Kancelář Blaník

Kancelář Blaník (Kancelář Blaník) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
_-0-_

8. srpna 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Něco takového v Čechách dlouho chybělo

Blaník se stal Českou sodou současnosti, sice zcela jiným způsobem (tím neříkám, jesli lepším, nebo horším).

Nejedná se o žádné umělecké dílo, ani o nadčasové skeče, ale o přímé reakce na aktuální politické a sociální děni. Zaplať přírodo, v Blaníku je politická korektnost mrtvým pojmem a autoři jsou odvážní - jdou na samou hranu žalovatelnosti.

Seriál měl pravděpodobně za účel pobavit diváka (což se mu bezesporu daří) ale jako možná neplánovaný efekt se stal něčím, co v zasmrádlé české kotlině dlouho chybělo - stal se pravdivým zrcadlem současnosti.

Spoustu absurdit a nepravostí(kterých je okolo nás neuvěřitelně hodně), jsme si bohužel zvykli brát jako normu, která je fešácky schovaná pod politicky korektními vysvětleními. Blaník se s tím nemaže a poukazuje formou nadsázky na holou realitu.

Pokud nejste naprostí suchaři, tak Vám garantuji, že se zasmějete.

Inteligentního humoru je okolo nás málo, a proto gratuluji tvůrcům!

Avatar uživatele
Seraphine313

11. března 2015

64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Tohle bude legenda.

Musím říct, že Kancelář Blaník má velice dobře našlápnuto k tomu stát se legendou. Takhle ostrá politická satira u nás moc chyběla a já jsem jenom rád, že si to vzal pod křídla zrovna Stream, který se nemusí rozhodně bát být nějak politicky korektnější.

Marek Daniel v hlavní roli předvádí skvělý výkon (plus havlovské cameo odkazující na České století moc potěšilo), bohužel ostatní dva hlavní herci už takových kvalit nedosahují. Zčásti za to asi může i to, že nedostávají tolik prostoru, na druhou stranu třeba takový Žížala je postava, kterou seriál moc potřebuje.

Kancelář Blaník není rozhodně tak jemná jako třeba Pizza Boy, ale o to víc si dobývá své místo na slunci. Druhá sezóna je lehce nudnější než první (možná se mi to zdá akorát z namlsanosti), ale myslím, že každý, kdo hledá seriál s ostrým humorem, který plyne hlavně z provázanosti s reálnými kauzami, si zde bude libovat. Ty cca 4 hodiny na dvě řady vám určitě chybět nebudou.

Avatar uživatele
havlik.jakub666

28. srpna 2015

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tonda Blaník

Politická satira je to naprosto výborná. Pár slabších dílů se sice najde, ale většinou je to naprostá bomba. Některé výstupy a hlášky Marka Daniela jsou naprosto úžasné. Z tohoto hlediska je to opravdu super. Bohužel technické provedení je na tom přece jenom hůř. Věčné záběry na boty jsou už ohrané a to zoomování je na zabití.

Avatar uživatele
Anča4m

1. června 2016

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Du kadit

Ne tento seriál jsme se začali dívat společně s tátou.
Oba dva si ho moc pochvalujeme! U každého dílu se zasmějeme, a hlášky již pravidelně používáme doma (Jak se babiš? Čaj. Du kadit...)
Rozhodně doporučuji!