plakát seriálu

Intruders

(Intruders)

Názory uživatelů

Nevhodné pre jednoduché povahy

Mystika Intruders ma zaujala vďaka dobrým postavám a pekne zamotanému príbehu. Spočiatku nebolo ľahké sledovať čo sa vlastne deje, ale neskôr sa príbeh pekne rozbaľoval. Preto pred hodnotením rozhodne odporúčam pozrieť najprv celu sériu, myslím že nebudete ľutovať. Koniec sa javil ako dobré premostenie na možné pokračovanie, ale druhá séria sa žiaľ konať nebude.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Intruders

O tom, co napsat k Intruders, jsem přemýšlela hodně dlouho, protože po skončení celé série mi v hlavě naskakovalo akorát: "Co to, ksakru, bylo?" Jo, Intruders jsou až tak divný seriál.

Vezměte si jenom pilot. Divák je zvyklý na určitý způsob vyprávění – představení hlavních postav, načrtnutí hlavní zápletky a finální moment, který naláká ke sledování dalšího dílu. Tak nic z toho se v pilotu nekoná – příběh je roztříštěn na velké množství zdánlivě nesouvisejících fragmentů, není jasné, která z postav je pro děj důležitá a která nikoliv, a závěr vás nechá úplně chladnými. A tak to pokračuje díl za dílem, až dojdete do bodu, kdy už to pro vás nebude tajemné, ale otravné až na půdu. Seriál totiž až příliš dlouho nedává žádný smysl a sledovat postavy, jak se pořád přesouvají z místa na místo, mě dlouho nebavilo. Takže, proč jsem seriál dokoukala? Jednoduše jsem chtěla zjistit, jak to všechno vlastně funguje.

Pro mě nejlepším prvkem seriálu je dětská herečka Millie Bobby Brown. A ačkoliv jsou John Simm, Mira Sorvino a James Frain výborní herci, ona pro mě z Intruders vychází nejlíp. Líbí se mi její přepnutí z módu malé vystrašené holčičky do módu zabijáka na misi. Její Madison tak chodí po světě v roztomilé žluté bundě, pronáší nečekané vulgarity a celkově dělá ošklivé věci.

Dalším plusem je to, že příběh je poměrně uzavřený, takže se nemusíte obávat, že zůstanete úplně bez odpovědí.

V určitých ohledech mi seriál hodně připomíná loňské Top of the Lake. Tady taky není široko daleko žádná sympatická postava. Tak to bylo zřejmě zamýšlené, ale mně to vadilo. Divák se má asi ztotožnit s Jackem, který postupně zjišťuje, co se děje s jeho ženou Amy. Jenže Jack je prostě nijaký, logika jeho chování mi úplně uniká. Dál stejně jako u Top of the Lake, čím dále se posouváme v ději, tím méně zajímavé to je.

Celkově tak mám ze seriálu rozpolcené dojmy. Na jedné straně je tu chvílemi až nepochopitelné chování hlavních postav, které se nedá jen tak přejít. Na straně druhé jde o atmosféru. Tu se tím dějovým chaosem a přibýváním otázek daří budovat celkem obstojně. Neříkám, že je to nějaký zázrak, ale budiž. Pokud má někdo hodně rád tenhle žánr, tak hurá do toho. Za mě ale ne, protože mě v seriálu bavily v podstatě jenom scény, ve kterých je Millie Bobby Brown, a zbytek jsem tak nějak přetrpěla. Takže všeho všudy bych seriál asi neřadila do kategorie "nutně musím vidět".

40 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

nedostali mě..

Námět jako takový se mi líbí, ale když hlavní hrdina je tak strááášně nesympatický a ostatní postavy vlastně taky... nikdo mě nedokázal oslovit, natožpak abych si někoho oblíbila.. škoda..

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé