Plakát

Kanon

Dvaceti čtyř dílný remake původního kratšího seriálu z roku 2002 rozehrává košatěji a zřejmě i zdařileji romanticko-nostalgický příběh středoškoláka Yuuichiho, který po letech přichází bydlet do vzdáleného města ke své tetě a sestřenici, kde má nastoupit na školu. Aniž by si toho byl... [více]

2006–2007 | Japonsko | BS-i | Anime | 24 epizod | status: ukončeno v roce 2006
Poslední odvysílaná

1×24 – Yume no hate no kanon

(premiéra 15. 3. 2007 – před 16 lety)

Kanon – O čem to je

Dvaceti čtyř dílný remake původního kratšího seriálu z roku 2002 rozehrává košatěji a zřejmě i zdařileji romanticko-nostalgický příběh středoškoláka Yuuichiho, který po letech přichází bydlet do vzdáleného města ke své tetě a sestřenici, kde má nastoupit na školu. Aniž by si toho byl zprvu vědom, potkává své někdejší známé z dětských prázdninových pobytů a postupně se rozpomíná na tragický zážitek, kvůli kterému dříve z paměti vytěsnil nejen samu nešťastnou událost, ale i své nyní znovuobjevené přátele a vzájemné souvislosti mezi událostmi, které poté střípek po střípku skládají dohromady celkový obraz reality.

Zajímavé zpracování v podobě objevování fragmentů vzpomínek v rámci každodenního života postupně vede k odhalení pointy, která může být naplněna jen za cenu přijetí a překonání vnitřní bolesti, odvahy postavit se tváří v tvář realitě a nalezení cesty k druhým.

Yuichi Aizawa
Nayuki Minase
Akiko Minase
Ayu Tsukimiya
Mai Kawasumi
Shiori Misaka
Yuichi Aizawa
Jun Kitagawa
Sayuri Kurata
Kaori Misaka
Info box
Stanice

BS-i

Žánr

Anime

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

2006–2007

První vysílání

5. října 2006

Ukončení seriálu

15. března 2006

Tagy

podle hry

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)