plakát seriálu

Kancelář Blaník

(Kancelář Blaník)

Názory uživatelů

Něco takového v Čechách dlouho chybělo

Blaník se stal Českou sodou současnosti, sice zcela jiným způsobem (tím neříkám, jesli lepším, nebo horším).

Nejedná se o žádné umělecké dílo, ani o nadčasové skeče, ale o přímé reakce na aktuální politické a sociální děni. Zaplať přírodo, v Blaníku je politická korektnost mrtvým pojmem a autoři jsou odvážní - jdou na samou hranu žalovatelnosti.

Seriál měl pravděpodobně za účel pobavit diváka (což se mu bezesporu daří) ale jako možná neplánovaný efekt se stal něčím, co v zasmrádlé české kotlině dlouho chybělo - stal se pravdivým zrcadlem současnosti.

Spoustu absurdit a nepravostí(kterých je okolo nás neuvěřitelně hodně), jsme si bohužel zvykli brát jako normu, která je fešácky schovaná pod politicky korektními vysvětleními. Blaník se s tím nemaže a poukazuje formou nadsázky na holou realitu.

Pokud nejste naprostí suchaři, tak Vám garantuji, že se zasmějete.

Inteligentního humoru je okolo nás málo, a proto gratuluji tvůrcům!

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tonda Blaník!!

Miluju to. Naprosto geniální záležitost s parádním scénářem, luxusníma hláškama a hlavně naprosto libovým obsazením. Občas se sice objeví nějaký ten slabší díl, ale těch je opravdu minimum. Navíc je tady spousta luxusních cameo rolí a i seriál samotný je sérii od série lepší a skončil opravdu na vrcholu. V Kanceláři Toníčka Blaníka funguje veškerý humor opravdu na jedničku. Linka s Milošem je pak naprosto nepřekonatelná. 95%.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tohle bude legenda.

Musím říct, že Kancelář Blaník má velice dobře našlápnuto k tomu stát se legendou. Takhle ostrá politická satira u nás moc chyběla a já jsem jenom rád, že si to vzal pod křídla zrovna Stream, který se nemusí rozhodně bát být nějak politicky korektnější.

Marek Daniel v hlavní roli předvádí skvělý výkon (plus havlovské cameo odkazující na České století moc potěšilo), bohužel ostatní dva hlavní herci už takových kvalit nedosahují. Zčásti za to asi může i to, že nedostávají tolik prostoru, na druhou stranu třeba takový Žížala je postava, kterou seriál moc potřebuje.

Kancelář Blaník není rozhodně tak jemná jako třeba Pizza Boy, ale o to víc si dobývá své místo na slunci. Druhá sezóna je lehce nudnější než první (možná se mi to zdá akorát z namlsanosti), ale myslím, že každý, kdo hledá seriál s ostrým humorem, který plyne hlavně z provázanosti s reálnými kauzami, si zde bude libovat. Ty cca 4 hodiny na dvě řady vám určitě chybět nebudou.

80 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Tonda Blaník

Politická satira je to naprosto výborná. Pár slabších dílů se sice najde, ale většinou je to naprostá bomba. Některé výstupy a hlášky Marka Daniela jsou naprosto úžasné. Z tohoto hlediska je to opravdu super. Bohužel technické provedení je na tom přece jenom hůř. Věčné záběry na boty jsou už ohrané a to zoomování je na zabití.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Du kadit

Ne tento seriál jsme se začali dívat společně s tátou.
Oba dva si ho moc pochvalujeme! U každého dílu se zasmějeme, a hlášky již pravidelně používáme doma (Jak se babiš? Čaj. Du kadit...)
Rozhodně doporučuji!

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí