plakát seriálu

Istrebiteli

(Истребители)

Názory uživatelů

A rusové umí

Poslední dobou jsem se zaměřila na ruskou válečnou tvorbu a musím s nadšením uznat, že rusové umí. Už celkem odpustili od hrdinů, zažraných do režimu a hrdě a s písní na rtech vrhajících se do cestě kulkám.

Obě série se zaměřují na jednotku ruských pilotů, plnících mise a bojujících s německou LW během 2. světové války. Samozřejmě všechno prolíná politika a ruský koncept velení, kdy jediné neuposlechnutí rozkazu může stát vojáka život.

Celé ztvárnění je jednoduché, až bych řekla klidné, zbytečně netlačí na pilu. Za velké plus považuji i to, že vcelku velkou část osazení tvoří ženy. Za důležité je považována celá jednotka i velení, nezaměřuje se na jednoho jedince, bez něhož by válka vyhrát nešla. Letecké scény jsou zpracovány na výbornou.

Samozřejmě obsazení je pro mě velká neznámá, ale rozhodně si nemohu stěžovat, celkem pěkně a rychlo se daly jednotlivé postavy zapamatovat, nikdo nezaostával, ani nikdo netlačil na pilu. Je tu jedna postava, která pro mě vybočovala - Politický komisař. Bohužel nevím jméno herce, ale ten jakoby se pro tuto roli narodil.

Prostě je to ukázka toho, že i s málem se dá udělat hodně.
Každá série je trošku jiná a vyniká v jiných drobnostech, těžko tedy označit jednu za lepší než druhou.

Tohle je první seriál, který jsem sledovala, rozhodně mě zaujal, a udržel mou pozornost po celou dobu.

Ještě tu musím vyzdvihnout úvodní znělku, nádherná hudba, pěkné zpracování. To se musí ocenit.

Pro obě série tedy stejné hodnocení - 90%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk