Karel II. - Moc a vášeň

Karel II. - Moc a vášeň (Charles II: The Power & the Passion) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
ševča

9. ledna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Věrný portrét

Pokud chcete vidět něco o Karlu II., tohle můžu jenom doporučit. Moc jsem toho přečteného o něm neměla, než jsem viděla sérii, a musím říct, že pokažé, když jsem o něm něco četla po tom, žasla jsem, jak dobře to tady vystihli. Ať už jsou to jeho večně něco chtějící milenky a jeho neschopnost odmítnout jim to, i když je má celkem přečtené, nebo jeho pitomý syn, kterého se marně snaží naučit, aby se spokojil s tím, co má, bratr, kterého vidí jako svého dědice, ale ví, že pod jeho umíněnou vládou je vzpoura nevyhnutelná, či aristokracie, která ho na trůn sama přivedla, ale nedá mu pokoj. Perfektní obráztek muže, který si umí života užít, ale zároveň ho musí zabít už jen stres.
Milovníci velké akce budou asi zklamaní, opravdu je to spíš o jeho osobnosti, o bitvách například sice uslyšíte, ale v jednací místnosti s ministry, ale zase se třeba dozvíte, jak se do Anglie dostalo pití čaje.
Chvilkama to možná bylo maličko pomalé, ale zase to má jen dva díly, to přežijete. Kdybych si měla vymýšlet, možná bych ze všech těch jeho milenek dala trochu víc prostoru Nell Gwyn. Ona byla ta vtipná, veselá, co z něj pořád něco netahala a vážně dobře si uměla dělat legraci z vévodkyně z Portsmouthu. Sérii by to odlehčilo a ukázalo by to, že ne všechny jeho milenky byly mrchy.