Plakát

Jezevec Chrujda

Večerníček vypráví napínavé příběhy o  potřebě přátelství, o tom, že je správné pomáhat slabším, nebýt pasivní, ale vymýšlet stále nové nápady a dobrodružství. Zvláštní důraz je kladen na začlenění znevýhodněných osob do většinové společnosti citlivě i  s  humorem.... [více]

40 %
2021–???? | Česká republika | 9 minut | Česká televize | Dětský / Večerníček / Animovaný | 0 epizod | status: právě se nevysílá

Jezevec Chrujda – O čem to je

Večerníček vypráví napínavé příběhy o  potřebě přátelství, o tom, že je správné pomáhat slabším, nebýt pasivní, ale vymýšlet stále nové nápady a dobrodružství. Zvláštní důraz je kladen na začlenění znevýhodněných osob do většinové společnosti citlivě i  s  humorem.

Večerníček děti zavede do pohádkového lesa Habřince. Tam, v  útulné jezevčí noře, v obývacím pokoji s krbem, knihovničkou a ušatým křeslem žije hlavní hrdina Chrujda, jezevec se svérázným smyslem pro humor, kterému jeho přátelé – lasička Anička nebo sovička Stáňa – pomáhají překonávat jeho sklony k mírnému autismu. Má spoustu dobrých a originálních nápadů, které se sice často zvrtnou v pravý opak, ale svou odvahou a pracovitostí se mu nakonec pokaždé podaří vše dotáhnout do dobrého konce. Proti partě stojí tchoř Smradolf, věčný Chrujdůj sok bojující o  přízeň lasičky Aničky.

Animovaný projekt vzniká na základě mimořádně úspěšných knížek Petra Stančíka, který je i autorem literárních scénářů. Hlasy všem protagonistům jedinečným a nezaměnitelným způsobem propůjčuje Jiří Lábus.

Info box
Stanice

Česká televize

Délka

9 minut

Žánr

Dětský
Večerníček
Animovaný
Krátkometrážní

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

2021–????

První vysílání

v roce 2021