Plakát

Julekongen

Devítiletý Kevin žije se svou excentrickou středostavovskou rodinou v nudné čtvrti maloměsta Sølvskogen (Stříbrný les). Ve škole ho šikanují, ale on se příliš bojí, než aby někomu něco řekl. Jeho život nabere solidní obrátky, když se v nejlepším narnijském stylu setká s kouzelným... [více]

2012 | Norsko | 30 minut | NRK | Drama / Dětský / Fantasy | 24 epizod | status: ukončeno v roce 2012
Poslední odvysílaná

1×24 – 24. desember

(premiéra 24. 12. 2012 – před 11 lety)
závěr seriálu

Julekongen – O čem to je

Devítiletý Kevin žije se svou excentrickou středostavovskou rodinou v nudné čtvrti maloměsta Sølvskogen (Stříbrný les). Ve škole ho šikanují, ale on se příliš bojí, než aby někomu něco řekl. Jeho život nabere solidní obrátky, když se v nejlepším narnijském stylu setká s kouzelným královstvím Ridderdalen (Údolí rytířů) s rytíři a velkým hradem.

Toto království však již několik let neslaví Vánoce, protože královna Iris a její dcera záhadně zmizely i s kouzelnou stříbrnou rukavicí, která sloužila k výrobě sněhu, a král Sølve upadl do deprese a nyní žije v divočině bez úmyslu se vrátit. Snerk, králův pochybný bratr, zoufale touží po trůnu, ale bez rukavice si ho nemůže nárokovat.

Když dorazí Kevin a přinese sníh z druhé strany, obyvatelé království se mylně domnívají, že má schopnost tvořit sníh. Je proto jmenován novým králem a slibuje, že do Štědrého dne obnoví Vánoce. Co se však stane, když obyvatelé Ridderdalenu zjistí, že Kevin je podvodník?

Kevin musí najít rovnováhu mezi svým novým a starým životem, v němž musí přede všemi skrývat pravdu; před svou rodinou, včetně zvědavé malé sestry Miry; před Eiril, svou dobrosrdečnou novou nejlepší kamarádkou; a před Pederem, tyranem, který udělá cokoli, aby mu co nejvíce znepříjemnil život.

Kathrine
Info box
Stanice

NRK

Délka

30 minut

Žánr

Drama
Dětský
Fantasy
Dobrodružný
Rodinný

Země původu

Norsko

Roky vysílání

2012

První vysílání

1. prosince 2012

Ukončení seriálu

24. prosince 2012

Tagy

sníh, šikana

Odkazy

IMDb.com
Oficiální stránka