Plakát

Jericho

Detektiv inspektor Michael Jericho je židovského původu. Je také synem anglického policisty, který byl v první světové válce, a hodně ho to poznamenalo. Když byl Jericho malý, byl svědkem toho, jak jeho otce chladnokrevně zastřelili dva ozbrojení muži v jeho vlastním obýváku. V otcově... [více]

2005 | Velká Británie | 120 minut | ITV | Drama / Krimi | 4 epizody | status: ukončeno v roce 2005
Poslední odvysílaná

1×04 – The Hollow Men

(premiéra 6. 11. 2005 – před 18 lety)
závěr seriálu

Jericho – O čem to je

Detektiv inspektor Michael Jericho je židovského původu. Je také synem anglického policisty, který byl v první světové válce, a hodně ho to poznamenalo. Když byl Jericho malý, byl svědkem toho, jak jeho otce chladnokrevně zastřelili dva ozbrojení muži v jeho vlastním obýváku. V otcově pravici byly tehdy jeho kapesní hodinky, které teď Jericho stále nosí při sobě. Jeho matka je stále naživu, ovšem Jericho se s ní vídá jen v den výročí otcovy smrti.

Jericho se stále snaží zjistit totožnost těch dvou střelců, jenže vede spor s velitelem policie, který je bohužel spolčený s inspektorem Scotland Yardu jménem Christie. Ten kdysi do novin napsal, že Jerichova otce zabili, protože byl podplacen, a také tvrdí, že Jericho má sexuální vztah s jednou francouzskou prostitutkou.

Michael Jericho
seržant Clive Harvey
John Caldicott
Penny Collins
Rita Harvey
Jerichův otec
Info box
Stanice

ITV

Délka

120 minut

Žánr

Drama
Krimi

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2005

První vysílání

16. října 2005

Ukončení seriálu

6. listopadu 2005

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)