Plakát

Hyouka

Hlavní postava je středoškolák Oreki Hótaro, pro nějž je typické jedno slovo a to je lenost. Udělá cokoliv, aby nemusel celý nic den dělat. Řídí se heslem, že je v tzv. energy saving modu, svou energii šetří třeba i na chůzi do školy. Jednoho dne mu sestra doporučí vstoupit do... [více]

2012 | Japonsko | 26 minut | Anime / drama / Mysteriózní | 22 epizod | status: ukončeno v roce 2012
Poslední odvysílaná

1×22 – The Doll That Took a Detour

(premiéra 17. 9. 2012 – před 11 lety)
závěr seriálu

Hyouka – O čem to je

Hlavní postava je středoškolák Oreki Hótaro, pro nějž je typické jedno slovo a to je lenost. Udělá cokoliv, aby nemusel celý nic den dělat. Řídí se heslem, že je v tzv. energy saving modu, svou energii šetří třeba i na chůzi do školy. Jednoho dne mu sestra doporučí vstoupit do literárního klubu, jelikož se bojí, že tento školní klub skončí kvůli malému počtu studentů, kteří ho navštěvují. Hlavní hrdina v počátku nechce vstoupit do klubu, rotože podle něj je to hodně náročné a měl by si šetřit energii na něco jiného.

V klubu se setkává se zvídavou spolužačkou Chitandou a ostatními - Fukubem Satošim a Ibarou Majakou. Chitanda se snaží přesvědčit Hótaru, aby jí pomohl rozluštit starou záhadu ohledně jejího strýce. Tato záhada se udála před 45 lety. Při jejím řešení jim pomáhá sbírka zakladatelů literárního klubu, jenž nese jméno "Hjóka". V průběhu studia řeší středoškoláci z literárního klubu i jiné záhady.

Hōtarō Oreki
Eru Chitanda
Info box
Délka

26 minut

Žánr

Anime
drama
Mysteriózní
Romantický

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

2012

První vysílání

14. dubna 2012

Ukončení seriálu

17. září 2012

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)