Plakát

Hulk

První kreslené seriálové zpracování příběhů profesora Bannera, jaderného vědce, který se díky nehodou vyvolané genetické mutaci při rozzlobení mění na zelené monstrum - Hulka. Profesor Banner při vývoji nové gama bomby stojí před zásadním pokusem. Při snaze odvést z testovacích prostor... [více]

1966 | Kanada / USA | 30 minut | Syndication | Kreslený / Akční / Dobrodružný | 13 epizod | status: ukončeno v roce 1966

Hulk – O čem to je

První kreslené seriálové zpracování příběhů profesora Bannera, jaderného vědce, který se díky nehodou vyvolané genetické mutaci při rozzlobení mění na zelené monstrum - Hulka.

Profesor Banner při vývoji nové gama bomby stojí před zásadním pokusem. Při snaze odvést z testovacích prostor svého nového asistenta je díky zásahu ruského špiona vystaven účinkům bomby. Explozi přežije, ale ne bez následků. Nyní, kdykoliv se mu zhorší nálada a rozzlobí se, se změní v zelené monstrum jménem Hulk a disponuje neuvěřitelnou silou.

Snaží se bojovat proti "záporákům", které vede "The Leader" a navíc se musí mít na pozoru před generálem Rossem, jenž je posedlý jeho ulovením.

Další hrdina z pera slavného autora komiksů Stana Lee, který své příběhy a svá dobrodružství mohl předvést na televizní obrazovce.

Dr. Bruce Banner/Rick Jones
Betty Ross
The Leader/Khanga Khan
generál 'Thunderbolt' Ross
The Incredible Hulk
vypravěč
major Glenn Talbot
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

Incredible Hulk, The (neoficiální název pro britské tv)

Info box
Stanice

Syndication

Délka

30 minut

Žánr

Kreslený
Akční
Dobrodružný
SciFi
Superhrdinský

Země původu

Kanada
USA

Roky vysílání

1966

První vysílání

1. září 1966

Ukončení seriálu

1. prosince 1966

Tagy

Marvel Comics

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)

Související