plakát seriálu

Karel II. - Moc a vášeň

(Charles II: The Power & the Passion)

Názory uživatelů

Věrný portrét

Pokud chcete vidět něco o Karlu II., tohle můžu jenom doporučit. Moc jsem toho přečteného o něm neměla, než jsem viděla sérii, a musím říct, že pokažé, když jsem o něm něco četla po tom, žasla jsem, jak dobře to tady vystihli. Ať už jsou to jeho večně něco chtějící milenky a jeho neschopnost odmítnout jim to, i když je má celkem přečtené, nebo jeho pitomý syn, kterého se marně snaží naučit, aby se spokojil s tím, co má, bratr, kterého vidí jako svého dědice, ale ví, že pod jeho umíněnou vládou je vzpoura nevyhnutelná, či aristokracie, která ho na trůn sama přivedla, ale nedá mu pokoj. Perfektní obráztek muže, který si umí života užít, ale zároveň ho musí zabít už jen stres.
Milovníci velké akce budou asi zklamaní, opravdu je to spíš o jeho osobnosti, o bitvách například sice uslyšíte, ale v jednací místnosti s ministry, ale zase se třeba dozvíte, jak se do Anglie dostalo pití čaje.
Chvilkama to možná bylo maličko pomalé, ale zase to má jen dva díly, to přežijete. Kdybych si měla vymýšlet, možná bych ze všech těch jeho milenek dala trochu víc prostoru Nell Gwyn. Ona byla ta vtipná, veselá, co z něj pořád něco netahala a vážně dobře si uměla dělat legraci z vévodkyně z Portsmouthu. Sérii by to odlehčilo a ukázalo by to, že ne všechny jeho milenky byly mrchy.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

BBC natáčela u nás

Pěkný životopisný seriál, který se drží historických reálií. Vše se pochopitelně do čtyř dílů nedá vecpat, ale to snad nikdo ani nečeká. Obsazení je britsky hvězdné a BBC ho natáčela v České republice - na Barrandově a na hradě Točník. Rufus Sewell (mimochodem perfektní volba pro představitele Karla II.) se sotva odstěhoval do Los Angeles, aby se hned vrátil točit do Evropy :-) Mimochodem od té doby kontinenty hodně úspěšně střídá viz např. The Man from High Castle a Victoria.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí