Joan z Arkádie

Joan z Arkádie (Joan of Arcadia)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Hrus

5. února 2009

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Novodobá Johanka z Arku

Joan z Arcádie je rodinný seriál s příměsí mysteriózna. Joan může mluvit s bohem, který na sebe bere různé podoby (mladý fešák, holčička, opravář, důchodkyně... moje nejoblíbenější je ta malá brýlatá holčička) a vždy dá Joan nějaký neobvyklý úkol jako třeba (obstarej si práci, přihlaš se do kurzu pokročilé fyziky, postav loď). Když se do toho Joan dá (ačkoliv by jí nikdy nenapadlo chodit na kurz pokročilé fyziky nebo postavit loď), vždy to má nějaké dobré důsledky - ať už pro její rodinu, nebo pro ní samotnou. Joan má mladšího bratra Luka, který je velmi chytrý a zajímá se o vědu, v rodině se však cítí po právu trochu přehlížen. Potom staršího bratra Kevina, který je rok po autonehodě připoután na kolečkové křeslo, z kteréžto tragédie se celá rodina ještě vzpamatovává; matku s uměleckými sklony a otce pracujícího jako detektiv místní kriminálky (dokonce někdy její akce vyprovokované bohem nepřímo pomohou vypátrat pachatele). O Joan samotné si každý myslí, že je trochu na hlavu, protože božské úkoly ji vždycky navrtají do divných situací. Všechny postavy včetně Joaniných přátel (Grace a Adama) jsou docela sympatické (no Adam mi už pak trochu lezl na nervy...), některé díly jsou až moc sentimentální (zejména ty věnující se Kevinovi), ale i to se mi líbilo. Joan je správně trhlá a její \"rozhovory\" s bohem jsou docela hláškoidní a celý seriál si zachovává takový sympatický mírně komediální tón (nebudete se u toho řehtat, ale usmívat). 1. série 80%, 2. série bohužel místy slabší takže nakonec dávám dohromady solidních 70%. Škoda, že se netočila další série, protože poslední díl dvojky začal předestírat zbrusu novou zajímavou jednotící dějovou linku, která by představila jinou postavu, která taky promlouvá s bohem (hrál jí mimochodem Wentworth Miller z Prison Breaku).

Avatar uživatele
Barunka

25. února 2008

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Joan

Seriál začal velice slibně, první série byla povedená, zajímavá a originální. Další série už jen navazovaly na úspěch právě té první, ale už to nebylo tak docela ono... ale jinak nemám k tomuto seriálu žádnou větší výtku. Líbil se mi.

Avatar uživatele
E Š

6. dubna 2012

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Čo ak by bol Boh jedným z nás

Seriál hovorí príbeh dievčaťa, ktorému sa zjavuje Boh a dáva jej rôzne úlohy. Príbeh má vždy nejaký koniec, ponaučenie, no popri tom sledujeme aj životy jej bratov a rodičov, spolužiakov, ktorí dodávajú celému príbehu značnú prímes humoru.
Pre mňa zostane Joan navždy ukážkou, že teenegerské seriály sa dajú previesť i kvalitne. Čo mi je ľúto, že koniec ostal taký otvorené, pretože keby sa nakrútilo skutočne to, k čomu sa schyľovalo poslednú sériu - to by bolo niečo!

Avatar uživatele
luciakanky

2. května 2015

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Joan

nie som až taký veľký fanúšik, ale ani mi dáko extra nevadilo keď išla Joan v televízií. Prvá séria bola fajn, ale potom to už išlo dole vodou.

Avatar uživatele
Yukari

29. května 2008

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Boh...:-(

zaujímavé, ale keď sa povie zaujímavé, je to skôr divné. A prečo BOH? Ja ako zarytý ateista som sa na to vedela pozerať, ale furt, ten Boh... Ale bolo to vlastne akokeby ona bola médium a videla do budúcnosti, ale nechápala tomu