít na pozoru před generálem Rossem, jenž je posedlý jeho ulovením.

Další hrdina z pera slavného autora komiksů Stana Lee, který své příběhy a svá dobrodružství mohl předvést na televizní obrazovce.

Dr. Bruce Banner/Rick Jones
Betty Ross
The Leader/Khanga Khan
generál 'Thunderbolt' Ross
The Incredible Hulk
vypravěč
major Glenn Talbot